Hlavná stránka
 

  Zbabelému, plebejskému, sluhovskému a zapredaneckému ľudskému odpadu vyhovujú zločinci, zlodeji a masoví vrahovia z ponovembrových vlád a parlamentov, keďže ich oni samotní stvorili

          Súčasťou tohto článku je ako príloha s niektorými myšlienkami redaktora Pravdy, ktorá sa zaoberá jedným z najzvrhlejších zločinom proti ľudskosti, ako je vykrádanie zdravotníctva od roku 1993, kedy vznikla akási nesvojprávna mafiánsko-gaunerská Slovenská republika, založená prednovembrovými zbabelými občianskymi hovnami Mečiarom a Slotom, spoločne s mnohými, týmto dvom podobným ľudským odpadom. Svoju prednovembrovú zbabelosť, aby za toto obdobie netrpeli komplexmi menejcennosti, nahradili samopasovaním sa za najslovenskejších Slovákov, najnárodnejších národniarov, najkresťanskejších kresťanov a najslovanskejších Slovanov. Ten prvý, Mečiar, ešte navyše s bonusom špičkového konfidenta ŠtB, a ten druhý, Slota, notorický ožran, ktorým ostal aj po Novembri 1989.           
          Nielen im obom, ale ani tomu ľudskému odpadu ktorý sa okolo nich nahromadil, ktorým sa vlastne obklopili, vôbec nešlo o blaho Slovenska a jeho občanov, ale o svoje vlastné blaho, rozkradnutím aj toho, čo nikdy nevybudovali. Vrhli sa aj na zdravotníctvo, hoci vedeli, že práve kvôli tomu každoročne priemerne predčasne zomrie 7-8 tisíc nevinných ľudí. Samozrejme že po nich naskočili do týchto obludných zločinov proti ľudskosti aj ďalšie koalície, hlavne tá dzurindovsko - miklošovská, ale na vrchol do dotiahol gang skapatého Pašku, vytvoreného gaunermi zo zločineckej smeráckej mafie. Či už v rozkradnutých financiách, ale aj v počte predčasne zomrelých. Aj keď sa v posledných rokoch o zdravotníctve veľa píše, však ten kolaps je nevyhnutný, doteraz sa nenašiel ani jeden politik, ani jeden novinár, ktorí by verejne a nahlas zakričali, ŽE TO NAJHLAVNEJŠOU PRÍČINOU JE JEHO KAŽDOROČNÉ ROZKRÁDANIE. Nedokázal to povedať ani autor, tohto tak precízneho a perfektného článku. Že opísal - zdokumentoval túto krutú realitu, ale aj on nedokázal či nemal odvahu pomenovať skutočnú príčinu. TO KAŽDOROČNÉ ROZKRÁDANIE, KDE AJ ZA TAKÚTO CENU SI JEHO AKTÉRI ZVYŠUJÚ SVOJ VLASTNÝ BLAHOBYT..                                                                                                 
Vladimír Pavlík

Ťažko choré nemocnice. Diagnóza známa, liek existuje, no na liečbu politici kašlú

Už je to tu zas. Nemocnice sa znovu topia v miliónových dlhoch. Za roky rokúce je to obohratá platňa, no aj tak naši politici chorým nemocniciam nedokázali za ten čas podať účinný liek. Stále iba odkladajú liečbu. Je to hanba.
Igor DanišIgor Daniš,Pravda09.01.2024 19:00
Na čo čakajú? Na to, až celý systém úplne skolabuje. Je tu prvá výstraha. Fakultná nemocnica J. A. Reimana Prešov je v exekúcii. Rozhodol súd. Exekútor tak môže nemocnici zablokovať účty. Našťastie nemôže siahnuť na jej majetok. Ohrozili by sa totiž práva pacientov – liečba. No veritelia majú tiež svoje práva. Dlh po lehote splatnosti v sume takmer 80 miliónov eur nie je maličkosť.
Trpezlivosť už došla aj Európskej komisii. Zažalovala Slovenskú republiku. A má pravdu. Štát musí zabezpečiť, aby verejnoprávne subjekty splácali dlhy ako iné komerčné subjekty v lehote do 60 dní. Keby sa to stalo prvýkrát, tak aj komisia mávne rukou, lenže nemocnice poškodzujú súkromných dodávateľov desiatky rokov.
Spomínaná prešovská nemocnica nie je na tom najhoršie. Najprestížnejšia slovenská nemocnica – Univerzitná nemocnica Bratislava dlhuje 207 miliónov eur, univerzitná nemocnica v Košiciach 114 miliónov a ostatné v desiatkach miliónov eur. Spolu sa dlh vyšplhal na neuveriteľných 666 miliónov eur.
Nemala by vláda konečne urobiť poriadok? Len keby politici vedeli ako. Veď inak by to už za tie roky rokúce aj urobili.
Na revanš to nemocnice štátu vracajú: neodvádzajú odvody do Sociálnej poisťovne. Dlhy pred dvomi mesiacmi dosiahli 394 miliónov eur. Sociálnej poisťovni potom chýbajú peniaze pri vyplácaní dôchodkov. Štát nakoniec musí tak či tak zaplatiť sekeru za nemocnice sám. Inak by hrozil kolaps.

Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!

1 2 3 4 5 »