"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Svedectvo jedného z tých, ktorý zvonil a „zvoní“ aj dnes.              

                                                              

ZVONIL SOM v NOVEMBRI 1989 koncu jednej totality,
ALE určite som vtedy NEZVONIL za to, aby...

Motto:
Väčšina dnešných ľudí,
hoci chodia po slobode,
sú iba obyčajní otroci;
avšak existujú medzi nami ľudia,
ktorí v súčasnom novodobom otroctve
predsa len zostávajú slobodní.
Venované najmä mladej generácii:
...ABY SA čo najskôr POMINULO VŠETKO NEŽIVÉ A NEPRIRODZENÉ, aby PRETRVALO IBA TO PRAVDIVÉ, ZDRAVÉ A PROSPEŠNÉ.

Počas roka oslavujeme, alebo si pripomíname rôzne výročia a pamätné dni, kedy si dávame aj predsavzatia a sľuby do budúcnosti. V rámci Československa sa v novodobých dejinách odohrali viaceré historické udalosti a premeny, ale jednou z najväčších prelomových celospoločenských udalostí bol NOVEMBER 1989.
Preto vám všetkým, ktorí ste sa snáď ešte nestratili úplne v rafinovane nastraženom matrixe, venujem aj ja toto moje OSOBNÉ SVEDECTVO.
Môžete to čítať na spoločných spomienkových akciách, zverejniť na svojich stránkach, alebo poslať ďalej tým, ktorí snáď ešte „ŽIJÚ“ .....

*******

Som rodák z Bratislavy, priamo zo Starého mesta, a v novembrových a decembrových dňoch roku 1989 som sa vždy s určitým napätím, ako to dopadne, tešil na ďalšiu demonštráciu proti totalitnému systému na námestí SNP. Každý deň som navečer potichu odchádzal z domu s vedomím, že možno budem nocovať už inde – pod komunistickou vyšetrovacou lampou. Nestalo sa.
Prežili sme vtedy neuveriteľnú dobu zmien v celom Československu, kedy ľudia boli k sebe navzájom iní, otvorenejší, empatickí, bez strachu, usmievaví, všetko akoby sa zdalo lepšie a krajšie, optimistickejšie a milšie, akoby väčšine národa spadol nejaký kameň zo srdca.
Pamätám si, ako by to bolo dnes. Po každej demonštrácii na spodku námestia SNP pri Priori, dnešné Tesco, príslušníci Verejnej bezpečnosti riadili dopravu a okoloidúce dievčatá ich obdarovávali bozkami, chlapi im podávali ruky, potľapkávali ich po pleciach, niektorí strážcovia poriadku dostávali dokonca aj kvetiny a odrazu – na nás civilov pôsobili obávaní príslušníci VB inak – ľudia prestávali mať z nich strach. Vtedy sme spoločne, akosi prirodzene, prežívali okrem iného aj slogan dnešnej polície: „Pomáhať a chrániť“.
Aj ten VLAK NEŽNEJ REVOLÚCIE (6.12.1989) z Bratislavy do Košíc a naspäť. To bola pre mňa ako vtedajšieho železničiara, zástupcu jedného z organizátorov tejto spanilej jazdy (ČSD-Východná dráha), snáď najemotívnejšia cesta železným tátošom po našom krásnom Slovensku. Po celej trase nám nadšení ľudia mávali a pozdravovali nás, plní nádejí v krajšiu budúcnosť. Aj známi herci a umelci s nami cestovali ( https://www.youtube.com/watch?v=eh809FDqMZg )
Úžasná doba nádejí a predsavzatí...

Ach jaj!
Kamže sa len vytratila tá radostná spontánnosť z čias Nežnej revolúcie? Žiaľ, dnes tu podvedome cítiť neidentifikovateľný, všadeprítomný STRACH a obavy zo všetkého možného a nemožného. Zábava? Prirodzená radosť a smiech sa postupne vytráca v čoraz primitívnejších a vulgárnejších show.

