Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka
Translator   Zdieľať na VK

Dosť bolo zločinov proti ľudskosti realizovaných na zdravotníctve, hlavne na zdravotných sestrách a pôrodných asistentkách!

        Nedá mi nereagovať na tento mail, ktorý je uverejnený pod týmto mojím vyjadrením a reakciu začínam týmto úvodným oslovením:
Nevážení zločinci, zlodeji, sadisti, psychopati, parazitní darmožráči, masoví vrahovia cez vykrádanie zdravotníctva z ponovembrových vlád a parlamentov

          Až November 1989, teda jeho realita za 32 rokov ukázala, že sa jedná o najzločineckejšie obdobie, ktoré v ekonomických zločinoch a zločinoch proti ľudskosti mnohonásobne predbehlo obdobie pred novembrom 1989. Aj keď prednovembrové obdobie bolo poznačené taktiež odpornými a zavrhnutiahodnými zločinmi proti ľudskosti, ale len na určitej vrstve obyvateľstva, z drvivej väčšiny vykonštruovaných na základe klamstiev a podvodov zo strany KSČ a ŠtB cez tzv. triednych nepriateľov a protištátne živly. Ekonomické zločiny páchané na radových občanoch prakticky neexistovali, robotnícka trieda, ako aj ďalšie produkujúce profesie neboli žiadnou lacnou pracovnou silou pre cudzie krajiny, aby zvyšovali ich blahobyt a životnú úroveň. Bolo nemysliteľné aby tu boli problémy s vykrádaním zdravotníctva, ktoré bolo prakticky bezplatné. Preto ani neboli prakticky žiadne čakacie lehoty napr. na operácie, či ďalšie úkony. Pacienti, ktorí boli v tom období hospitalizovaní, dostali či mali všetko potrebné, aj vrátane toaletného papiera. Osobne som napríklad zažil v nemocnici v Považskej Bystrici, keď v roku 1962 som pri hokeji utrpel dvojnásobnú otvorenú zlomeninu nad členkom, spojenú s dvomi operáciami, zasadrovanou nohou po každej operácii, s náročnou rehabilitáciou a rozcvičovaním, čo všetko dohromady trvalo niečo vyše roka, no a po tomto období som s hrôzou zistil, že vlastne ani jedny nohavice som nemohol zapnúť, pričom pred úrazom to bolo v pohode. Vlastne som sa ani nemohol čudovať. Ležať bez pohnutia, 5x do dňa strava, raňajky, desiata, obed, olovrant, večera. No a ešte niečo – žiadna nervozita, ani zo strany lekárov, ani sestričiek, hlavne tie sestričky boli veľmi milé, ústretové, bolesti sa snažili zmierniť nielen cez lieky, ale aj pekné a láskavé slová. To všetko veľmi dobre padlo. Samozrejme aj s lekárskou starostlivosťou pokiaľ som nastúpil do pracovného pomeru, či už OKR Karviná – baňa ČSM-sever v Stonave, Metrostav Praha, Priemstav, Staving, Mochovce. Aj keď moje maródky boli minimálne, nikdy sa mi nestalo, že pokiaľ som lekára navštívil, vždy som mal pocit, že som dostal primeranú starostlivosť.

Nielen ekonomické zločiny, ale hlavne zločiny proti ľudskosti cez vykrádanie zdravotníctva dostali po Novembri 1989 zelenú

Zločinmi proti ľudskosti zo strany masových vrahov z ponovembrových vlád a parlamentov sa zaoberám od roku 1994, no intenzívne a naplno som sa tým začal zaoberať počas vlády pravicovo-fašistickej dzurindovsko-miklošovskej chunty a ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca, ktorý pochádzal z ortodoxnej neoboľševickej rodiny a po Novembri 1989 pocíti potrebu stať sa najpravicovejším pravičiarom, ktorý vykrádanie zdravotníctva doviedol do sofistikovanejších dimenzií, cez tzv. nevyhnutné ekonomické reformy, na rozdiel od toho drastického, ktoré začalo za vlády zločinca, zlodeja, zakladateľa ponovembrového štátneho terorizmu a prednovembrového konfidenta ŠtB Vladimíra Mečiara.

Tieto reformy v zdravotníctve na Slovensku, Maďarsku, Poľsku a Česku mali rovnaký scenár, za ktorým stáli americké zdravotné poisťovne prostredníctvom Americkej obchodnej komory a Svetovej obchodnej banky. Zdravotníctvo sa malo čo najviac odštátniť, UMOŽNIŤ MAXIMÁLNU PRIVATIZÁCIU, vrátane nemocníc a zdravotných poisťovní. Aby cez tzv. reformy sa vytvorili podmienky, aby zdravotnú starostlivosť OVLÁDOL, pokiaľ možno, JEDEN POSKYTOVATEĽ tzv. služieb. Takto sprivatizované zdravotníctvo je VYBUDOVANÉ AKO OBCHODNÝ KONCERN, jeho hlavným cieľom je PRODUKOVAŤ ZISK pre svojich akcionárov.

