Dokumenty k 11. časti
36,37.


84.

Dokedy sa budú amnestiami zakrývať zločiny, štátny terorizmus a zneužitie tajnej služby na únos o  ktorom podáva svedectvo Jozef Petrov, ktorý poskytnutím usvedčujúcich dôkazov odhalil zločinnú a podvodnú činnosť syna bývalého prezidenta Kováča?  Je potrebné pripomenúť veľmi závažný fakt ku kauze Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý minulý rok rozhodol, že štát nemal uväzniť Lexu za Dzurindovej vlády ohľadom únosu mladého Kováča, keď ho priviezli z JAR. Slovensko vzdalo boj o odvolanie, lebo podľa ministerstva spravodlivosti chýbajú argumenty.
V čom je pointa?  Dohovor o ľudských právach síce NEPRIPÚŠŤA UDELENIE AMNESTIE NA ZÁVAŽNÉ TRESTNÉ ČINY, z ktorých boli podozriví predstavitelia štátu, ale doteraz v takýchto prípadoch ROZHODOL vždy len vtedy, keď sa naň OBRÁTILI OBETE takéhoto činu. Európsky súd vo svojom rozsudku PRIPOMENUL, že Michal Kováč mladší to doteraz NESPRAVIL.
(Nespravil to preto, lebo vedel, že Mečiar má materiály o jeho trestnej činnosti ekonomického charakteru, ktoré mu poslal pán Petrov, ktorý sa vtedy domnieval, že Mečiar mu pomôže v kauze diamantovej bane).