Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka
Translator  

NATO vzniklo 4. apríla 1949 ako organizácia na obranu západného sveta proti komunizmu !   

VLÁDA A SLOVENSKÍ POSLANCI SA STALI SPOLUPÁCHATEĽMI NATO Z KTORÉHO SA PO PÁDE KOMUNIZMU STALA ORGANIZÁCIA PRESADZUJÚCA IMPERIÁLNE ZÁUJMY USA

Tento článok autora z Kanady bol napísaný sedem rokov pred začatím konfliktu na Ukrajine a naväzuje na príspevok s názvom „NATO je organizace na obranu západního světa proti komunizmu“, dnes už nebohého profesora Dr. Ing Libora Broma, ktorý bol uverejnený takmer pred tridsiatimi rokmi v Kanadsko –Českom exilovom časopise Svědomí-Consience.

20. November 2015

V roku 1989 Výclav Havel vo svojom prejave sľuboval, že už nikdy do žiadného paktu nepôjdeme. V rozpore s tým, bývalé Československo premárnilo historickú šancu k neutralite, pretože po novembri 1989 by si už nikto nedovolil poslať tanky ako ukrajinec Brežnev 21. augusta 1968.

Je potrebné pripomenúť, že o situácii v Československu v apríli 1968 jednalo Politbyro KS SSSR v zložení
- 7 Ukrajincov (vrátane Brežneva),
- 1 Bielorus,
- 1 Litovec,
- 1 Kyrgyz,
- 1 Kazach,
- 1 Rus.
Po ostrej diskusii prišlo k hlasovaniu o intervencii do ČSSR, tak intervencia zvíťazila v pomere 10:2 (Litovec sa zdržal, Rus bol proti). Do Československa boli dňa 21. 8. 1968 poslané dve sovietske armády, a to: - Prvý ukrajinský zbor zložený výhradne z Ukrajincov a 1. záložný uralský zbor, kde mali takmer výhradné zastúpenie zauralské národnosti.

Schválením Návrhu na vyslovenie súhlasu s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky v súvislosti s ich pôsobením v NATO Force Integration Unit (NFIU) (tlač 1848). Hlasovanie o návrhu uznesenia 12.11. 2015 sa všetci tí, ktorí tento zákon schválili a zasadili sa o jeho prijatie zaradili do kategórie zločincov a vlastizradcov, rovnako ako  Biľak a Husák v auguste 1968.  Podrobnosti vrátane mien týchto kolaborantov sú uvedené na stránke http://necenzurovane.net/ukrajina/ukrajina30.html v článku s názvom Slovenskí vlastizradcovia a zločinci z NR SR schválili vstup cudzích vojsk na územie slovenskej republiky.

Na úvod je potrebné pripomenúť, že NATO vzniklo na obranu proti expanzii komunizmu a exportu marxistických revolúcii, ktorú začal Stalin po skončení 2. Svetovej vojny a v ktorej pokračoval Chruščov a Brežnev. Po rozpade ZSSR a jeho satelitov NATO stratilo svoje opodstatnenie pretože komunizmus v podobe reálneho socializmu vyhnil a ekonomicky skolaboval. Rozpadom ZSSR skončila rovnováha v podobe existencie dvoch superveľmocí. USA túto historickú príležitosť svojej dominancie totálne premárnili a zneužili keď začali praktizovať rovnaké metódy expanzie ako bývalý Sovietsky zväz,  zasahovaním do suverenity štátov, ktoré sa nechceli podriadiť ich hegemonistickým záujmom.   Najmarkantnejšie sa zneužitie NATO  pod vedením  US-neokons prejavilo vojenským zásahom v bývalej Juhoslávii. Žiaľ na smrti nevinných civilov, ktorí sa stali obeťami bombardovania  nemocníc, vlakov a mostov  nesie podiel  aj Dzurindová  vláda, ktorá povolila prelety lietadiel cez naše územie. Tento zbabelý akt slovenských politikov je o to hanebnejší, pretože na ich rukách je krv slovanského národa, z ktorého sa  po vpáde armád Varšavskej zmluvy 21. augusta1968  hlásilo 1 milión dobrovoľníkov ochotných pomôcť bývalému Československu.

