"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Svedectvo o moci - Štefan Martoš

Zločiny, revolúcia a prezident.

   Hrubú čiaru nevymyslel Vladimír Mečiar. Tento nepísaný nástroj sa používa od nepamäti. Hrubá čiara by mala byť medzníkom za minulosťou medzi štátmi a národmi. Hrubá čiara neznamená zabudnúť na minulosť, je vzájomným odpustením a dohodou všetkých strán. Hrubú čiaru nevnucuje víťaz, musí ju prijať ukrivdený, porazený a aj ten slabší. Hrubá čiara znamená nemyslieť na pomstu, bez hrubých čiar by sme boli v permanentnom konflikte. Hrubá čiara neplatí na zločiny. Za dvadsaťtri rokov moc napáchala množstvo zločinov, krívd a nespravodlivosti. Štát rozložila moc. Politici používajú hrubú čiaru ako toaletný papier a o zničenom Slovensku nehovoria. Súhlasili občania s hrubou čiarou a odpustili politikom rozkrádanie a zločiny?

Ak by existovala vysoká škola pretvárok, Ivan Gašparovič je jej profesor. Jeho rolou je "Bodrý ujko z Poltára" v kroji, krpcoch s fujarou. Národné myslenie a sociálne cítenie je maska. Za maskou je Richelieu a chladný prokurátor. Rok nazad demonštrantom odkázal, že sú na zlej adrese. Nevysvetlil, kde bol v deň straty života Michala Bobáka. Odmieta hovoriť o zločinoch HZDS. Odmieta zodpovednosť za stav spoločnosti. Odmieta zodpovednosť za stav generálnej prokuratúry. Ako vrcholový prokurátor starého režimu, po revolúcii generálny prokurátor ČSR, po rozdelení republiky predseda parlamentu, počas privatizácie pravá ruka Vladimíra Mečiara a dnes prezident, on tvorí politiku tridsať rokov. Jeho úlohou je beztrestnosť protištátnych a protiobčianských zločinov, servilita prokuratúry, odvádzanie pozornosti verejnosti od tejto témy a hrubá čiara za minulosťou.

Za šesťdesiat rokov prokuratúra spáchala zločinov a justičných vrážd dosť. Špeciálny prokurátor JUDr. Kováčik nevie pol roka verejnosti vysvetliť, ako sa dopracoval k doktorátu práva. Za podvodom s bytovkou Glancee Houss je písomný pokyn JUDr. Trnku. Stíhaný je riaditeľ katastra. JUDr. Trnka má znovu apetít na GP. Manželka JUDr. Tichého súdi štát o miliardu korún v kauze Tipos. Prokuratúra má prsty v masovom rozkradnutí majetku nebankových subjektoch. Po ich zrušení, pozatýkaní a uväznení ich predstaviteľov sa rozkradlo majetku a finančných prostriedkov v objeme cca 25 miliárd korún. Róbert Fico sa aj preto pohrával pred voľbami 2006 s myšlienkou odškodnenia vkladateľov. Po voľbách na sľuby zabudol, vkladatelia sa povešali, starí vykapali a z majiteľa nebankového subjektu je dnes štátny tajomník.

Bývalý prokurátor JUDr. Valášik je spravodlivosti dlžný vysvetliť výpoveď študentky, ktorá mala pred tridsiatimi rokmi tri roky po vražde Ľudmily Cervanovej "vrahov" usvedčiť. Tá bola k výpovedi údajne pod trestom väzenia a odobrania dieťaťa donútená. Vypovedala, že počas splavovania Hrona sa mala v noci zo stanu ostatným študentom nespozorovaná vytratiť, autostopom 150 kilometrov do Bratislavy sa vzdialiť, vraždu Cervanovej vidieť, do svitania sa 150 kilometrov vrátiť a do stanu nespozorovane vliezť. Za túto výpoveď si odsedelo šesť mladých ľudí 10 až 15 ročné tresty. Prokurátor žiadal tresty smrti. Táto svedkyňa nakoniec utrápená zomrela. Prokuratúra sa o omyloch a zločinoch odmieta baviť. Smrť Ľudmily Cervanovej bol zločin. Je tiež zločin nevypočuť volanie po spravodlivosti, keď sú pochybnosti o spravodlivom procese. Ak je šesť nitrancov nevinných, prokurátor si zaslúži najvyšší trest.

