"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Chceš darovať krv?
Čítaj najprv usmernenie a varovanie Národnej tranzfúznej služby!

Zdravím vospolok.
Pred rokom sa nám v Rakúsku na jednom verejnom stretnutí smiali a to na zozname NTSSR boli iba Maďarsko a Rakúsko. Dnes je tam už zoznam 9 EU krajín! Aký zoznam bude na budúci rok?
Viď. príloha alebo: http://www.ntssr.sk/index.php

Z rakúskej NEcenzurovanej tlače 30.8.2018 napísali, že tento rok, čiže 2018, zomrelo na západonílsky vírus v Srbsku 21 obetí, v Grécku 16 obetí, v Taliansku 10 obetí. https://www.unzensuriert.at/content/0027617-West-Nil-Virus-breitet-sich-Mitteleuropa-aus
Ja nemám dôkazy ani pre, ani proti, ale taký veľký nárast rizikových krajín, menovaných v slovenskej transfúznej službe iba za 1 rok!!! asi už FAKE alebo nejaké konšpirácie nebudú...

Takže moje milé deti,
hor sa do detoxov, dezinfekcií a podobných normálnych postupov,
ktoré zabránia tomu, aby vaše telo nezdolal nejaký cudzokrajný vírus...

A varovanie od Matky Prírody?: "... možno je najvyšší čas prestať tlačiť nasilu cudziu kultúru do Európy..."

Veľa síl želá

Jozef Potúček




http://www.ntssr.sk/index.php
Usmernenie darcom krvi v súvislosti s pobytom v zahraničí (v súvislosti s výskytom tropických ochorení prenášaných komármi)

1.  Európske krajiny
Posledných niekoľko rokov bol v niektorých krajinách Európy v letných mesiacoch (od mája do novembra) zaznamenaný výskyt tropických ochorení – endémií, ktoré sú typické pre tropické krajiny a ktoré sú prenášané komármi.
Táto stránka obsahuje informácie o oblastiach výskytu endémií spôsobených WNV (Západonílsky vírus), horúčkou Dengue prípadne maláriou v Európe v súlade s hláseniami ECDC (Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb) a po návšteve ktorých nemôžete určitú dobu darovať krv.
WNV (Západonílsky vírus)
Pre darcov krvi, ktorí navštívili:

  • Maďarsko (oblasti Fejer, Veszprém, Hajdu-Bihar, Csongrad, Bacs-Kiskun, Pest, Budapest , Bekes, Tolna, Jasz-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcz-Szatmar-Bereg)
  • Chorvátsko (oblasti Zagreb, Zagreb Mesto, Vukovarsko-srijemska županija, Karlovacka županija, Osjecko-Baranjska  župania)
  • Grécko (oblasti Anatoliki-Attiki, Dytiki-Attiki, Thessaloniky, Voiotia, Evvoia, Korinthia, Pella, Kilkis, Imathia, Peiraias, Nisoi)
  • Taliansko (oblasti Rovigo, Modena, Ravenna, Venezia, Vicenza, Verona, Reggio nell' Emilia, Padova, Ferrara, Bologna, Milano, Novara, Cremona, Udine, Vercelli – všetko oblasti severnej 1/3 Talianska)
  • Srbsko (vzhľadom na narastajúci počet – celá krajina)
  • Rumunsko (vzhľadom na narastajúci počet – celá krajina)
  • Kosovo (oblasť Kosovski)
  • Franscúzsko (oblasť Alpes-Maritimes)
  • Rakúsko (oblasť Wien, Niederösterreich)

 platí kontraindikácia darovania krvi počas 28 dní od opustenia týchto oblastí, a to až do odvolania. Uvedené sa vzťahuje na darcov – turistov, ktorí strávili v endemickej oblasti minimálne jednu noc a darcov, ktorí v endemickej oblasti pracujú.
2.  Mimoeurópske krajiny
V prípade, že po návrate zo zahraničia plánujete darovať krv, odporúčame Vám informovať sa priamo v transfúziologickom zariadení, aby ste zistili po akom období od opustenia danej krajiny môžete pokračovať v darovaní. Za týmto účelom Vám poskytujeme tabuľku krajín najviac navštevovaných Slovákmi, kde nájdete informáciu o dĺžke kontraindikácie darovania krvi po opustení niektorej z týchto krajín – to znamená obdobie, počas ktorého nemôžete darovať krv.
Tabuľka rizikových krajín



   PRINT RSS

Hlavná stránka