Kým v roku 1989 bolo heslom ulice „MY SME S VAMI!“, pretože na strane jednoduchých ľudí boli poväčšine naozajstné OSOBNOSTI, dnes je to úplne naopak. Osobnosti (až na zriedkavé výnimky) mlčia. A samozvané spoločenské a politické celebrity (aj bývalí spolupracovníci neslávne známej ŠtB) svojimi verejnými vlastizradnými skutkami iba dokazujú, že sú proti vlastnému národu, a tak niet sa čo čudovať, keď súčasnými ulicami ako odkaz ponižovaného a sklamaného ľudu znie čoraz hlasnejšie a varovnejšie: „MY SME TU DOMA!
Naozaj, je mi ľúto vás, dnešných mladých ľudí, že tá nádherná atmosféra ohlasovanej pravdy a lásky v roku 1989, ktorá zvíťazí nad lžou a nenávisťou, sa postupne v silnejúcom „humanitárnom“ rinčaní zbraní a imaginárnych euro-hodnôt kamsi vyparila a dnes už nie je po nej ani chýru ani slychu. Fakt, máte to asi ťažšie, než my vtedy, keď sa spontánne aktivizovali študenti, umelci a osobnosti v boji za ľudské práva národa.
Pýtam sa verejne: Na akej strane ste dnes, herci, režiséri, textári, speváci, umelci, celebrity, novinári a masmédiá? Koho dresy obliekate teraz? Vari už len vopred pripravené „červené kartičky“, dodané na objednávku od zahraničných sponzorov, vás vedia vybudiť k boju za „demokraciu“...?!

Áno, ZVONIL SOM verejne opakovane na námestí Slovenského národného povstania kľúčmi koncu jednej totality a SOM na to dodnes HRDÝ. A napriek pribúdajúcim dôkazom, že to všetko bolo pripravené a zmanipulované, NEĽUTUJEM!

URČITE SOM V NOVEMBRI A DECEMBRI 1989 ZVONIL ZA TO, ABY som mohol v budúcnosti o svojom živote slobodne rozhodovať ja sám, bez obáv, že by som za svoj verejný osobný názor bol akýmkoľvek spôsobom pošpinený, prenasledovaný a „paragrafmi“ aj umlčaný.
ZVONIL SOM okrem iného aj za to, aby som namiesto výchovy „Komunistickým manifestom“ a podobnými hovadinami mohol svoju osobnosť rozvíjať aj po duchovnej stránke (nie cirkevnej!).

Napríklad dodnes mám odloženú kópiu knihy, ktorá sa ako samizdat šírila po celom socialistickom Československu (poznámka pre mladých: verejné alebo domáce kopírky vtedy neexistovali!), pričom dnes je už táto kniha voľne predajná: „Raymond Moody – Život po živote“. Aj originál krásne ilustrovanej Biblie v rodnom jazyku si musel záujemca zaobstarať v bývalej Juhoslávii a potajomky doviesť sem.
Vďaka spoločenskej zmene som sa postupne dostal k takým NEHMOTNÝM POKLADOM, ktoré boli predtým na indexe, oficiálne neboli verejnosti prístupné, a ktorých hodnota sa nedá vyčísliť žiadnymi peniazmi, ani pompéznymi oceneniami, ani pochybnou slávou dnešnej „smotánky“.
Aj ZA TOTO SOM okrem iného v novembri 1989 podvedome ZVONIL!
*******
ALE!

URČITE SOM V NOVEMBRI A DECEMBRI 1989 NEZVONIL ZA TO, ABY...

NEZVONIL SOM, aby sme si znovu potrebovali na verejnosti spoločne spievať jednu z najpopulárnejších pesničiek vtedajších revolučných námestí „Sľúbili sme si LÁSKU, … PRAVDU len, … VYDRŽAŤ, …NOVÝ DEŇ(https://www.youtube.com/watch?v=FW2TZvdAOiQ) .

