"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

MASMEDIÁLNY NIHILIZMUS A VYMÝVANIE MOZGOV PO SLOVENSKY

Spôsob ako slovenskí presstitúti s výnimkou Hospodárskych novín informujú, lepšie povedané neinformujú o  blamáži  medzinárodných rozmerov do ktorej prerastol megapodvod s predajom umelo nafukovaných akcií za 32 miliónov eur odhalený na Taiwane a v ktorom aktívne okrem vyšetrovanej domácej spoločnosti Zodic Light World Technology (ZLWT) vystupuje neexistujúca česko-slovenská skupina Chirana Group a slovenský diplomat na Taiwane Michal Kováč mladší je názornou ukážkou bezzásadovosti, zbabelej servilnosti a novinárskej biedy v bezprávnom štáte goríl a finančných skupín, ktoré si z politikov a politických strán urobili svojich prisluhovačov a eseročky. V kontexte s tým, zbabelo čuší úrad vlády a všetci kompetentní z Ministerstva zahraničných vecí. 
Jediné čo presstitúti  považujú za prioritu hodnú zreteľa je  pohľadávka voči mestu Martin, ktorá sa stala predmetom politickej kampane strany Sieť a jej lídra Procházku a snaha Kotlebovej ĽSNS vytĺcť politické body zo strachu z imigrantov valiacich sa do Európy z destabilizovaných a rozvrátených afrických štátov.
V súvislosti s hysterickou reakciou Roberta Fica na podporu 18 000 občanov vrátane starostov Smeru -SD primátorovi Hrnčiarovi, je na mieste pripomenúť, že Fico a Procházka nikdy nepriznali, že skutočným problémom vôbec nie je táto pohľadávka ale fakt, že slovenská justícia sa stala štátom v štáte  a je čoraz viac ovládaná finančnými skupinami  poskrývanými na Cypre a iných daňových rajoch. Tzv. nezávislosť justície sa stala predmetom zneužívania  a často opakovaná fráza o rešpektovaní rozsudkov súdov a zákonnosti sa dostala na úroveň rešpektovania rozhodnutí a zákonov zločincov súdených norimberským tribunálom.

Nikto zo slovenských politikov nenašiel odvahu povedať, že rozhodnutie justičnej mafie prepojenej s konkurznou či inou mafiou nemožno považovať za zákonné.

Ak je slovenská justícia schopná uprednostňovať záujmy súkromných osôb a oligarchov pred verejným záujmom občanov,  z ktorých  tisíce organizovaný ekonomicko-politicky zločin dohnal na hranicu biedy a neraz až k sociálnej samovražde, v tom prípade sú zločincami samotní sudcovia ktorí rozhodovali o špekulatívnych a účelových pohľadávkach  rôznych Cyperských schránkových firiem ako Tipos, v kauze Veľký Slávkov alebo pohľadávke voči mestu Martin a takáto justícia sa nemôže označiť inak ako zločinecká.

V štáte v ktorom sudca najvyššieho súdu Harabin  svojimi rozhodnutiami umožňuje zastavenie trestného stíhania policajtov, ktorých prípady vyšetrovala Inšpekcia MV SR, ktorej právnu subjektivitu spochybňuje sa preto nemožno diviť, že predseda vlády vyhlási za súkromný spor exekúciu Turčianskej vodárenskej spoločnosti v kauze pohľadávky voči mestu Martin, pričom ako právnik musí vedieť že podľa článku 4,   Ústavy Slovenskej republiky sú vodné zdroje vlastníctvom štátu a nesmú sa privatizovať ani predávať. Keďže Robert Fico sa nikdy neozval v prípade protiústavnej privatizácie vody v Banskobystrickom a Prešovskom kraji na ktorej s aktívne podieľal jeho osobný priateľ  a prezident SFZ J. Kováčik, s ktorým otvára futbalové štadióny a ktorý figuruje v spise SIS s názvom Gorila, je pochopiteľné, že aj v tomto prípade ho záujmy občanov Slovenskej republiky a ústava nezaujímajú a jeho drísty kto bol pred dvadsiatimi rokmi  za svedka na svadbe sú len trápnou komédiou na odpútanie pozornosti.

