Ivan Mikloš a diamantová baňa v Juhoafrickej republike – 16. časť

Dokedy bude ešte Ivan Mikloš klamať občanov Slovenskej republiky?

Keď bývalý redaktor Necenzurovaných novín Vladimír Pavlík  začal na tejto stránke postupne uverejňovať reportáž a dokumenty o kauze „Ivan Mikloš a Diamantová baňa  v JAR“  s pribúdajúcimi dôkazmi sa začali na internetových diskusiách objavovať rôzni nasadení dezinformátori,  ktorí  sa snažili presvedčiť verejnosť, že táto kauza je fikciou s ktorou Ivan Mikloš, slovenskí politici a ich prisluhovači nemajú  nič spoločné.
Kauza Diamantová baňa v JAR je však nepríjemnou realitou na ktorej sa  podieľali konkrétni ľudia a existuje aj konkrétna zmluva, ktorú podpísali títo ľudia za býv. štátny podnik Martimex.  Žiaľ, realitou je aj fakt, že táto investícia za 40 mil. USD nepriniesla žiadny prospech občanom Slovenska  ako to chcel Jozef Petrov ale len bande štátnych kriminálnikov.  Ján Figeľ vedome klamal v televíznej relácii  O 5 minút 12 pred celou slovenskou verejnosťou, keď povedal, že o kúpe diamantovej bane nič nevie usvedčuje ho doporučený list Jozefa Petrova a Robert Fico  túto kauzu označil za klebetu.
          Pravú tvár  Ivana  Mikloša nedávno odhalila  už aj kauza prenájmu budovy Daňovému úradu v Košiciach, ktorá  vznikla po tom, keď sa na verejnosť dostali informácie, že priestory úradu za zhruba 6,6 milióna eur prenajala firma Nitra Invest, ktorú vlastní šéf okresnej organizácii SDKÚ-DS v Nitre Ondrej Ščurka spolu s neznámou, tzv. schránkovou firmou. Tzv. schránkové firmy sa zakladajú vtedy keď majiteľ chce zostať skrytý pred zrakmi verejnosti. Stopy schránkovej firmy viedli najskôr na Cyprus, neskôr na Panenské ostrovy.
Keď opozícia za tento stranícky klientelizmus  žiadala odvolanie Mikloša z funkcie Ministra financií,  Premiérka Iveta Radičová  sa rozhodla, v snahe zachrániť Miklošov zadok, obetovať obyčajného štátneho úradníka  a šéfa daniarov Mikulčíka.  Mikulčík nakoniec zložil funkciu sám keď Radičová pohrozila svojou abdikáciou.

Vážení slovenskí občania, dokedy ešte budete veriť skorumpovanému politikovi a ekonomickému sabotérovi Ivanovi Miklošovi, ktorý bohorovne popiera, že sa stretol v roku 1990 s Jozefom Petrovom v budove Úradu vlády SR za prítomnosti Štefana Veselovského a dvoch svedkov.

Ten istý Ivan Mikloš nesie priamu zodpovednosť aj za bazárový výpredaj strategických podnikov, ako SPP a iných do zahraničia, čím ohrozil energetickú bezpečnosť Slovenska a urobil z jeho občanov lacnú pracovnú silu a otrokov pre zahraničné korporácie.

Ten istý Ivan Mikloš  dnes lamentuje nad tým, že zahraničné spoločnosti odmietajú vyplácať Slovensku dividendy zo zisku, ktorý nadobudli z peňazí slovenských občanov.

A ten istý Ivan Mikloš je dnes namočený do straníckeho klientelizmu a dohadzovania výnosných kšeftov svojím kumpánom prepojených na špekulatívne schránkové  firmy na Cypre a Panenských ostrovoch a aby si zachránil svoju kožu a funkciu  je schopný hodiť cez palubu aj svoju súkmeňovkyňu Ivetu Radičovú.
Zdroj internet


Trest smrti pre zradcov a zapredancov Slovenska alebo kedy tie svine už skončia?


Opriem sa len o fakty a nič viac. Čitatelia nech si urobia záver. Úfam, že jednou z hlavných postáv  pred špecializovaným trestným tribunálom vytvoreným podľa zákona  a súdiacím zradcov a zapredancov Slovenska po voľbách v roku 2014 bude aj v budúcnosti obvinený Ing. Ivan M.
 1. Počas prvej vlády Mikuláša Dzurindu (1998 – 2002) sa predali podiely v dvoch monopolných podnikoch. Prvým bola akciová spoločnosť Slovenské telekomunikácie. Podnik sa privatizoval v roku 2000. Pred privatizáciou sa Slovenské telekomunikácie a iné štátom kontrolované podniky vzdali podielov v Poštovej banke. Víťazom tendra na predaj podielu v podniku Slovenské telekomunikácie sa stala nemecká spoločnosť Deutsche Telekom. Za 51% podiel vo firme zaplatila 1 miliardu eur.Firma ponúkla 600 miliónov eur ako platbu Fondu národného majetku a 400 miliónov eur na zvýšenie základného kapitálu podniku.
Nemecký koncern Deutsche Telekom, ktorý je majoritným akcionárom telekomunikačnej spoločnosti Slovak Telekom, a.s. (ST), na štvrtkovom valnom zhromaždení firmy ST prehlasoval Slovenskú republiku a odmietol návrh zástupcov štátu na vyplatenie nerozdeleného zisku a dividend vo výške 258 mil. eur.

