Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka
Translator  

Bude sa prerábať príručka extrémizmu slovenskej polície a bude trestne stíhaný aj exprezident Kiska, ktorý verejne propagoval jeden zo symbolov neonacizmu?  

Ešte za bývalého ministra vnútra Kaliňáka bola v súvislosti s bojom proti  narastajúcim prejavom extrémizmu a a neonacizmu prezentovaná príručka polície s 80 symbolmi nacizmu a neonacizmu. Medzi nimi sa nachádza aj znak Bataliónu Azov. Jeho príslušníci sa nikdy netajili obdivom k nacistom s ktorými v čase 2. svetovej vojny kolaborovali aj mnohí Ukrajinci.

Na mieste je preto otázka, či sa budú v súvislosti s vojnou na Ukrajine, ktorú samozrejme väčšina ľudí odsudzuje, relativizovať po zločinoch stalinizmu ako sa to dnes deje v Rusku relativizovať aj zločiny nacizmu a Holokaust.

Na jednej strane bol za číslo 1488 odsúdený predseda ĽSNS a na druhej exprezident Kiska verejne propaguje a podporuje jeden zo symbolov neonacizmu  nachádzajúci sa v práručke pre políciu ako potvrdzuje priložená fotografia a nikto za to nepodal trestné oznámenie.


„Ťahák“ pre policajtov: Zobrazuje takmer osemdesiat symbolov z extrémistického prostredia.


Ďalej je na mieste otázka, či sa nebudú podľa vzoru Ukrajiny vyhlasovať za slovenských národných hrdinov prezident Jozef Tiso, Šaňo Mach alebo velitelia  Rýchlej  divízie  plukovník generálneho štábu Rudolf Pilfousek, generáli  Jozef Turanec  a Augustín  Malár, ktorí ako spojenci nacistického Nemecka velili  slovenským vojakom  na východnom fronte?
Veď aj tí bojovali rovnako ako Banderovci pri komunizmu a boľševizmu. Nemali by sa podľa nich pomenovať ulice v slovenských mestách tak ako na Ukrajine?
Nejako sa ale zabudlo, že v tých časoch sa nehovorilo o boji proti boľševizmu ale o boji proti židobolševizmu a zo smrti 6 miliónov Židov sotva možno obviňovať Stalina.

Ako si niektorí,ktorí s nazývajú „svedomím národa“ predstavujú formovanie výuky dejepisu našich žiakov a študentov názorne predznačuje názor predsedu združenia sz názvom Zväz protikomunistického odboja, dotovaného Ministerstvom vnútra, ktorý v ich mesačníku Svedomie č. 4. 2022 v príspevku s názvom „Nebezpečný slovník“  uviedol  http://www.pv-zpko.sk/wp-content/uploads/Svedectvo-4-2022-.pdf
Citujem:
“Tak, ako voľakedy Stalin, ktorý bol ten hlavný aktér rozpútania druhej svetovej vojny, ale o tom sa nesmie hovoriť, veď on iba chcel „prísť na pomoc miliónom triednych bratov“, ako vravel už od začiatku vyčerpávajúceho zbrojenia od konca 20. rokov. A tak postupne „oslobodzoval“ poľský, fínsky, litovský, estónsky proletariát, ako aj pracujúcich v Besarábii, až kým Hitler nezistil v akej je kaši a pokúsil sa o preventívny útok, od začiatku odsúdený na neúspech“...

...“Ďalšia nebezpečná Putinova falzifikácia je narábanie s pojmami banderovci, nacizmus a fašizmus. Čo sa banderovcov týka, iba tupo omieľané staré lži komunistickej propagandy ešte z 50. rokov, ktorá z bojovníka za ukrajinskú slobodu a proti komunistom spravila sprostého vraha. (Odporúčam prečítať si aspoň krátku knihu slovenského historika Jána Mlynárika „Osud banderovcov a tragédia gréckokato-
líckej cirkvi“, ktorá vyšla v Prahe v roku 2005.)“

Minister obrany SR, ktorý sa nedávno zúčastnil na pietnej akcii organizovanou týmto združením, tzv. protikomunistických bojovníkov, ktorým nevadia agenti ŠtB ako bývalý guvernér NBS agent Marián Tkáč s krycím menom „Krajan“,  pravidelne publikujúci v ich Svedectve,  by mal zrejme akceptovať nový výklad 2. svetovej vojny a  židovskej náboženskej obci vysvetliť, že Hitler nikdy nezačal vojnu ale sa len pokúsil  o preventívny útok proti boľševizmu!
Rovnako by si mal vziať k srdcu odporúčanie predsedu  PV ZPKO, aby sa s pojmami nacizmus a fašizmus narábalo opatrne, pretože zrejme podľa jeho uhla pohľadu ani na Slovensku nikdy nacisti ani fašisti nikdy neboli a Slovensko bolo rovnako ako dnes na tej správnej strane, teda na strane Nemecka. Ten istý predseda  prezentoval na konferencii PV ZPKO  SNP ako  slovenskú národnú pohromu.

Takže zvykajme si na nový výklad histórie a nových národných hrdinov, nové názvy ulíc, nové pamätníky a sochy, ktoré nahradia tie bývalé.