NEZVONIL SOM, aby sa „vláda jednej strany“ zmenila na vládu dvoch, zdanlivo protichodných straníckych skupín a koalícií, pravice versus ľavice, kresťanských versus sociálnych demokratov, konzervativcov versus republikánov, apod., ktorí hrajúc veľké divadlo pred verejnosťou v skutočnosti nechcú za žiadnych okolností pustiť medzi seba nikoho tretieho – tzv. NE-štandardné, NE-systémové politické subjekty a prirodzené osobnosti, ohrozujúce ťažko vytvorenú a pracne zabetónovanú „demokraciu“.

NEZVONIL SOM, aby som sa mohol po odchode posledného sovietskeho vojaka z územia Československa opäť „tešiť“ z toho, že nám na našom území pochoduje BAGANDŽA iného, veľmi ochotného, „dočasne umiestneného“ OKUPANTA, tentoraz zo západu, samozrejme ako inak, so súhlasom a na pozvanie v predklone stojacich trans-análnych domácich vlastizradcov (presne ako v roku 1968). Kde je tá sľubovaná NEUTRALITA, vy, červeno-modrí a dúhoví súdruhovia?!

NEZVONIL SOM, aby sme si komunistické heslo „Na večné časy so Sovietskym zväzom a nikdy inak““ zamenili za dnešné neo-marxistické: „Na večné časy s EU a NATO a nikdy inak!“

NEZVONIL SOM, aby NAŠI VOJACI kráčali ako nevítaní a nenávidení OKUPANTI po pôde ďalekých krajín s úplne inou kultúrou a svetonázorom, čiže tam, kde to pre naše vlastné štátne a národné záujmy nemá absolútne žiadny zmysel ani logiku, a hlavne nemá to ani patričnú podporu u nášho obyvateľstva.

NEZVONIL SOM, aby sa naša armáda v rámci nejakej účelovo vytvorenej medzinárodnej koalície a „obranného“ paktu zapodievala viac činnosťou a ochranou cudzích agresívnych a dobyvačných záujmov v zahraničí, než ochranou vlastnej štátnej hranice a obyvateľstva.

NEZVONIL SOM, aby sme sa namiesto internacionálneho komunistického „revolučného boja proti triednemu nepriateľovi“ stali aktívnou súčasťou demokratického „celosvetového boja proti terorizmu“ – bez konca – s tým, že sa postupne ukazuje, KTO vlastne tento medzinárodný TERORIZMUS VYTVORIL, naďalej ho PODPORUJE a FINANCUJE (viď. kapitola „Udalosti, Politika, Ekonomikahttp://www.titulky.vi-li-am.sk/).

NEZVONIL SOM, aby naše národy, ktoré nikdy neviedli dobyvačné a koloniálne vojny proti iným národom vo svete, dnes „platili“ za spravodlivo sa vracajúce dôsledky bývalým, aj súčasným európskym kolonizátorom a novodobým otrokárom, ktorí s tým vlastne dodnes neprestali.

NEZVONIL SOM, aby naša vlasť, ktorá bola bez dlhov, mala po toľkých rokoch od Nežnej revolúcie v rámci „budovania demokracie“ čoraz väčší dlh, ktorý už nie je možné splatiť nikdy! Mimochodom, kto sú tí, komu sú vlastne všetky štáty sveta dlžné a kto je ten veriteľ, keď samotné USA, náš terajší najväčší vzor slobody a demokracie, majú dlh najväčší?

NEZVONIL SOM, aby sme „diktatúru proletariátu“ zamenili za rafinovanú diktatúru nadnárodných korporácií a finančných molochov, s prispením medzinárodných spolkov alebo neprehľadných a hlavne nezverejnených, utajovaných obchodných zmlúv (EU, TTIP, CETA, apod).

NEZVONIL SOM, aby sa naše prísne štátne normy, chrániace obyvateľstvo pred neoverenými potravinami („É-čka“, GMO, apod.) a nehmatateľným znečisťovaním životného prostredia (infra-žiarenie, wi-fi, elektrosmog, atď.) prispôsobovali novým technológiám tak, že zohľadňujú vlastne iba zisk nadnárodných spoločností, samozrejme, za obrovskej reklamnej podpory masmédií (viď. kapitola „Chemtrails - Morgelons - HAARP – NWOhttp://www.titulky.vi-li-am.sk/).

