Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Vladimír Pavlík
Hlavná stránka

Dračia brána otvorená

 

Éra globálnej hegemónie USA sa 21. mája 2014 definitívne skončila. Ukončila ju svojou hlúposťou samotná Amerika.


Dračia brána otvorená

Streda 21. mája 2014. V centrálnej Európe sa blíži poludnie a väčšina mienkotvorných novinárov - expertov na Čínu, ktorú poznajú len z ideológiou napáchnutých článkov svojich rovnako fundovaných kolegov - nemá potuchy, čo sa deje. O plus šesť hodín na východ, v šanghajskej budove EXPO, sú na tom novinári približne rovnako. Stoja v konferenčnej sále na 7. poschodí, všetko vyzerá slávnostne, na stole sú obaly v červenej farbe - čínskom symbole šťatia a v nich zmluvy. Gazprom a CNPC? Nevedno. V tom vchádzajú do miestnosti ministri energetiky Ruskej federácie a Číny, za nimi šéfovia Gazpromu a CNPC a nakoniec   prezident  Ruskej  federácie  a  prezident  Čínskej  ľudovej  republiky. Prítomní sú aj minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a tlačový  tajomník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov. A je to jasné.
Pisálkovia   v korporátnych médiach v strednej Európe nebudú mať možnosť   pokojne tráviť obed, pretože budú riešiť neriešiteľné: ako zvestovať podkarpatskému ľudu, že zmluva medzi Gazpromom a CNPC  uzatvorená na 30 rokov  - lebo Číňania si najviac zo všetkého cenia  stabilitu a dlhodobosť - je za prvé v konečnom dôsledku bezvýznamná hovadina a za druhé prehra Ruska, z  ktorej sa má ľud radovať,  pretože zlé Rusko bolo porazené vďaka tomu, že dobrý Západ   prezieravo podporil ukrajinských neonacistických pučistov a  dohnal   tak tých špinavých mizerných Rusov k blbej cene za plyn, z  ktorej   naisto skrachujú a my budeme pod bedlivým okom strýčka Sama  tancovať oslavného amerického dupáka na Hviezdoslavovom námestí.    A hlavne - ako sa ani nezmieniť o tom, že za obrovský objem ruského  plynu  sa  nebude  platiť  v  USD,  ale  v  čínskych  juanoch.

Zatiaľ však oslavujú Rusko a Čína. Kto náhodou sledoval v stredu   čínske televízne noviny, isto neprehliadol, ako šéf Gazpromu doslova vytrhol šéfovi CNPC z ruky šanón s podpísanou zmluvou, aby si to Čínania na poslednú chvíľu nerozmysleli. Rokovalo sa totiž ešte aj  krátko pred slávnostným ceremoniálom. Sám Putin konštatoval,   že čínski partneri sú zdatní vyjednávači. Nakoniec sa slávnostný ceremoniál,  ktorého význam ocení až história, ukončil tradičným  čínskym ganbei. Pripíjali si ruský a čínsky prezident a kto vedel, že   v pohárikoch je maotai, veru Putinovi túto súčasť slávnosti nezávidel.  Tých 56 grádusov nie je katastrofa, ale ako vedia Číňania vypáliť z bohumilého materiálu niečo chuťovo tak bridivé, zostáva záhadou.   Ako  veľa  ďalšieho  v  tejto  pozoruhodnej  civilizácii.

No ale vráťme sa na začiatok, pretože zmluva Gazprom - CNPC nebola jediným dôležitým bodom ruskej oficiálnej návštevy v krajine Stredu.  Tá sa začala v utorok 20. mája 2014 v prekrásnej rezidencii v   časti západného Šanghaja stretnutím Putina s generálnym tajomníkom   OSN Pan Ki-Munom. Hej, aj tupý byrokrat prišiel do nového pupka  sveta a jeho ploský ksicht bol prívetivý - v rámci možností mimického papuľového svalstva stuhnutého byrokraciou. Putina nazval pracovitým človekom a ochrancom celosvetového mieru, Krym nevynímajúc.  Všetko to obklopovala úchvatná čínska architektúra a tradičné parkové úpravy. Toto miesto hostilo britskú kráľovnú, nemeckého kancelára Helmuta Kohla, amerického dementa Georgea W. Busha a dokonca aj japonského cisára, ale nikomu z nich sa nepodarilo to, čo Putinovi - prekročiť prah dračej brány a stať sa skutočným partnerom Číny.  
  Na prevažne uzatvorených stretnutiach podpísali ruská a čínska   strana rekordný balík dohôd. Nie nadarmo prišlo s vládnou delegáciou  do Šanghaja 25 vrcholových predstaviteľov veľkých ruských spoločností, aby spečatili strategické partnerstvá. V centrále NATO naprázdno poprehĺtali hlavne z dohody o dodávkach S-400 a vrtuľníkov MI-26. Celkovo sú zrejme závažnejšie ako toľko omieľaná plynová zmluva   práve vojenské zmluvy. Na ich základe prezident Číny vyhlásil, že garantom  mieru  a  stability  v Ázii  sa  definitívne  stávajú  Rusko  a  Čína.

Tak, a je po Obamovom ázijskom "pivotingu". Ami go home. Cestou   môže podumať nad svojím fiaskom. Keď sa Amík neovládol a  rozváľaním Iraku pomohol svojmu arcinepriateľovi Iránu, dalo sa povedať, že hľa, výnimočná krátkozrakosť. Ale keď rozváľaním  Ukrajiny a rozoštvávaním Európy (hlavne Nemecka) s Ruskom mimoriadne posilnil svojho najväčšieho konkurenta - Čínu, všetci už  musia  vidieť,  že  je  to  chronická   mentálna   nedostatočnosť.