Rovnako vládu Roberta Fica a Slovenskú políciu, napriek tomu, že sa začalo medzinárodné vyšetrovanie, nezaujíma medzinárodná blamáž v ktorej v súčasnosti figuruje syn exprezidenta Kováča, ktorého účasť v podvodnej kauze Technopol bola amnestovaná jeho vlastným otcom a ktorému páchanie ďalšej trestnej činnosti umožnili politici, ktorí ho namiesto do basy posadili na dobre platené miesto v diplomatických službách.  Čo iné sa dá očakávať v štáte, ktorí riadi už vyše 20 rokov banda kriminálnych zločincov, ktorí  by napríklad v Rumunsku čelili už dávno trestnému stíhaniu za korupciu.

                                                                                   Alex Bondarčuk


Podvodníci z Taiwanu zneužili meno ďalšej našej firmy

Do blamáže medzinárodných rozmerov prerastá megapodvod s predajom umelo nafukovaných akcií za 32 miliónov eur odhalený na Taiwane. Aktívne v ňom okrem vyšetrovanej domácej spoločnosti Zodic Light World Technology (ZLWT) vystupuje neexistujúca česko-slovenská skupina Chirana Group a slovenský diplomat na Taiwane Michal Kováč mladší. Rady poškodených investorov na Taiwane sa pritom rozširujú o slovenských výrobcov i štátne inštitúcie, na mene ktorých podvodníci parazitovali. „O tomto prípade vieme iba z médií a nijako sa nás netýka. V prípade, ak zistíme, že bolo poškodené meno našej spoločnosti, zvážime právne kroky,“ hovorí pre HN riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Chirana T-Injecta Teodor Lysák.

Pýšia sa cudzím perím

Zodic sa totiž na svojej stránke pýši dvomi falošnými certifikátmi kvality vystavenými práve na meno tohto výrobcu zdravotníckych materiálov zo Starej Turej. S dokumentmi vystavenými pre T-Injectu sa pritom niekto pohral a oproti originálom ich mierne pozmenil. Ich kópie má totiž firma zverejnené na svojej stránke, odkiaľ si ich podvodníci mohli ľahko stiahnuť. Okrem nich na stránke ZLWT svieti i výpis registrácie laparoskopických nástrojov vydaný slovenským Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Ten v decembri 2013 priradil evidenčný kód zdravotníckym pomôckam od neznámej spoločnosti Advanced Medical Design International (AMDI) z Taiwanu.
Zodic sa pritom touto udalosťou chváli medzi významnými míľnikmi z vlastnej histórie a výstup z databázy opečiatkovaný úradníkmi ŠÚKL zverejnil na svojej stránke. K pôvodu oficiálneho dokumentu sa úrad do uzávierky vydania nevyjadril. Ani web spoločnosti AMDI sa pritom netvári dôveryhodne. Okrem provizórneho internetového obchodu neobsahuje žiadne informácie ani kontaktné údaje. Taiwanská firma ZLWT spoločne s Chirana Group pritom v Ázii často zneužívali značku a dobré meno cudzích spoločností. Výlučným držiteľom medzinárodnej ochrannej známky Chirana je totiž slovenská skupina M. O. C. Stará Turá, ktorá pod sebou združuje spoločnosti Chirana, Chirana Medical, Chiranalab a Chirana CZ. S dianím na Taiwane nemá nič spoločné. Do podvodných aktivít z Taiwanu sa namočila i Univerzita Komenského prostredníctvom svojej lekárskej fakulty z Martina.