NEZVONIL SOM, aby sa namiesto protiľudového sledovania agentmi komunistického „gestapa“ využil vedecko-technický pokrok na súčasné „monitorovanie“ občanov všadeprítomným okom „Veľkého Brata“, a to sofistikovanejšími metódami – presne podľa predlohy Orwellovho románu „1984“.

NEZVONIL SOM, aby v rozpore so sľubmi ústavných činiteľov nebola zabezpečená komplet BEZPLATNÁ zdravotnícka starostlivosť a školstvo – bez akýchkoľvek podmienok, ktoré má ustanoviť nejaký účelový zákon.

NEZVONIL SOM, aby naše skvele fungujúce poľnohospodárstvo bolo úplne zlikvidované, aby po vstupe do EU mali naši poľnohospodári oveľa menšie dotácie z Centrály než ich kolegovia na západe, a touto administratívnou direktívou neboli v rámci „slobodného“ EU-trhu vlastne konkurencie-schopní.

NEZVONIL SOM, aby sme sa stali potravinovo a priemyselne NESEBESTAČNÍ, pričom sme sa pre západ stali poväčšine iba stokou, kam nám za drahé peniaze v rámci voľného liberálneho obchodu ktosi milostivo predáva odpadkový treťotriedny tovar, ktorý by si tí istí dodávatelia nikdy nedovolili dodať na trh u nich doma – pod tou istou nálepkou a značkou.

NEZVONIL SOM, aby lesy, pôda a voda prešli do vlastníctva nadnárodných cudzích spoločností. Veď lesy, pôdu a vodu ste nestvorili vy, privatizéri, úžerníci a zradcovia národa!

NEZVONIL SOM, aby najväčšia cirkev, popri špekulatívnej NE-odluke od štátu, využila dianie po Nežnej revolúcii na reštitúcie, čiže na obohacovanie sa vo svoj prospech a kšeftovanie s majetkami, ktoré pred stáročiami v rozpore s Božími prikázaniami nadobudla krvavým inkvizičným stredovekým terorom, pričom ani dnes nie je problém, s „požehnaním“ šéfov Vatikánu, elegantne a potichu sa zbaviť tých nepohodlných a neposlušných – vo vlastných radoch (viď. kauza Bezák).

NEZVONIL SOM, aby som znovu zažíval „ľudovú“ atmosféru všeobecnej cenzúry, zakázaných kníh, či filmov na indexe – v rámci politickej korektnosti.

NEZVONIL SOM, aby sa pod rúškom ochrany práv dieťaťa cielene rozbíjali rodiny a násilím doslova kradli deti rodičom so súhlasom štátu a sociálnych služieb po vzore západu (viď. kapitola „Juvenilná justícia - Gender - Sexuálna výchova v EUhttp://www.titulky.vi-li-am.sk/ ).

NEZVONIL SOM, aby v budúcnosti boli na školských dotazníkoch pre prijímacie skúšky večné pojmy „OTEC“ a „MATKA“ vymazané a nahradené nemorálnymi pojmami „RODIČ 1“ a „RODIČ 2“, akoby bol niekto z nich podradnejší – menejcenný.

NEZVONIL SOM, aby sa naše maloleté deti už v predškolskom veku namiesto hrania sa s vláčikmi a bábikami oboznamovali s erogénnymi zónami (aj u opačného pohlavia), nevynímajúc aj „moderné“ sexuálne školské učivo, ako sa napríklad nasadzuje kondóm (viď. mnohé dnešné škôlky a školy na západe)!

NEZVONIL SOM, aby naši terajší NE-ľudoví politici v rámci Kalergiho plánu, PAN-Európske hnutie, zamenili poslušného „budovateľa komunizmu“ za nový druh nevedomého a politicky korektného MULTI-KULTI-GENDER mutanta – „EURO-SAPIENS“ (viď. https://www.protiprudu.org/coudenhove-kalergiho-plan-genocida-narodov-europy ).