Novovzniknutá Ruská federácia, ktorá vznikla na troskách sovietskeho impéria mala byť pod vedením amerických poradcov a alkoholika Jelcina deklasovaná na podriadenú a ekonomicky závislú druhoradú  krajinu, ovládanú oligarchami s kontami vo švajčiarskych a amerických bankách, ktorá už nebude schopná  prekážať na ceste novému Pax Americana.

Rusko bolo po dohodách uzatvorených ešte Gorgačovom bohapusto a nehanebne oklamané. Rusi uzatvorené dohody dodržali,  za prísľub nerozširovania NATO k hraniciam Ruska stiahli  vyše pol miliónovú armádu z Nemecka a Československa  zatiaľ čo americkí vojaci Nemecko okupujú dodnes.
Po rozdelení bývalej Juhoslávie a vzniku Kosova Američania postavili  na jeho území najväčšiu vojenskú základňa na svete Bondstel.

Problém pre USA sa začal nástupom  Putina do vedenia Ruskej federácie, ktorý využil svoje skúsenosti zo spravodajskej služby a zachránil Rusko pred roztrhaním na kusy doslova v hodine dvanástej.  Oligarchovia ako Berezovskij  a Chodorkovskij, ktorí ovládali strategický ropný priemysel skončili a tí ostatní sa museli podriadiť štátnym záujmom. Týmto sa Putinovi podaril obrat o 180 stupňov a na rozdiel od Slovenska  oligarchovia neriadia politikov. Americkí neokonzervatívci s nevôľou začali sledovať správy o zvyšovaní devízových rezerv, platov a dôchodkov v Rusku a hlavne o zvyšovaní vojenských výdavkov.  USA a Izrael vyzbrojil Gruzínsko a Saakašvili v čase letných olympijských hier v roku 2008 vojensky napadol Abcházko a Južné Osetsko. Nečakaná vojenská reakcia Ruska s najväčšou pravdepodobnosťou zastavila plány na vojenský zásah v Iráne, ktorý mal byť  neskorším  hlavným cieľom. Merkelová so Sarkozym  utekali do Gruzínska a v šoku z ruskej protireakcie navrhovali plán na urýchlené prijatie Gruzínska do NATO čo by s určitosťou viedlo k vojnovému konfliktu.   

Päť miliárd dolárov  údajne stálo financovanie euromajdanu na Ukrajine, ktorý vyvolal krvavú občiansku vojnu, zruinoval ekonomiku a priniesol len ďalšie zbedačenie obyčajných Ukrajincov výmenou oligarchov, ktorí kradli za oligarchov, ktorí už začali aj vraždiť.
Toto všetko slovenskí kolaboranti, ktorí urobili zo Slovenska vojenský terč nechcú vidieť. Bez ohľadu na to či sú ochotní si to pripustiť svojím súhlasom so vstupom vojsk NATO na územie Slovenska, sa stali spolupáchateľmi tejto zločineckej organizácie a hlavne spolupáchateľmi politiky neokonzervatívcov z USA, pretože NATO je ich predĺženou rukou.

 Od týchto vlastizradcov podobne ako od  prezidenta Andreja Kisku ale nemožno očakávať, že budú obhajovať záujmy slovenských občanov a nie záujmy cudzej mocností, čo je v každom štáte trestným činom.

USA a ich vojnový prezident Bush, bez súhlasu OSN, za pomoci členských štátov NATO, pod zámienkou objavenia chemických zbraní, ktoré sa nikdy nenašli, zničili Irak. (Paradoxne práve v Iraku vznikla v Mosule jedna z bášt IS). Neskôr za výdatnej pomoci Francúzska a Veľkej Británie destabilizovali a rozvrátili Libyu a rovnaký scénar chceli použiť aj v Sýrii, čo  v konečnom dôsledku spustilo riadenú imigračnú krízu, ktorej v súčasnosti čelí EÚ. NATO ostalo na druhej strane pasívne pri ochrane vonkajších hraníc EÚ pred inváziou státisícov utečencov, ktorí sa pri zlyhaní základných bezpečnostných kontrol dovalili do Európy.

