"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

MÁ SLOVENSKÁ VLÁDA PRSTY V PODVODE NA TAIWANE?

Podozrivé mlčanie  mainstremu okolo burzového megapodvodu na Tajwane, v ktorom lieta slovenský diplomat Michal Kováč potvrdzuje, že  vysoká politika, ktorá sa po novembri 1989 stala najorganizovanejšou a najvýnosnejšou zločineckou profesiou, má dosah na  takmer všetky médiá. 

Na žiadosť Hospodárskych novín, ktoré sa ako jediné začali kauzou podrobne zaoberať,  Ministerstvo zahraničných vecí  SR reagovalo naivnými a úbohými výhovorkami a zúfalou snahou v maximálnej miere prípad bagatelizovať a zľahčovať účasť Michala Kováča na miliónom podvode, v ktorom sa začalo medzinárodné vyšetrovanie.  Podľa ministerstva sa Michal kováč na všetkých prezentáciách fantómovej firmy  Zodic a slovenskej Chirany zúčastňoval len ako hosť  a jeho účasť mala byť podvodníkmi len zneužitá. Túto verziu však vyvracajú viaceré oficiálne uverejnené videá na ktorých Michal Kováč podpisuje zmluvy, čo jasne svedčí o opaku.

Nie je to prvýkrát čo je príslušník podvodníckej rodiny ex-prezidetna Kováča zapletený do podvodu. Kauzu Technopol zakryl jeho únos a farizejský prístup pravice, ktorá zmarila vyšetrenie podvodu diplomatickou imunitou Kováča Juniora. Zdá sa, že Michal Kováč ml. veľmi dobre zapadol do kolektívu  ministra Lajčáka, vyškoleného moskovskou univerzitou prepojenou so sovietskou KGB, ktorý zrejme svoje skúsenosti zúročuje na poste ministra rezortu zahraničných vecí ako nominant Smeru –SD.  Ako ináč  možno vysvetliť postup Vlády SR a  Ministerstva zahraničných vecí, ktoré namiesto toho, aby umožnili nezávislé vyšetrovanie odvolaním a zbavenia imunity Michala Kováča, postupuju presne opačne a všemožne kryjú podozrivého diplomata a maria vyšetrovanie.  Neprekvapuje preto, že minister Lajčák zo svojho profilu na Twiteri bleskovo vymazal odkaz na kriminálne pozadie  Michala Kováča.


Z kruhov blízkym medzinárodným vyšetrovateľom prenikla informácia,  že existuje podozrenie, že na podvode mohli byť zainteresovaní aj niektorí  členovia Vlády Slovenskej republiky. Okrem iného o tom svedčí oficiálna stránka Vlády SR, http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Mater-Dokum-155787?prefixFile=m_ na ktorej medzi schválenými dokumentmi figuruje aj firma Zodic, ktorá údajne mala investovať v Slovenskej republike.  Ďalšia zmluva sa týka inej firmy z Taiwanu, ktorá je údajne tiež vyšetrovaná pre nezákonné aktivity.

Ak by sa potvrdilo, že v roku 2014 mal byť na Slovensku aj na Taiwane zatknutý hlavný aktér podvodu Lo Hsu-Liang,  vnucuje sa podozrenie  či si tu nebol vyzdvihnúť svoj podiel.  A aby bola legenda spolupráce s Taiwanom dokonalá, vláda schválila návrh ministra vnútra Kaliňáka na prijatie študentov z Taiwanu ako potvrdzuje oficiálna webová stránka Vlády SRhttp://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=23817


Nedávno podpredsedníčka NR SR Jurinová, v súvislosti s raziou polície vo firme manželky poslanca NR SR Igora Matoviča a jeho obvinením manželov Ficových z vlastníctva účtov v daňovom raji na Belize, pripomenula podnikateľské aktivity ministra vnútra a jeho kolegu Počiatka.  Nespomenula však, že jeho priznaný a bližšie nešpecifikovaný  zisk za rok 2014 bol vo výške 341 877 eur. Pre týždenník Plus 7 dní minister uviedol, že zarába na investovaní do akcii na burzeUrčite by bolo zaujímavé, keby si zahraniční vyšetrovatelia dôsledne preklepli portfólio akcií pána ministra vnútra a všetky jeho transakcie za inkriminované obdobie, pretože ak by si to dovolil nejaký vyšetrovateľ na Slovensku, do 24 hodín by bol nezamestnaný. Sotva by sa v EÚ našiel minister vnútra s minulosťou akú spomína Leopold Štiffel v článku s názvom Stiffel: Kto by povedal, že z nich raz budú ministri?! Aká je podnikateľská minulosť súčasných ministrov? Preverujeme trestné spisy a podozrenia, ktoré verejnosť doteraz nepoznala Minister vnútra Kaliňák doposiaľ hodnoverne nikdy nevysvetlil kauzu Kovošrot, ktorú na neho vytiahol byvalý minister vnútra Vladimír Palko.
https://www.sme.sk/c/2942671/palko-vytiahol-na-kalinaka-kauzu-kovosrot.html

https://www.aktuality.sk/clanok/499949/koniec-korunneho-princa-smeru-ako-zarobil-kalinak-na-privatizacii-kovosrotu/
https://aktualne.centrum.sk/palko-kalinak-sa-nikdy-nemal-stat-ministrom-vnutra/slovensko/politika/

Možno očakávať, že  ďalšie informácie z Londýna, USA a ďalších štátov prinesú viac svetla do temného pozadia našich "nedotknuteľných" a do parlamentných volieb  sa ešte nájde dosť politických kalkulantov, ktorí si budú chcieť prihriať svoju polievku.

Alex Bondarčuk


http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/rozpravkove-majetky-kalinaka-pociatka-kde-toto-zobrali.html

   Print Friendly and PDF Necenzurovane RSS
Hlavná stránka