Róbert Fico poveril ekonomických ministrov vzkriesením zamestnanosti a ekonomiky. Sebelepší minister nápravu neurobí. Dnes iba žneme úrodu. Podnikanie je tvrdý boj. Pre mladého človeka je škola teóriou, fabrika telocvičňou, tam získa kondíciu a osvojí si techniku, podnikanie je už ring. Úspechu predchádza tvrdý tréning. Podnikanie je ako sex, musíš ho chcieť. Vláda chce svojich, hoc aj impotentných podnikateľov k sexu stimulovať a podávať im afrodiziaka. Tretinu HDP tvoria zahraničné firmy, dve tretiny domácich výrobcov na malé výnimky sú závislí pracovať za mzdy a náklady. Výroba je liaheň manažérov, zamestnávateľov a podnikateľov. Vo výrobe preberajú mladí skúsenosti v riadení a zodpovednosti k práci. K tomu človeka škola nevychová. Zrušili sa učňovské školy, priemyslovky a technické smery. Cieľom mladých je byť policajt, právnik, politológ, politik a peniaze ľahko a na drevo. Politici sú výstaviskom príkladov.

Programom Róberta Fica je moc, ekonomika je vec podružná, život občanov vec najpodružnejšia. Úlohou Róberta Fica je vzbudzovať zdanie, že spravovanie štátu je dielom vlády a Rady solidarity. Hru režírujú bývalí aparátčici a nomenklatúrne kádre, ich ochranu zabezpečujú, stranícku opozíciu vydierajú, protesty monitorujú a rozkladajú bývalí členovia ŠTB. Hru financujú cez schránkové firmy, sponzori, miliardárske skupiny a biele goliere. Urobili miliónkrát viac škody, ako všetci prednedávnom amnestovaní. Za rozkradnuté peniaze môžu financovať vojnu v Iraku a v Afganistane. Občanom dochádzajú peniaze a Róbertovi Ficovi dochádza rétorika a dych. Stredná vrstva už neexistuje. Od Róberta Fica spoločnosť neočakávala ľahký život a lacné ceny. Občania sa nádejali spravodlivosťou a poriadkom.

Kritika privatizácie, rozkrádanie štátu a záver nebankových subjektov boli volebným programom vlád Dzurindu a Fica. Po nástupe urobili hrubú čiaru za minulosťou. Cieľom starých politikov nie sú zmeny. Voľba GP Trnku poslancom SDKÚ Janišom bola o tom. Majú minulosťou zviazané ruky a sú všetci vydieraní. Opozícia mala do volieb čas na sebareflexiu. Fico získal 26% hlasov oprávnených voličov. Víťazstvo Fica je voči opozícii, nie voči občanom. Politik sa pri moci neudrží prázdnymi rečami a sľubmi. Fico z politiky odíde ako všetci pred ním. Opoziční politici rátajú s protificovským vetrom, ktorý ich vynesie k moci. Očakávať od ľudí bez sebareflexie zmeny, sú falošné nádeje. Bola by to definitíva a hrubá čiara za minulosťou.  