Teroristické útoky v Paríži  potvrdili, len ďalšie zlyhanie a stratu dôvery v NATO, pretože Francúzska vláda sa obrátila so žiadosťou o pomoc na Ruskú federáciu, ktorá jediná primerane reagovala vojenskou silou na stredovekých barbarov z IS, ktorých vyzbrojili práve USA a bohaté arabské krajiny vyvážajúce ropu.

http://www.titaniumteddybear.net/wp-content/uploads/2010/10/ronald-reagan-meets-the-taliban.jpgSlovenskí vlastizradcovia si nikdy nepriznajú, že aj oni nesú podporou NATO a politiky USA zodpovednosť za smrť nevinných ľudí v Paríži.

http://www.newscorpse.com/Pix/GOP/reagan-osama.jpgTíto novodobí judáši sa nikdy nebudú  pýtať, ako jej možné, že USA ako členský štát NATO ako v minulosti tak aj v  súčasnosti spolupracujú a priamo vojensky podporujú teroristické organizácie, či už to bol Taliban v Afganistane v 80 tých rokoch, kedy sa Bin Laden ako agent CIA stretával s prezidentom Reaganom, alebo súčasné frakcie islamistov v rámci tzv. IS.  Viacerí americkí politici a vojenskí predstavitelia, priznali, že vycvičili a vyzbrojili ľudí, ktorí  vytvorili teroristické organizácie ako Al-Qaeda, viď vyjadrenie Hilary Clintonovej

http://www.czechfreepress.cz/daniel-solis/bumerang-do-tvare-teroristickych-sponzoru.html
http://4.bp.blogspot.com/-J67uW1faaQE/Tb5fwSP2cxI/AAAAAAAASFs/AQHQDuGiIvs/s1600/00%2Bkronen-zeitung-newspaper-bush-bin-laden-small-35447.jpgBumerang do tváře teroristických sponzorů
Ale hlavně - kdo vytvořil IS?

Původně byl pokus vytvořit Islámský stát (IS) v Afghánistánu. Jak Hillary Clintonová přiznala, USA dnes bojují s lidmi, které před dvaceti lety vytvořila (dříve Taliban, pak Al Kaida, dnes Al Nusra, ISIS, IS...):
https://www.youtube.com/watch?v=Dqn0bm4E9yw&feature=youtu.be
Hillary Clinton : We created Al-Qaeda

Pomohli jsme vytvořit IS, říká US generál Tom McInerney:
https://www.youtube.com/watch?v=Hq6Z0aj5PEM&feature=youtu.be

Ret. Lt. Gen. Tom McInerney: "We Helped Built ISIS"


Dnes sa USA tvária, že s IS nemajú nič spoločné, ale tomu môže uveriť, len človek s totálnou stratou pamäte alebo zapredanec, pre ktorého je ťažko stráviteľné, že USA podporujú vrahov a teroristov, vždy keď im to vyhovuje.

http://s29.postimg.org/wnvj54a1z/John_Mc_Cain_with_ISIS_fighters_in_Syria.jpg Ešte nedávno vrahovia z IS používali svoju fotografiu s vplyvným senátorom a neúspešným kandidátom na prezidenta USA, Johnom McCainom, ako propagačný materiál pre nábor nových členov.
http://www.dcclothesline.com/2014/06/23/isis-runs-ad-campaign-featuring-photo-john-mccain/

Je neskutočná nehoráznosť, že máme  zabudnúť na to, že neoficiálne IS už viac ako dva roky vyzbrojujú a podporujú Američania, aby dnes začali tvrdiť, že práve existencia ISIS je dôvodom k ďalšej vojne (v Iraku i v Sýrii!), v ktorej ich musia USA  poraziť? (plnou silou letectva a v spojení s vojakmi na zemi, ako hovorí  McCain)

