Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Tajné tromfy Putina a čínsky palec v Rothschildovskom zadku.


Už dlhšiu dobu sa po slovenskom ale aj svetovom internete šíri fáma, že sa súčasný prepad cien ropy môžu USA, ktoré týmto krokom chceli spôsobiť pád ruskej ekonomiky. Nehľadiac na to, že je to nonsens, ktorý šíri dokonca aj zúfalec Obama, jediný kto v skutočnosti zo súčasného prepadu cien ropy profituje je Čína. Tá sa snaží ochladiť svoju ekonomiku a vyfukovať vlastnú dlhovú bublinu a spomalenie ekonomiky si kompenzuje dohodou s domom Saudov. Čína je v súčasnosti najväčším zákazníkom Saudskej Arábie a tá jej najväčším importérom ropy.

Zníženie cien ropy totižto škodí americkej ekonomike oveľa viac ako ekonomike ruskej. Až 20% všetkých rizikových dlhov v USA je viazaných na energetické projekty – hlavne fracking. Frakovacie spoločnosti nedokážu tvoriť zisk kým nie je cena okolo 70 dolárov za barel. Objem dlhových inštrumentov a derivátov viazaných na energetické projekty je dvakrát väčší ako bolo množstvo špatných hypoték v roku 2008. Ak pokles cien skutočne spôsobili USA, tak sa strelili nie len do nohy ale aj stehna a možno ešte vyššie, pretože veľká časť súčasného takzvaného ozdravenia US ekonomiky bola vďaka frackovaniu plynu a ropy. Krach energetického priemyslu v USA tak nielenže oslabí domácu ekonomiku ale zároveň môže spôsobiť ďalšiu vážnu krízu US bankového sektoru kvôli explózii derivátov. Skutočne brilantný krok Obama. Potlesk. Exportéri ropy sa nechystajú obmedziť produkciu a zvýšiť tým jej cenu, pretože v súčasnosti potrebujú každý cent z jej predaja.

Podobná situácia je už dlhodobo na ťažko manipulovanom trhu striebra, kde sú produkčné náklady už nejaký čas približne 6 dolárov na uncu pod cenou produkcie. Ako by striebro aj nemohlo byť manipulované pri súčasnej parite ceny k cene zlata v pomere 70:1 pri ťažbe 1:9,5 (na každú uncu zlata je vyťažených asi 10 uncí striebra). Rovnako producenti striebra potrebujú každý drahotný cent na splácanie záväzkov a sú nútení dodávať kov na trh za tieto absurdné ceny.

Manipulácia striebra elitami však vytvára zaujímavú príležitosť. Západné elity manipulujú trh striebra viac ak čokoľvek iné. Pravda, tým sa Barak chvastať nebude. Striebro nestrážené, by sa mohlo utrhnúť z reťaze a vziať so sebou aj trh zlata, zanechajúc za sebou kolabujúci dolár. A to si zatiaľ západné elity nemôžu dovoliť a tak veselo devastujú celé odvetvie. Ťažobné spoločnosti potrebujú minimálne 25 dolárov za uncu, aby mohli tvoriť zisk a aspoň 30, aby mohli otvárať nové projekty. Trh tak bude najbližšie roky čeliť krachu producentov, pri stále rastúcom dopyte. Striebro je jeden z najintenzívnejšie priemyselne využívaných kovov, pretože ho obsahuje každý smartfón, notebook, tablet a tiež prudko rastúci trh solárnych panelov. Do roku 2018 sa predpokladá nárast spotreby o 27%. Navyše, ¾ produkcie striebra dodávajú na trh bane, ktoré primárne neťažia striebro ale iné kovy a minerály. Čeliac však globálnemu spomaleniu ekonomík, aj ich produkcia bude klesať. Jedná sa o skutočne absurdný trh. Investori sú si toho vedomí a to hlavne na východe, kde v súčasnosti kolabujú inventáre fyzického kovu. Investori vyberajú z burzy všetko čo nie je prizvarené. Na Šanghajskej burze skolaboval inventár za rok o 70% a prémium išlo hore o 15%. Iba na západe sú nevedomí ľudia držaní médiami v sladkej nevedomosti.

Zatiaľ čo západ akože kolaboval Rusko, jeho mena skutočne kolabovala. Cena zlata sa v rubľoch zdvojnásobila behom 7 týždňov a vlastníci zľata v Rusku môžu chodiť vysmiati. Rusko už od krízy v roku 2008 hromadí masívne zásoby kovu a určite nie len tak zo zábavy. Podobne prudký nárast ceny zlata bol minulý rok aj v japonských jenoch. Japonci sa rozhodli ísť so svojou menou kamikadze a vytlačiť toľko koľko je ich ročné HDP. Zvláštni ľudia. Toto však čaká prakticky všetky papierové (respektíve digitálne meny) sveta. Ekonomický súboj Ruska a USA vypadá veľmi smiešne v podaní západných (a samozrejme aj slovenských) médií, ktoré sa snažia nevedomých ľudí presvedčiť, že krajina ktorá nemá prakticky žiadny dlh, masívne finančné rezervy a bohaté zásoby zlata bude prizabitá krajinou, ktorá je najväčším veriteľom v histórii planéty, nemá žiadne rezervy, vytunelovala svojim spojencom zlaté úspory a kradne žltý kov ako straka všade kde strčí nos. Napríklad Kaddáfiho zlato, ktorý sa ho opovážil chcieť doviesť domov z Londýna a bol za to zNATO-vaný. Alebo úbohých ukrajinských 30 ton ktoré vymenili za olovené atrapy. Tomu sa vraví zúfalosť. Navyše Putin devalvoval rubeľ bez toho, aby musel vytlačiť jediný rubeľ a predbehol tým západné krajiny v ďalšom kole menových vojen. Je to proste pán.