 2.
Ing. Ivan Mikloš – pravá ruka Mikuláša Dzurindu
 1998 – 2002 – podpredseda vlády SR pre ekonomiku
Júl 2002 – Október 2002 – podpredseda vlády pre ekonomiku a minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR 
3.
Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Deutsche Telekom vlastní v spoločnosti Slovak Telekom 51 % akcií. Ministerstvo hospodárstva SR vlastní 34 % akcií a Fond národného majetku SR 15 % akcií.
4.
Minister financií Ivan Mikloš nevidí dôvod, prečo by Deutsche Telekom nemal vyplatiť dividendy. Ako uviedol vo štvrtok, predpokladá, že s nemeckým koncernom štát ešte bude rokovať. “Ja predpokladám, že ešte budeme rokovať s Deutsche Telekomom a že to nebude posledné slovo a posledné stanovisko, pretože naozaj nevidím dôvod, prečo by nemali byť vyplatené dividendy,” povedal Mikloš. Podľa jeho slov je aj tento prípad jedným z dôvodov, prečo by sa mal Slovak Telekom sprivatizovať. Nevyplatenie dividend však podľa ministra neohrozí budúcoročný štátny rozpočet.
5.
Kto robil privatizáciu Slovak Telekom, že Slovensko má teraz
problém dostať dividendy ?
Dividendy a zisk vznikol len a len na území Slovenska.

6.
“Dôvodov, prečo privatizovať ten podiel, je veľa, toto je jeden z nich, ale ani nie podstatný. Telekomunikácie už dávno nie sú prirodzeným monopolom, nie je žiadny dôvod, aby tam štát mal svoju účasť,” argumentoval Mikloš.

Ing. Juraj Blach, CSc.

Tajná nahrávka z rokovania: Radičová, Mikloš, Dzurinda.

Ako je už na Slovensku dobrým zvykom, tie najzaujímavejšie veci sa nachádzajú na stole. Podobne aj ja, som dnes ráno našiel na stole, zvukovú nahrávku z rozhovoru troch ľudí. Expertíza následne ukázala, že ide o muža s fúzami, muža bez fúzov a ženu bez podpory.....  

                                            

                                                          Začiatok nahrávky.
Žena bez podpory: „ Tak, čo chlapci, ako sa nakoniec dohodneme ? Odvoláme Mikulčíka, alebo teba, Ivan ? " 
Muž bez fúzov: „ Alebo teba, Ivetka....."
Žena bez podpory: „ No dovoľ, ja som predsa premiérka....."
Spontánny smiech dvoch mužov.
Muž s fúzami: „ No dobre Ivetka, sme sa zasmiali, ale teraz už vážne, lebo tie novinárske hyeny už čakajú na nejakú tú kosť, ktorú im podhodíme."
Žena bez podpory: „ A to azda ja mám byť tá kosť ?"
Muž bez fúzov: „Ale veď predsa si kosť, Ivetka....."
Muž s fúzami: „Dobre Ivan, už stačilo, buďme konštruktívni. Ivetka, predsedníctvo jasne rozhodlo, aké oficiálne stanovisko predložíme novinárom. Také, aby vlk, teda Ivan bol sýty a koza, teda ty, prepáč Ivetka, zostala celá."
Žena bez podpory: „Ale veď takto úplne stratím svoju tvár."
Muž s fúzami: „ Tú si stratila moja milá v okamihu, keď si sa s nami dvomi dala dohromady. Predsa nečakáš, že kvôli tvojej tvári prídem ja s Ivanom o kamarátov, Ščurku a Mikulčíka. A o biznise ani nehovorím."
Žena bez podpory: „ A ja nie som vaša kamarátka?"
Spontánny smiech dvoch mužov.
Muž s fúzami: „Ty si Ivetka, predovšetkým ikona a modla. K tebe nech sa modlia všetci pravoverní, ktorí veria v čistotu našich myšlienok a skutkov."
Žena bez podpory: „ Ale nezabúdajte, že ja som získala v prezidentských voľbách skoro milión hlasov..."
Muž bez fúzov: „ Áno, si síce prvá na Slovensku, ale ako sa hovorí, len druhá v okrese, ha, ha, ha."
Muž s fúzami: „ Ivetka, blíži sa Veľká noc, zober to tak akosi po kresťansky. Vezmi na seba všetky hriechy SDKÚ a nechaj sa za nás ukrižovať. A keď budeš mať trochu šťastia, tak sa možno ten známy zázrak ešte raz zopakuje a ty vystúpiš na tretí deň na nebesia."
Žena bez podpory: „Ako chcete, ale novinárom to poviete vy. A my dvaja, Ivan, sme ešte neskončili."
Buchnutie dverami. Dlhé ticho.
Muž bez fúzov: „ Ty Miki, keď ju raz konečne kopneš do gulí, tak ti asi dám pusu na čelo..."
                                                         Koniec nahrávky.
Martin Štunda


    Facebook