McCain uviedol, že "všetci bezpečnostní poradcovia boli pred dvoma rokmi za (oficiálne) vyzbrojovánie IS, len Obama to (oficiálna) sám od seba zamietol.":
https://www.youtube.com/watch?v=KIWbBVDlOgM&feature=youtu.be&t=30s
Busted! McCain Slips Up and Reveals 'US Wanted to Arm ISIS'

https://www.youtube.com/watch?v=IbfsTcJCKDE#t=

Headline: Sen. John McCain makes unannounced visit to Syrian rebel leaders


Los Angeles Times

https://www.youtube.com/watch?v=v0paLxAv49c#t=168
Inside McCain's secret trip to Syria

https://www.youtube.com/watch?v=eoZKfkqlT3I
CONFIRMED! McCain Posed with Known Terrorists in Syria

http://www.globalresearch.ca/senator-john-mccain-meets-up-with-leaders-of-terror-brigade-in-syria-the-ngos-th
Senator John McCain Meets Leaders of Terror Brigade in Syria. The NGOs that Made it Happen
https://www.youtube.com/watch?v=XgMYeSmYQ5U

Ak ešte niekto verí rozprávke o boji USA proti terorizmu, je buď naivný idealista alebo je kúpený ako slovenskí politici.  V konečnom dôsledku  ich rozhodnutie  zapredať Slovensko agresívnym plánom NATO, ktoré namiesto toho, aby chránilo bezpečnosť občanov EÚ vrátane Slovenska, pred inváziou utečencov z islamských krajín infiltrovaných radikálnymi islamistami, nehovoriac už o zdravotnom riziku, štve proti Rusku a sankciami poškodzuje ekonomiku Slovenska, čo  bude fatálnou chybou, ktorá bude mať pre Slovensko v budúcnosti ďalekosiahle dôsledky.

Namýšľať si totiž, že naše spojenectvo s EÚ bude trvať na večné veky a nikdy inak, ako pred rokom 1989 spojenectvo so Sovietskym zväzom, je v čase blížiacich sa zásadných politických zmien v Európe, najmä v Nemecku a Francúzsku po najbližších voľbách, nehovoriac o referende o vystúpení z EÚ vo Veľkej Británii, naivnou ilúziou z ktorej vytriezvenie bude prekvapujúce ako pád komunizmu v novembri 1989, ktorý mnohí nečakali a ani si ho nevšimli pretože kachličkovali ako premiér Fico.

            Kornel Danis 
November 20. 2015, Ontario  KanadaTak šel čas s Ukrajinou. Generál Pelz vytáhl data.

scipio 1 komentář
02.03.2022 | Analýza

Případ Ukrajina od roku 1990 do současnosti očima dat a milníků jejích moderních dějin. Tak lze nazvat přehled, který pro ParlamentníListy.cz vypracoval ředitel Vojenského zpravodajství v letech 1996-2001 a pozdější velvyslanec v Afghánistánu, generálmajor v záloze Petr Pelz. Ten záměrně nechce vyslovovat autoritativní stanovisko k probíhající ruské invazi na Ukrajině a jen shrnuje děj posledních 32 let.

Chronologie

Některé důležité okamžiky a skutečnosti, shrnutí faktů, které pokládám za důležité. Možná, že jsem některé podstatné v rychlosti opomenul a jiné, ve snaze o přehlednost, vynechal. Vyzývám statečného čtenáře, který se dostal až na konec, aby si závěry udělal sám.

16. 7. 1990 – Deklarace státní suverenity Ukrajiny
V kapitole IX – Vnější a vnitřní bezpečnost, nalezneme prohlášení: „Ukrajinská SSR slavnostně vyhlašuje záměr stát se permanentně neutrálním státem, bez účasti ve vojenských blocích, a dodržovat tři principy bez jaderných zbraní – nezískávat, neprodukovat a nenakupovat nukleární zbraně.“

1990 – při rozhovorech o sjednocení Německa se presidentovi SSSR Michailu Gorbačovovi dostává ujištění o tom, že NATO se nepohne ani o palec na východ; těchto ujišťování se dostává i dalším představitelům SSSR, a v dalších letech RF.