 Ďalšia a asi aj posledná vlna tlačenia západných centrálnych bánk môže spôsobiť prudký nárast ceny zlata. Dokonca aj šaman Greenspan poradil kolegom v Council on Foreign Relations, aby kupovali zlato. Vitaj doma Alan. Ako je vidieť na intraday grafoch, západné zúfalé elity majú čim ďalej tým väčší problém držať cenu na uzde. Rastie volatilita a bude rásť ešte viac v nasledujúcich mesiacoch. Situácia je však iná ak počas druhej vlny kvantitatívneho uvoľňovania, pretože za posledných 18 mesiacov inventáre kovu veľmi poklesli. K dispozícii je len okolo 2 miliónov uncí fyzického kovu.

Proces cenotvorby kovu sa pomaly ale iste presúva na východ do Číny. Šanghajská burza minulý rok preobchodovala 3 milióny ton zlata vo future kontraktoch. To je o 35% viac ako sa preobochodovalo na COMEXe. Čína je nielen najväčší producent kovu na svete ale aj najväčší importér. Kontrola nad globálnym finančným systémom sa presúva z rúk finančných sociopatov západu na východ. Svedčí o tom aj čínsky palec v Rothschildovom zadku – najväčší komerčný trezor na svete, ktorý je chodbou prepojený so zlatým trezorom Fedu – kúpený Číňanmi od banky JP Morgan. Starý Morgan sa musí v hrobe obracať.

Supermario Dragi (onedlho hypermario) sa už nemôže dočkať kedy spustí rotačky. Rastúci dolár vytvára všetky predpoklady pre rozklad globálneho finančného systému a absurdne veľké tlačenie. Výnos US dlhopisov kolabuje aj napriek neustálemu omieľaniu propagandistov o ozdravení ekonomiky USA. Ak by bolo ozdravenie skutočne reálne, úrokové miery by rástli vplyvom väčšieho dopytu po kapitále. Jediné čo západné elity a ich mediálne bábkové divadlo prezentujú ako ozdravenie je rast akciových indexov. Ten je však aj vo Venezuele, kde začína hyperinflácia a akciový trh trhá rekordy. Ako vravela stará mať, z indexových výnosov sa nenaješ. Ale západným nevedomým ľuďom to bohato stačí. Aj napriek tomu, že len v USA je 93 miliónov ľudí bez práce.

Margin debt pomerom k HDP dosahuje kritické hodnoty, tak ako v roku 2000 a v roku 2008. Zdá sa, že z akciových trhov už veľa nevytlačia a bude im dovolené kolabovať. Aby mohli opäť chýbajúce výnosy dotlačiť. Nič však už nevytlačia ani z globálnej ekonomiky. Silný dolár vytvára štrukturálne trhliny v hlavne na rozvíjajúcich sa trhoch. Dlhodobo nízke úrokové miery a prísľub ozdravenia globálnej ekonomiky dovolili celému svetu nabrať dlhy denominované v dolároch. Tie sa však musia aj v dolároch splácať a tie sú teraz veľmi drahé. Podniky a projekty v rozvojových trhoch začínajú byť zúfalé, keďže správa dolárových dlhov spôsobuje pomaly ale iste ich krach, upustenie od investícií a novú vlnu globálnej krízy. Spomalenie je rovnako v Číne, Indii, Európe aj USA. Primárne však na to doplatia zraniteľné rozvíjajúce sa ekonomiky. Na globálnu defláciu následne centrálne banky odpovedajú opäť tlačením. Možno už tento krát konečne dôjde aj nevedomým ľuďom, že kvantitatívne uvoľňovanie, alebo akýkoľvek nový nonsens názov vymyslia, problém svetovej ekonomiky nerieši a vyvoláva len chudobu svetovej väčšiny a koncentráciu čoraz väčšieho množstva aktív do rúk úzkej skupiny elít.

Následkom bude run investorov od fiatných mien k reálnym aktívam a hlavne zlatu a striebru. Tie však tvoria len 1% svetového finančného trhu a tak táto situácia bude veľmi zábavná. Ale tento run bude ešte predchádzať na dolár ako k finančnému útočisku. Následne globálnou defláciu a potom masívnym tlčením centrálnymi bankami. FED sa možno pokúsi v tomto procese dokonca dvihnúť miery ale len symbolicky. Pretože ak by sa to FEDU vymklo z pod kontroly, imploduje pyramída úrokových swapov a to by mohlo dopadnúť veľmi nešťastne pre všetkých.

Zaujímavé bude tento rok sledovať Supermária Draghiho. Tento cap, ktorý ako riaditeľ Goldman Sachs pomohol maskovať grécky dlh, dostal stoličku predsedu Európskej centrálnej banky. To je tak, keď spravia z capa záhradníka. Supermário sa teraz pokúsi napodobniť Japoncov. Iné mu asi neostáva. Jedine tlačiť, čomu sa ale asi postavia Nemci. Ešte je možnosť scyprusovať úspory nevedomých ľudí eurozóny v bankách. Ale to asi ako plán B. Ak totižto vyhrajú v grécku socialisti, čo asi vyhrajú, hrozí, že Grécko opustí eurozónu, európske banky utŕžia masívne straty a tie bude treba nejako dotlačiť zo strany ECB.
Myslím, že nás čaká veľmi zaujímavý rok.

 Gasudarjon Anti-Iluminat Andromeda


   PRINT RSS

             
Hlavná stránka