Éra globálnej hegemónie USA sa 21. mája 2014 definitívne skončila. Ukončila  ju  svojou  hlúposťou  samotná  Amerika.


Pé es 1: Všetky Číňanky v priestoroch rokovaní, podpisov, jedenia a konverzácie mali odeté nádherné tradičné čínske qipao, ručne vyšívaný hodváb zo Sudžou. Číňania mali západné obleky. Keď ich aj oni  vymenia za svoje tradičné oblečenie, potom - potom sa treba začať   Číny báť.

Pé es 2: Čoraz viac Číňanov sa učí po rusky (výsledky sú vskutku skvelé) a čoraz viac Rusov sa učí po čínsky. Ak budeme chcieť robiť  niečo zmysluplné vo svete vedy alebo techniky, nezostane nám nič iné, len  sa  poriadne  naučiť  oba  tieto  jazyky.

龙门石窟 - Dračia brána
Autor:  Ema  2014-05-24



Putinov veľký triumf! Gazprom podpísal s Čínou najväčší kontrakt v histórii

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/putinov-velky-triumf-gazprom-podpisal-cinou-najvacsi-kontrakt-historii.html
Megadohoda je na svete. Rusku sa podarilo znížiť svoju závislosť na európskych odberateľoch plynu a podpísalo 30-ročný kontrakt s Čínou. Analytici tento krok hodnotia ako veľký triumf šéfa Kremľu Vladimira Putina.

Putinov veľký triumf! Gazprom podpísal s Čínou najväčší kontrakt v histórii

Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo), riaditeľ Gazpromu Alexej Miller (v strede) a prezident čínskej spoločnosti China National Petroleum Corp (CNPC) Čou Ťi-pching počas podpisovania zmluvy v Šanghaji. Foto: TASR
Ruský monopolný vývozca zemného plynu Gazprom podpísal dlho očakávanú megadohodu o dodávkach tejto suroviny do Číny.
Kontrakt s čínskou štátnou spoločnosťou China National Petroleum Corporation (CNPC) v celkovom objeme bilión metrov kubických je doteraz najväčšou zmluvou o dodávkach plynu v histórii Gazpromu. Dohoda by mala znížiť závislosť ruského exportu na Európe ako hlavného odberateľa ruského plynu.

Čína bude odoberať ruský plyn 30 rokov

Gazprom má do Číny dodávať 38 miliárd metrov kubických plynu ročne počas 30 rokov, predpokladá to dohoda, ktorú podpísali za prítomnosti ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho čínskeho kolegu Si Ťin-pchinga. Je to zhruba štvrtina súčasného čínskeho ročného dopytu a necelá štvrtina objemu plynu, ktorý Rusko vlani vyviezlo do Európy.
Podľa Millera celková  hodnota rusko-čínskeho kontraktu predstavuje zhruba 400 miliárd dolárov (takmer 300 miliárd eur). Plyn bude Rusko do Číny posielať novým plynovodom, ktorý spojí sibírske plynové pole s oblasťami pri čínskom pobreží.
Jeho výstavba spolu s rozvojom polí a stavbami ďalších zariadení si vyžiadajú zo strany Ruska investície 55 miliárd dolárov, kým Čína by mala prispieť 20 miliardami dolárov.
„Otvorili sme zásadne nový exportný trh s ohromným potenciálom,“ povedal šéf Gazpromu Alexej Miller. Projekt organizácie dopytu označil za „najväčší investičný projekt globálneho významu“.

Dohoda je triumfom Vladimira Putina

Symbolicky je dohoda veľkým triumfom pre šéfa Kremľu, ktorý sa v čase ukrajinskej krízy a snahy európskych zákazníkov obmedziť svoju závislosť na ruskom plyne pokúša nájsť nových partnerov v Ázii.
Štátom ovládaný Gazprom o dodávkach plynu do Číny rokoval vyše desať rokov a hlavnou prekážkou dohodnutia transakcie bola cena. Podrobnosti o cene zostávajú podľa Gazpromu obchodným tajomstvom.
Podnik len informoval, že cena bude naviazaná na vývoj cien ropy a bude obsahovať klauzulu, podľa ktorej odberateľ musí platiť za celé dohodnuté množstvo, i za to, ktoré neodoberie.
Podľa ruského ministra energetiky Alexandra Novaka by Čína v rámci kontraktu za budúce dodávky plynu mohla vopred zaplatiť až 25 miliárd dolárov. Dodávky by sa mali začať v roku 2018.

Čína využila izoláciu Ruska v Európe

Čína bude odoberať plyn z východosibírskych polí Kovykta a Čajandin, čo sú podľa Gazpromu iné zdroje, než z akých dodáva plyn do Európy.
Niektoré zdroje z tohto odvetia tvrdia, že Čína si uvedomila rastúcu izoláciu Ruska v Európe a jeho nutnosť nájsť si nových zákazníkov a preto mala v záverečných etapách rokovaní navrch. V hre vraj mohli byť aj politické a ďalšie faktory.
„Vzhľadom na sankcie EÚ, ktoré by potenciálne mohli zasiahnuť Rusko, si nemyslím, že Gazprom je v postavení, z ktorého by mohol dosiahnuť veľmi vysoké ceny za svoj plyn,“ povedal analytik Gordon Kwan zo spoločnosti Nomura.


Čína s Ruskem uspořádaly „ohromné” společné námořní cvičení


http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4115-cina-s-ruskem-usporadaly-ohromne-spolecne-namorni-cviceni-a-takhle-to-vypada

http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2014/05/Russia%20China%20drill%200.5_0.jpg


    Facebook Print Friendly and PDF
             
Hlavná stránka