24. 8. 1991 – Deklarace nezávislosti Ukrajiny

25. 12. 1991 – Zánik SSSR

5. 12. 1994 – Konference OBSE v Budapešti; přistoupení Běloruska, Kazachstánu a Ukrajiny k Smlouvě o nešíření jaderných zbraní. Ukrajina se takto vzdala jaderných zbraní (byly na jejím území, ale ovládala je vždy Moskva) za bezpečnostní záruky slíbené jí Ruskem, USA a Velkou Británií

12. 3. 1999 – ČR, Polsko a Maďarsko oficiálně vstupují do NATO

24. 3. 1999 – Bez rozhodnutí RB OSN začíná NATO pod vedením USA bombardovat Srbsko, kampaň trvá 78 dnů

7. 5. 2000  – Vladimir Putin se stává presidentem RF

7. 10. 2001 – Bez rozhodnutí RB OSN vstupují vojska USA a NATO do Afghánistánu

13. 6. 2002 – USA odstupují od smlouvy o nerozmisťování systémů protiraketové obrany (ABM)

19. 3. 2003 – Bez rozhodnutí RB OSN zahajují USA válku v Iráku

2004 – Litva, Lotyšsko, Estonsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko, Slovinsko členy NATO

Listopad 2004 – leden 2005 – Oranžová revoluce v Kyjevě ve prospěch pro-západních sil

2005 – Úvahy vlády USA na rozmístění komponentů „protiraketového štítu“ v Evropě se konkretizují

Únor 2007 – Putin pronáší zásadní projev na bezpečnostní konferenci v Mnichově, kde navrhuje vytvoření nového bezpečnostního uspořádání v Evropě

2 – 4.4.2008 – Summit NATO v Bukurešti rozhoduje o přijetí Chorvatska a Albánie; presidentu Bushovi se nepodaří přesvědčit spojence, aby byla přijata též Ukrajina a Gruzie

Srpen 2008 – Gruzínský prezident Saakašvili chtěl vojensky připojit Abcházii a Jižní Osetii, které v dobách SSSR byly začleněny v rámci Gruzie. V těchto republikách byly rozmístěny ruské jednotky na udržení míru. Několik ruských vojáků bylo při útoku Gruzínců zabito. Ruská armáda zasáhla, a boje byly ukončeny během několika dnů. Rusko uznává nezávislost těchto států

2009 – Chorvatsko a Albánie členy NATO

19. 3. 2011 – Letectvo Francie, Velké Británie a USA překračují mandát RB OSN při leteckých útocích na Libyi

2012 – Nejpozději od tohoto roku působí speciální síly USA a Velké Británie v Sýrii proti legálnímu presidentovi Basharu Assadovi, přičemž vyzbrojují opozici, drtivou většinou různé skupiny al Qaida

2013 – Demokraticky zvolený president Ukrajiny Viktor Janukovič odolává zvýšenému tlaku z Washingtonu i Moskvy

Listopad 2013– Janukovič pozastavuje přípravy asociační dohody s EU, v Kyjevě začínají nepokoje

13. 12. 2013 – V National Press Club ve Washingtonu náměstkyně MZV USA Victoria Nulland veřejně prohlašuje, že USA od vyhlášení nezávislosti Ukrajiny 1991 přispěly na „rozvoj demokratických institucí, a schopností šíření občanské společnosti …atd.“ více než 5 miliard USD
Leden, únor 2014 – nepokoje v Kyjevě sílí

4. 2. 2014 – Na youtube se objevil „slavný“ Fuck EU telefonát Victoria Nuland – velvyslanec USA v Kyjevě Geoffrey Pyatt. Rozebírají spolu, kdo může a kdo nesmí být v příští ukrajinské vládě. K největším krveprolitím docházelo 18. – 23. 2. 2014, odstřelovači zabíjeli ze střech vzdálených budov jak demonstranty, tak policisty, a to z míst, které byly pod kontrolou „revolucionářů“. Odstřelovači byli Gruzínci, kteří do Kyjeva přijeli na příkaz bývalého presidenta Gruzie Michaila Saakašviliho