Ako je možné, že v spoločnosti vládne zločin? Z hľadiska veku planéty a krátkej histórie nášho druhu, sme molekulou a momentom. Je našou povinnosťou tu žiť s pokorou. Správanie politikov je vecou osobnostnej nedorastenosti a nezrelosti. Mená slovenských politikov budú pre dejiny negatívnym odkazom. Všetci do jedného cez schránkové firmy spravujú účty, aktivity a nehnuteľnosti na exotických adresách. Ich deti sú už občanmi a spravovateľmi majetkov v týchto štátoch. Podstatná časť prívržencov moci sú účelovo spolitizovaní, klamaní a poškodení ľudia. Ich prívrženci nie sú nepriatelia, sú iba oklamaní, im sa treba venovať. Keď ich presvedčíme a zjednotíme sa, sme neporaziteľná sila. Pokiaľ sme nezjednotení, politici sú diktátor.

Občianske protesty sú nezjednotené a rozdrobené. Veľa ľudského úsilia sa roztápa na egu jednotlivcov, ktorí síce urobili veľa, ale nakoniec zostali osamotení a vyčerpaní. Ak by boli aktivisti zjednotení, bola by to organizovaná a sústredená sila. Ako prvý krok treba vytvoriť program, cieľ a politické hnutie a celoslovenskou pôsobnosťou. Bez občanov sú zmeny nemožné. Kancelária, adresa, mail, telefón, sekretariát, prípravný výbor a zastupujúci predseda by mali byť na začiatku dobrovoľne nasadení ľudia. Hnutie musí mať postupne sekretariáty a zástupcov na krajskej a okresnej úrovni. Hnutie môžu reprezentovať iba schopní, dôveryhodní a čistí ľudia. Toto je podmienkou. Keď bude dôvera, prehľad a systém, dá sa očakávať podpora od občanov celého Slovenska. Ak máme zobrať moc politickým stranám, musíme im vziať hlasy občanov a bez týchto krokov sú zmeny nemožné.

Kto vystúpi na barikádu a prizná svoje meno, stáva sa slobodným občanom a skutočným rytierom. Na opačnej strane barikády stoja skutoční zločinci. Dnes verejnosť pozná mená Ján Závacký, Zuzana Piussi, Tom Nicholson, Michal Hvorecký, Marián Grexa, Vladimír Pavlík, Štefan Štefanides, Boris Kačáni, Ján Molnár, Štefan Pokorný a desiatky ďaľších aktivistov, stovky novinárov a blogerov, tisíce diskutérov, státisíce osudov, zničených duší a milióny ľudí, ktorí majú zločinu plné zuby. Sú to tisíce rovnako zmýšľajúcich štátnych zamestnancov, policajtov, ale aj čestných policajtov, sudcov a prokurátorov. Aký je pomer síl? Tisíc zločincov proti päť miliónov štyristo tisíc občanov. Niet sa koho báť, zločincov je skutočne veľmi málo. Poškodená je celá spoločnosť. Je našou povinnosťou, nenechať týchto rytierov v tomto boji sám. Musia cítiť, že sme na barikáde s nimi a stojíme za nimi.

Budú prezidentské voľby. História pamätá stovky prezidentov. Osobnosti, múdrych ľudí, ale aj omyly. Želaním každého prezidenta je byť pokladaný za štátnika. Aj predstaviteľ malého štátu môže disponovať váhou štátnika. Štát, zastupovaný štátnikom, získava na váhe tiež. História pamätá štátnikov a veľkých mužov. Na storočia ovplyvnili vznik, vývoj a život národov, štátov, svetadielov a politiky celého sveta. Prejdú veky, mení sa svet, ale mená a myšlienky štátnikov a múdrych mužov zostávajú do histórie vytesané stovky rokov. Prezident môže vývoj v spoločnosti zásadne zmeniť. Z úst Ivana Gašparoviča sme nepočuli na tému štát, spoločnosť, občania, zločin a spravodlivosť jeden zásadný názor.

31.januára o 18 hodine je protest na námestí SNP v Bratislave. Ak máte na veci podobný názor, svojou účasťou ho prídite podporiť.

Vyzývam všetkých občanov postaviť sa zločineckej moci na tvrdý odpor!!!  Keď súhlasíte s týmto názorom, rozmnožujte a rozširujte ho!!!

Štefan Martoš


    Facebook
Hlavná stránka