          Táto tzv. reforma sa dostala NAJĎALEJ na Slovensku, kde boli tieto zákony najskôr PRESADENÉ, vrátane privatizácie zdravotných poisťovní. Okamžite nastalo ZVÝŠENIE režijných nákladov, ktoré Ficova vláda obmedzila maximálne na 4 %.

          Treba si uvedomiť, že kágebácko-eštebácke zberby z Penty NIE SÚ BEŽNÍ ZLODEJI, akých poznáme z predchádzajúcej vlády Mečiara, ktorí kradli v zdravotníctve zo spotreby. V sektore do ktorého v tom období išlo 7,8 % výdavkov z HDP, DOKÁZALA PENTA OVLÁDNUŤ ZA ROK ŠTÁTNU EXEKUTÍVU, ZMENIŤ SYSTÉMOVO ZÁKONY A TAKMER MONOPOLNE OVLÁDNUŤ FINANČNÉ TOKY. Kľúčovým bolo ovládnutie Všeobecnej zdravotnej poisťovne, jej šéf prišiel z Penty, a tak spolu s Dôverou, ktorú vtedy vlastnili, ROZHODUJÚ o platbách za 93 % všetkých občanov Slovenska. Navyše zákon dal poisťovniam ešte voľnejšie ruky pri výbere poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Ktorí ODMIETLI ponuku Penty na prevzatie, boli VYPOVEDANÉ dvomi najväčšími poisťovňami zmluvy. Lekárňam, ktoré sa im vzopreli, ZDRŽUJÚ platby tak dlho, že už nemajú na nájom ani výplaty.

Ako vyzerala dzurindovsko-miklošovská židoZAJAČINA v realite?

          Na kongrese v Trnave bola Dzurindovou Slovenskou demokratickou koalíciou schválená 4. 7. 1998 ZMLUVA S OBČANMI SLOVENSKA, kde v bode číslo 9 sa hovorí – Zastaviť ohrozovanie života a zdravia občanov zvýšením finančných prostriedkov na zdravotníctvo. Aká bola ale realita? Po šiestich rokoch vládnutia tejto tzv. reformnej pravice vtedajší minister zdravotníctva Rudolf Zajac v Nočných dialógoch Slovenského rozhlasu 23. 4. 2004 priznal, že na Slovensku ZOMIERAJÚ ľudia, ktorých by bolo možné ZACHRÁNIŤ, no na prístroje a vybavenia CHÝBAJÚ peniaze. Vrcholom tohto cynizmu na účet slovenských občanov bolo, že minister zdravotníctva Rudolf Zajac DOSTAL od Svetovej banky pôžičku 2,7 miliardy korún, NIE na nákup nových prístrojov a zariadení, ale na VYSVETLENIE reforiem v zdravotníctve!?!?!? Čo myslíte, kto všetko sa o túto sumu podelil?

Ako gauneri zo zločineckej smeráckej mafie cez gang toho času skapatého Pašku, vykrádanie zdravotníctva doviedli na samotný vrchol a desaťtisíce ľudí pripravili predčasne o život.

Je len logické, že tieto 29-ročné zločiny proti ľudskosti cez vykrádanie zdravotníctva sa museli postupne prejaviť tak, že toto odvetvie je pred kolapsom, VEDOME A CIEĽAVEDOME PRIPRAVOVANÝM, kde za celé toto obdobie spoločne, ako jedna zločinecká a protislovenská rodina mlčali všetky ponovembrové vlády a parlamenty, vrátane ich komplicov – vedenia doterajších zločineckých štátnych orgánov MV SR a GP SR. Vrcholom neuveriteľného cynizmu bolo napríklad obvinenie zo strany masových vrahov zo Smeru, Hlasu, s ktorými sa stotožnili ĽS-NS a Republika, kde obviňovali túto koalíciu, že zdravotníctvo je poddimenzované.
Kde sú tie desiatky miliónov eur, ktoré mali 29 rokov dostávať zdravotné sestry a pôrodné asistentky, o ktoré boli za celú túto dobu OKRÁDANÉ?

          Pýtam sa protestujúcich lekárov, ktorí kvôli platom chceli odísť zo Slovenska, prečo ste doteraz ani jedným slovom, ani jednou vetou NESPOMENULI tie rozkradnuté miliardy za posledných 29 rokov zo zdravotníctva? Či tie Vám nechýbajú? Veď všetci tí zločinci, zlodeji, masoví vrahovia, ich majitelia, sú Vám dobre známi? Z akého dôvodu ste ich komplicmi? Či aj preto, že niektorí z Vás patria do ich zločineckého a zlodejského mafiánskeho gangu?
A Vy, gauneri a hajzli z ponovembrových vlád a parlamentov, Vy ešte máte tú drzosť tvrdiť, že na slušné platy zdravotných sestier a pôrodných asistentiek nie sú peniaze?
VY ŠPINAVÍ GAUNERI A HAJZLI Z PONOVEMBROVÝCH VLÁD A PARLAMENTOV, BEZ PROBLÉMOV NAKUPUJETE ZBRANE ZA MILIARDY, ZA KTORÉ PLATÍTE V HOTOVOSTI!
Či tie zbrane majú väčšiu hodnotu ako tí poctiví lekári, zdravotné sestry a pôrodné asistentky? Vy špinaví gauneri a hajzli z ponovembrových vlád a parlamentov, koľké tisíce nadštandardne vybavených zbojníckych vŕškov tu vzniklo od roku 1991 až po dnešnú dobu, pričom to bolo postavené z nakradnutého, vrátane z toho, čo patrilo zdravotníctvu a bolo súčasťou štátneho rozpočtu? A čo tie honosné nehnuteľnosti v zahraničí, taktiež postavené z nakradnutého? A čo Vy, najvyššie postavení riadiaci pracovníci z MV SR a GP SR? To ste tu 29 rokov ako ich spolupáchatelia a komplici hrali vačkový gulečník a drnkali si pohlavné orgány? 
       