21. 2. 2014 – Polský MZV Radoslav Sikorski, německý MZV Frank Steinmeier, Eric Fournier (ředitel sekce vých. Evropy francouzského MZV) za přítomnosti ruského ombudsmana Vladimira Lukina a velvyslance Michaila Zarubova podepsali dohodu o předčasných volbách, které proběhnou pod kontrolou OBSE. Do té doby má Janukovič zůstat ve funkci. Ještě téhož večera však Janukovič prchá do Charkova, pak tráví asi týden na Krymu, pak odjíždí do Ruska. Co se asi stalo 21. večer, když bylo vše konečně vyřešeno? Americké fuck EU v přímém přenosu. Následně se mění president, vláda i parlament. Bezpečnost zajišťují neonacistické bojůvky Pravého sektoru a praporu Azov. Ukrajina se stává jediným státem na světě, kde neonacistické oddíly jsou integrální součástí systému národních ozbrojených sil. Nová vláda signalizuje svůj úmysl žádat o přijetí do NATO

16. březen 2014 – Koná se referendum na Krymu, pro připojení k Rusku hlasovalo 96% voličů, při účasti 83%

6. 4. 2014 – Vypuká občanská válka na Doněcku, v Luhansku

2. 5. 2014 – Desítky pro-ruských demonstrantů záměrně upáleny zaživa v Domě odborů v Oděse

17. 7. 2014  – Sestřeleno malajsijské letadlo MH/MAS 17 nad Doněckou oblastí. Západ obviňuje Rusko, to vinu popírá, jednoznačné důkazy neexistují, což je zvláštní. Vině Ruska nevěří ani Malajsie

5. 9. 2014 – „Minsk I“ jednání mezi ukrajinskou vládou a představiteli doněcké a luhanské oblasti pod záštitou představitelů OBSE, Německa, Francie a Ruska

12. 2. 2015 – „Minsk II“. Poté, co Minsk I nebyl plněn, došlo k další dohodě. Jejími nejpodstatnějšími aspekty bylo příměří mezi vládními jednotkami a separatisty, a přechod na federalizaci Ukrajiny. Vládní jednotky – a následně bránící se separatisté – příliš příměří nedodržovaly, konkrétní jednání o federalizaci nikdy vláda v Kyjevě nezahájila; Francie, Německo i USA od toho ukrajinskou vládu prokazatelně odrazovaly. Opět, všechno mohlo být vyřešeno roku 2015

1. 10. 2015 – Rusko zahajuje vojenskou operaci v Sýrii proti islámským teroristům na podporu presidenta Bašára al Asada, do země vstupuje na presidentovo pozvání

14. 3. 2016 – Rusko zahajuje stahování vojsk ze Sýrie

2017 – Černá Hora v NATO

2017 – USA počíná vyzbrojovat Ukrajinu účinnějšími zbraněmi, např. protitankovými střelami Javelin. Proti komu?

2016, 2018  – rozmístěny raketové základny NATO v Rumunsku a Polsku. Proti komu?

2. 2. 2019 – USA odstoupily od smlouvy o likvidaci raket krátkého a středního doletu (INF)

2020 – Severní Makedonie v NATO

20. 11. 2020 – USA odstoupily od smlouvy o otevřeném nebi

Prosinec 2021 – Rusko, nejprve diplomatickou cestou a pak veřejně, předává Spojeným státům a NATO, svoje požadavky a návrhy. Nejpodstatnějšími požadavky je to, aby USA ukončily rozšiřování NATO na východ – včetně Ukrajiny – a aby nerozmisťovaly v blízkosti ruských hranic prvky raketových základen. Nebudou-li USA v reálném čase pozitivně na nejdůležitější ruské požadavky reagovat, bude RF nucena přistoupit k nespecifikovaným vojensko-technickým opatřením

Leden 2022 – USA i NATO odmítají tyto nejdůležitější ruské požadavky, a zvyšují stavy vojsk NATO ve východní Evropě a zintenzivňují dodávky zbraní na Ukrajinu. Proti komu?

19. 2. 2022 – President Zelenský na bezpečnostní konferenci v Mnichově prohlašuje, že Ukrajina zvažuje odstoupit od smlouvy o nešíření jaderných zbraní; jinými slovy zvažuje získat jaderné zbraně. Proti komu?

24. 2. 2022 – Ruské ozbrojené síly zahajují bez rozhodnutí RB OSN vojenskou operaci na Ukrajině. Jejím cílem je „osvobození lidu od kyjevského režimu, demilitarizace a denacifikace Ukrajiny“   Share on Facebook                    
             
Hlavná stránka