NEZVONIL SOM, aby drvivá MENŠINA ROZKAZOVALA VÄČŠINE, aby minorita URČOVALA prostredníctvom agentúr zarábajúcich na príleve ilegálnych privandrovalcov, alebo domácich pedofilov a iných novo-vyprodukovaných „rodov“, nastrčených a zaplatených pajácov (hlavne v politike) majoritnému obyvateľstvu, aké „hodnoty“ sa budú odteraz uctievať a dodržiavať, a hlavne čo, resp. kto už viac nesmie byť ani len kritizovaný.

NEZVONIL SOM, aby naše dôchodky po desaťročiach pilnej práce boli menšie, než sú náklady štátu na jedného ilegálneho ekonomického parazita, tváriaceho sa ako vojnový utečenec (pozn.: koľkými bezpečnými krajinami bez vojny prešiel, až sa dostal ku nám?).

NEZVONIL SOM, aby bol americký vlastenec označený naším „intelektuálnym“ establišmentom ako príkladný „patriot“, ale taký istý vlastenec doma u nás bol tými istými vyškolenými „odborníkmi“ označený za extrémistu, prípadne nebezpečného radikála, „nácka“, apod.

NEZVONIL SOM, aby v štáte vyčíňali, ožobračovali a ničili životy tisícov jednoduchých ľudí rôzne „anjelské“ pôžičkové a úverové mafie, bytové mafie, exekučná mafia, apod.

NEZVONIL SOM, aby nevolení agenti mimovládnych agentúr, treťo-sektorových nadácií, cudzích mocností a predovšetkým záujmov mali u nás väčšie slovo než volení zástupcovia ľudu.

NEZVONIL SOM, aby na zvolenie prezidenta a zástupcov ľudu na všetkých úrovniach stačil TEORETICKY iba JEDEN jediný (!) volič (nulové kvórum), pričom „za odmenu“ nám, občanom, predstavitelia štátnej moci, ktorých si ale pravidelne volíme my sami, recipročne umožňujú účasť na referende, avšak na jeho právoplatnosť nám už určili NE-nulové, 50%-tné kvórum (!!!), čím až na malé výnimky si zabezpečili istotu nefunkčnosti každého budúceho ľudového hlasovania.

NEZVONIL SOM, aby naše súčasné politické „elity“ poukazovali na fašistov v slovenskom parlamente (...inak, ako je to možné, že práve títo držitelia ústavnej moci dovolili, aby sa tam vôbec nejakí „fašisti“ cez právoplatné voľby dostali?), ale naozajstný fašistický, neonacistický, pro-banderovský štátny prevrat na Ukrajine (odobrený v USA a v centrále EU) nikomu u nás nevadí, pretože súčasné „euro-hodnotové bruselské politbyro“ tento protiústavný puč označilo ako prejav nespokojnosti ľudových más so štátnou korupciou (viď. kapitola „Ukrajina 2014http://www.titulky.vi-li-am.sk/).

NEZVONIL SOM, aby som sa po rokoch „demokracie“ dočkal verejného vyjadrenia bývalého ministra spravodlivosti a sudcu Najvyššieho súdu SR, že na Slovensku bola PROTIÚSTAVNE potichu zamenená „prezumpcia neviny“ za „ PREZUMPCIU VINY“, takže podľa tohto odborného výkladu ústavného sudcu už v niektorých prípadoch nebude štát musieť dokazovať obvinenému vinu, ale OBVINENÝ (možno aj zatknutý spoza mreží) BUDE MUSIEŤ DOKAZOVAŤ SVOJU NEVINU!

