"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka
Translator  

ZAKAZUJEM TI SLOBODNE HOVORIŤ versus KOLEKTÍVNA VINA

Mám nenávidieť všetkých Rakúšanov, pretože Adolf Hitler bol rakúsky rodák?
Mám nenávidieť všetkých Nemcov, lebo Dr.Mengele?
Mám nenávidieť všetkých Talianov, lebo Duce, Mussolini?
Mám nenávidieť všetkých Španielov, lebo fašistický diktátor Franco?
Mám nenávidieť všetkých Američanov, lebo Allbrightová?
Mám nenávidieť všetkých Čilanov, lebo generál Pinochet?
Mám nenávidieť všetkých kresťanov, lebo stredoveká inkvizícia?
Mám nenávidieť všetkých Egypťanov, lebo faraón nechcel dať slobodu Židom?
Mám nenávidieť všetkých Číňanov, lebo Mao-Ce-Tung?
Mám nenávidieť všetkých Mongolov, lebo Džingischán?
Mám nenávidieť všetkých Ukrajincov, lebo v dnešnej Ukrajine opäť štát dovolil verejne oslavovať vojnového zločinca Stepana Banderu a jeho spoluvinníkov?
Mám právo nenávidieť všetkých Rusov, lebo Putin?
-
DOSŤ už! Toto by bolo zvrátené.
Princíp „kolektívnej viny“ je zlo! Ale deje sa to aj dnes.
Tá tzv. euro-atlantická demokracia napríklad zariadila, že na para-olympiáde 2022 boli bezcitne zo športu vyradení telesne postihnutí ruskí športovci, ktorí sa celé štyri roky na túto svetovú udalosť pripravovali a tešili. Nepriamo ich obvinili a odsúdili dištancom za to, že sú ruskí občania. To sú tie „západné“ hodnoty. Nebrať ohľad ani na telesne postihnutých. Lebo Putin!
Rušia sa koncerty ruských umelcov, rušia sa angažmány ruských operných velikánov, rušia sa opery Čajkovského, atď, atď. Všetko ruské je zlé, toto je heslo tých, ktorí majú vo svojich ústach najviac slobody, solidarity a ľudských práv.
Kam až zájde nenávisť Západu voči všetkému ruskému? EU si do vlastných nôh strieľa jednu ranu za druhou, EU-TITANIC sa potápa čoraz viac a rýchlejšie ku dnu, všetci v EU to už vidia, iba vedenie nie?
Milióny obetí v Iraku, v Afganistane, v Yemene, v Lýbii, či Sýrii, tisíce obetí na Donbase a v Luhansku nepritiahli takú pozornosť západných politikov a médií, ako teraz dianie na Ukrajine. To kolektívne besnenie zo strany Západu je už fakt podozrivé. Akoby to organizovala jedna centrála.
Ale prečo? Máme si naozaj logicky vydedukovať a myslieť, že ten Putin, tzv. Putler, skutočne niečo obrovské a zlé prekazil nadnárodnému korporatívnemu fašizmu pri zavádzaní celosvetového New World Order, Nového Svetového Poriadku, kde Ukrajina mala zohrať ústrednú rolu?
-
Ak ma niekto oklame 9-krát, budem mu veriť 10-ty krát?
„Vaše skutky idú za vami“, odznelo pred 2000 rokmi. Aké skutky idú za NATO a EU? Je dnešná TOTALITNÁ CENZÚRA tou správnou metódou, ako presvedčiť obyvateľstvo o ich dobrých úmysloch? Nemali sme tu už mnohokrát to známe „Drž hubu a krok!“? A ako to vždy dopadlo?
PRAVDA A SPRAVODLIVOSŤ JE TO, ČOMU SA NAJVYŠŠÍ PREDSTAVITELIA DNEŠNEJ EURO-ATLANTICKEJ KULTÚRY VYHÝBAJÚ, a tak sťahujú do priepasti tých, ktorí im doteraz ešte veria, alebo zbabelo čušia - na svoju škodu.
Vesmír nedokáže žiadny človek zastaviť a nedokáže ani zrušiť žiadny z večných zákonov Univerza, kde jeden z týchto zákonov sa v súčasnosti na každom z nás dokonale a v plnej miere napĺňa:
ČO ZASEJEŠ, BUDEŠ MUSIEŤ ZOŽAŤ!

Jozef Potúček


    Hlavná stránka