Bez komentára

Na internetovú stránku Zodicu zrejme nikdy neklikli ani reprezentanti Chirana Group na Taiwane Henrich Herceg s Jiřím Kopečkom a ani diplomat Michal Kováč mladší. Inak by sa totiž dočítali o neexistujúcej Chirane Group napríklad to, že jej konzorcium pozostáva z troch stoviek spoločností, zamestnáva 4-tisíc ľudí a ročný obrat skupiny v roku 2011 presiahol jednu miliardu eur. Zdravotnícky gigant z Európy poznajú vo viac ako 50 krajinách sveta a medziročne rastie závratným 25-percentným tempom. „K cudzej firme sa vyjadrovať nebudem,“ stroho komentoval tieto nepravdivé údaje Henrich Herceg, konateľ a jediný spoločník spoločnosti Chirana Group SK. So zatknutým šéfom Zodicu Lo Hsu-Liangom pritom úzko spolupracoval viac ako dva roky, čo dokazuje množstvo novinových správ a fotiek. Ako však Herceg vysvetľuje, ešte je priskoro robiť predčasné závery z vyšetrovania cudzej firmy bez dostatku kvalitných informácií. „Zatiaľ informácie z oficiálneho vyšetrovania na Taiwane nemáme. Slovenská Chirana však vyšetrovaná nie je,“ vraví Herceg s tým, že aktivity Zodic-u v žiadnej súvislosti nemieni komentovať.

Vyšetrovať nemienia

Zodic pritom ponúka i priame presmerovanie na web neexistujúcej pražskej Chirana Group, ktorá je od marca 2010 v likvidácii. Na jej stránke svieti inzerát na predaj posledných troch kusov ultrazvuku s telefónnym číslom jej bývalého predsedu predstavenstva Jiřího Kopečka či emailový kontakt na Hercega. Chirana Group pritom za sebou nemá žiadne výskumné ani výrobné kapacity. Jej slovenská sestra dosiahla päť rokov za sebou nulový obrat a nezamestnáva žiadnych ľudí. Zodic pritom na Taiwane s Chiranou zakladal spoločné výrobné i výskumné podniky ako Chirana Group Asia či Chirana Biomedical. Slovenské úrady však prípad megapodvodu s výraznou slovenskou stopou necháva chladným. Úrad vlády na otázku HN, či sa ním bude zaoberať, iba odkázal na rezort diplomacie. Ministerstvo zahraničných vecí zase nevidí nič zlé na tom, že náš diplomat sa oficiálne zúčastňoval na podpise zmlúv fiktívnych firiem na Taiwane. Tie vytvárali ilúziu prosperujúcej firmy, na základe čoho im rástla hodnota na burze.

Šli slovenskou cestou

HN pritom zverejnili šesť konkrétnych krokov, kedy Michal Kováč mladší dodal taiwanským operáciám Zodic-u a Chirany punc dôveryhodnosti. Rezort diplomacie však nevidí dôvod na jeho odvolanie. Prácu svojho zamestnanca obhajuje tým, že medzi jeho povinnosti nepatrí overovanie legitimity jednotlivých subjektov. Tvár slovenského diplomata sa začala na podvodných podujatiach firiem objavovať až po príchode syna slovenského exprezidenta na Taiwan. V polovici roku 2013 tam vymenil svojho predchodcu Dušana Dacha. Na akciách sa pritom nikdy nezúčastnili predstavitelia českého zastupiteľského úradu na Taiwane. Informáciu potvrdilo Ministerstvo zahraničných vecí Českej republiky. „S Českou ekonomickou a kultúrnou kanceláriou v Taipei sa nikto zo spoločností neskontaktoval a ani s nimi nespolupracovala. O akciách spoločností nebola naša kancelária informovaná a jej zástupcovia sa na nich nezúčastnili.“ Prípadom sa pritom nehodlá zaoberať ani slovenská polícia. Hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl hovorí, že „národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru takýto prípad neeviduje“.

ZDROJ: http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii-126/podvodnici-z-taiwanu-zneuzili-meno-dalsej-nasej-firmy-842511

http://www.teraz.sk/slovensko/kubik-pohladavka-martin-zakonna/146189-clanok.html
KUBÍK: Pohľadávka voči mestu Martin je zákonná aj právoplatne priznaná


    Facebook


Hlavná stránka