Kam to vlastne spejeme? Z blata do kaluže - z totality do totality. DOSŤ už!
Je toho ešte mnoho, ale zhrňme môj pohľad na budovanie „demokracie“ západného štýlu po Nežnej revolúcii – do jednej vety:
URČITE SOM V NOVEMBRI A DECEMBRI 1989 NEZVONIL V ULICIACH BRATISLAVY ZA TO, ABY BOLO POTREBNÉ ZVONIŤ ZNOVU !!!

*******
A čo budeš teraz robiť TY, mladý PERSPEKTÍVNY človek?

Budeš mať aspoň toľko odvahy, koľko som jej ako mladý perspektívny strojný inžinier mal v roku 1989 ja? Si schopný prejaviť aj TY svoj názor verejne, a nečakať na to, že Ti niekto druhý spoza stola pošle „ZADARMINKO“ SLOBODU – trebárs emailom? (viď. animovaný film „Zvieracia farmahttp://www.titulky.vi-li-am.sk/)

Alebo prenecháš aktivitu tým, ktorí ako veľmi dobre platení žoldnieri (za „judášsky“ groš) zaplnia ulice, aby splnili túžby našich spoločných vlastizradcov? Alebo si už zajatcom konzumu a trvalej masmediálnej masáže, či poslušným otrokom dlhového, korporatívneho fašizmu?
Máš úver? Nemôžeš? Nevládzeš? Máš niečo iné na práci? Nemáš čas? Chceš sa zapodievať iba tým pozitívnym (negatívne fuj!)? Počkáš ešte, ako sa to celé vyvinie? Nezáujem? Pohoda?
Tak si potom NESŤAŽUJ! Nastupujúca totalita, na rozdiel od Teba, čakať a váhať nemieni!
Sme na konci „cieľovej rovinky“, tesne pred vrcholom očisty Zeme, organizátori tohto chaosu už majú veľmi málo času, a „zdochýnajúca kobyla“ najviac kope práve tesne pred svojím uhynutím, aby strhla so sebou do jamy ….... aj TEBA!

My mnohí sme v novembri 1989 k organizovanému pádu jednej totality aktívne prispeli, veď bez ľudí by to predsa nešlo, ale teraz je to už len a len na vás, mladých, aby ste si svoju vlastnú osobnú budúcnosť a slobodu vybudovali a udržali sami.
Súčasné dianie sa dá obrazne popísať asi tak, že sa ktosi spoza „opony“ neustále pokúša vohnať nás ako zblbnuté OVEČKY NA BITÚNKU do „lievika“, odkiaľ už niet návratu. Symbolicky, a napokon aj reálne, sa vo všetkých sférach života plazivo zavádza novodobý a zmodernizovaný, neslávne známy „Mníchovský fašistický diktát z roku 1938“: O NÁS – BEZ NÁS!
*******

Na záver:
Ak chce ľudský rod prežiť, nestačí zbúrať iba jednu prekážku, jednu totalitu, ale musia byť ZNIČENÉ a odstránené VŠETKY choré vredy a rozkladajúce sa mŕtvolne zbytky toho neživého, všetky nebezpečné jedovaté parazity a škodlivé systémy, brániace ľudstvu v harmonickom vývoji – pre život v súlade s prírodou a celým vesmírom.

Ak sa hovorí „Človeče, pomôž si sám, aj Pán Boh ti pomôže“, tak záchrana z tohto bahna spočíva predovšetkým v pokornom hľadaní – najprv vo svojej VLASTNEJ HLAVE, vo svojom MYSLENÍ a KONANÍ, vo svojom SRDCI, aby si TY prirodzenou, vnútornou PREMENOU (DUCHOVNOU) zmenil potom nielen sám seba, ale automaticky aj okolitý svet – k lepšiemu!
Najprv sa TY ZOBUĎ a OTVOR sa skutočnej PRAVDE a LÁSKE, až potom prichádza POMOC zhora, ktorú si každý jednotlivec, bez výnimky, zaslúži presne podľa dokonalého zákona:

ČO ZASEJEŠ, BUDEŠ MUSIEŤ ZOŽAŤ!
Jozef Potúček
občan Slovenskej republiky


   PRINT RSS

Hlavná stránka