Kornel Danis
Ontario Kanada
april 26. 2022


Slovenská policia za pomoci "experta: na extrémizmus Daniela Mila  vypracovala príručku Ako dnes komentuje Milo skutoťnosť, že sa začali selektovať neonacisti ako dobrí- tí naši a zlí?

https://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=policia-ma-k-dispozicii-prehladnu-prirucku-o-extremistoch

Polícia má k dispozícii prehľadnú príručku o extrémistoch

05. 08. 2013
Príručka SYMBOLIKA EXTRÉMISTICKÝCH SKUPÍN  je výsledkom spolupráce odboru prevencie kriminality MV SR a odboru extrémizmu a diváckeho násilia úradu kriminálnej polície Prezídia PZ. Pri príležitosti jej vydania sa 30. júla 2013 konal odborný seminár s medzinárodnou účasťou na tému „Extrémistická symbolika - právne a právno-aplikačné aspekty skúmania a posudzovania symbolov spojených s extrémizmom“.

 Viceprezident PZ Milan Lučanský, ktorý seminár otvoril, vznik publikácie ocenil a zdôraznil význam zvyšovania informovanosti policajtov o znakoch a prejavoch súvisiacich s extrémizmom: „Ide o vysoko aktuálnu tému a vedenie PZ venuje tejto problematike stále viac pozornosti“, uviedol.

 V prvom bloku seminára vystúpil riaditeľ odboru extrémizmu PZ Pavol Kocán, ktorý predstavil novú publikáciu a jej praktickú využiteľnosť pre potreby PZ SR. Daniel Milo z odboru prevencie kriminality MV SR sa vo svojom vystúpení zameral na právny rámec znaleckého skúmania, jeho limity, ako aj problémy, ktoré vznikajú v praxi.
 V ďalšej časti dostali priestor hostia z ČR - Doc. Miroslav Mareš a doc. Ivo Svoboda, ktorí zo svojho pohľadu priblížili aktuálne trendy v znaleckom dokazovaní. Riaditeľ odboru znaleckej, tlmočníckej a prekladateľskej činnosti MS SR Ladislav Križan účastníkov informoval o súčasnej situácii v oblasti znaleckej činnosti a diskutoval s prítomnými o možnostiach zmien vyplývajúcich z aplikačnej praxe.
https://plus7dni.pluska.sk/domov/slovenski-policajti-vyfasovali-boji-proti-neonacistom-tajne-ucebnice-extremizmu
Slovenskí policajti vyfasovali v boji proti neonacistom tajné učebnice extrémizmu

https://www.piestanskydennik.sk/2020/02/02/hanbia-sa-priznat-ze-su-fasisti-alebo-len-veria-na-ufonov/


https://ceskavec.com/2022/04/na-ukrajine-se-zacinaji-mnozit-antisemitske-utoky-z-rad-ukrajinskych-nacionalistu

Na Ukrajině se začínají množit antisemitské útoky proti místním Židům z řad ukrajinských nacionalistů

Zvláštní spojenectví ukrajinských nacionalistů, kteří se hlásí k antisemitismu a tradici S. Bandery a židovských oligarchů, kteří financují ukrajinské nacionalistické oddíly, začíná dostávat veřejné trhliny. Původní nepsaná dohoda byla, že za peníze na zbraně a finanční příspěvky pro vedení, si nacionalistické oddíly a členové nacionalistických skupin nebudou všímat prosperující židovské komunity, která bohatla na chudnoucí Ukrajině. Jenže současná situace, kdy vedení země odmítá zachraňovat životy ukrajinských nacionalistů a nechává je na pospas ruským dělům, se situace začíná měnit.

Nedávný incident v Ivano-Frankovsku na západě Ukrajiny (kde žádná válka není, ale je to líheň nacionalistického hnutí) je toho důkazem. Ukrajinec (49) za antisemitských výkřiků napadl fyzicky tamějšího rabína, který distribuoval humanitární pomoc v rámci místní židovské komunity. Policie ho zadržela a obvinila z výtržnictví. Hrozí mu až 3 roky vězení. Je zajímavé, že na Ukrajině není antisemitismus na rozdíl od Česka trestný čin. Přitom země má židovského prezidenta a zemi ovládají židovští oligarchové.

Zdá se, že současný konflikt nacionalistické ukrajinské skupiny radikalizuje nejenom proti Rusům, což je oficiální vládní linie, ale i proti vládnoucím Židům. To by byl takový nezamýšlený důsledek dřívějšího vzájemného partnerství. On ten kontrast mezi prosperující židovskou menšinou a zbídačeným ukrajinským obyvatelstvem současný konflikt ještě víc zvýrazní. Pak už bude jen otázkou, zda se vládcům země podaří zbídačené obyvatelstvo udržet terorem v pasivitě, nebo zda dojde k novodobému pogromu. Ukrajinci v tom mají letité zkušenosti již z dob B. Chmelnického, nebo pogromů z 18. a 19. století, či z dob služby nacistickému Německu v rámci jeho vyhlazovací politiky na území bývalého SSSR.

Ukrajinu čekají opravdu zajímavé časy a tak není divu, že tamější židovská komunita raději většinou opustila zemi, byt možná jen dočasně.

Joe Nowak, Chicago, USA
   Share on Facebook                    
             
Hlavná stránka