Vladimír Pavlík


Email jednej zo zdravotných sestier

Dobrý večer pán Pavlík

Zase oklamali naše zdravotné sestry poslanci NR SR a Vláda SR pri odmeňovaní. Tu je reakcie ich prezidentky:

Bratislava, 16.12.2022. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek s údivom sleduje medializované informácie o vyplácaní stabilizačného príspevku, ktorý bol s veľkou pompéznosťou prezentovaný Vládou SR. Z pôvodne avizovaných 5000 € je dnes už len 2500 € a druhá polovica je vlastne v nedohľadne. Toto nie je žiadna stabilizácia, toto je výsmech sestrám a pôrodným asistentkám a ďalším zdravotníckym pracovníkom.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek od zverejnenia informácie o stabilizačnom príspevku rieši nespočetné množstvo telefonátov a správ z jednotlivých regiónov Slovenska a chaos, ktorý panuje v rámci administratívneho spracovania jednotlivých dohôd o stabilizačnom príspevku sa nedá ani popísať. Zdravotníci nie sú vôbec informovaní vlastnými personálnymi oddeleniami, nevedia akú daň budú musieť odviesť a pôvodné dohody na stabilizačný príspevok boli zo dňa na deň stiahnuté pre údajné chyby a nutnosť ich prepracovania. Čas sa však kráti a dead-line na prijatie príspevku je do 19. decembra. Ku chaosu a dezinformáciám sa pridali ďalšie správy o tom, že stabilizačný príspevok nebude žiadnych 5000 €, ale 2500 € - tieto financie budú pripísané na účet zamestnanca. Zostatok z celkovej výšky stabilizačného príspevku bude závisieť od prijatia alebo neprijatia právnej úpravy, ktorá sa má týkať zdaňovania.

Sestry a pôrodné asistentky čakali zásadnejšie riešenie ich mzdového ohodnotenia. Potrebujeme systémovo vyriešiť najviac chýbajúce profesie v zdravotníctve- sestry a pôrodné asistentky, pretože stabilizačným príspevkom im krajšiu budúcnosť nenamaľujeme. Nepožadovali sme žiadne zalepenie očí stabilizačným príspevkom, ale zvýšenie koeficientov na výpočet základnej zložky mzdy podľa návrhov, ktoré boli predstaviteľom Vlády SR doručené komorou. Toto sa neudialo a poslanci prijali vládny návrh, ktorý nereflektuje na požiadavky sestier a nerieši prehlbujúci sa nedostatok sestier a pôrodných asistentiek v systéme zdravotníctva. Niekto bez nášho vedomia možno "odškrtol" mzdy sestier ako vyriešené, preto bude preberať plnú zodpovednosť za stav, ktorý je tu už teraz.

Vyzývame Vládu SR, aby si prestala zo sestier a pôrodných asistentiek uťahovať. Vládna kríza nie je dôvodom na to, aby si politici brali zdravotníkov za rukojemníkov. Ich činy majú už dnes za následok hnev a odpor zdravotníkov voči poslancom a Vláde SR. Z myšlienky stabilizácie sa stáva práve opak. Prehlbuje sa frustrácia a narastá demotivácia zdravotníkov. Možno Vláda SR doriešila mzdy lekárov, ale vôbec nie ďalších profesií, bez ktorých nebude možné udržať chod jednotlivých oddelení, ale aj ambulancií. Dostupnosť zdravotnej starostlivosti je už dnes výrazne obmedzená a ďalšie prehlbovanie agónie nás privedie do stavu, kedy budú úplne bežné úmrtia pacientov a to len vďaka ignorácii a znevažovaniu sestier a pôrodných asistentiek zo strany tých, ktorí mali v rukách možnosti ako túto krízu aspoň čiastočne zvrátiť.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) je samosprávna stavovská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, so sídlom v Bratislave, združujúca 37 000 sestier a pôrodných asistentiek. Hlavnou úlohou SK SaPA je obhajovať profesijné, hospodárske a sociálne záujmy členov komory v zdravotníckych, sociálnych, školských a iných zariadeniach.

Viac informácií:
Mgr. Iveta Lazorová, PhD., MPH, dipl. p. a.
prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek
tel.: +421 918 518 178
e-mail: lazorova@sksapa.sk
Zdroj: (oficiálna stránka Komory sestier)  


 


   PRINT RSS


             
Hlavná stránka