Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka
Translator   Zdieľať na VK

Smradľavé ľudské hordy a im podobný odpad, ktorý sa prezentuje ako slovenský národ, ktorý po Novembri 1989 splodil najzvrhlejších masových vrahov cez vykrádanie zdravotníctva, hyeny v ľudskej podobe, nie je národom!

   

           Najzvrhlejšími zločinmi proti ľudskosti cez vykrádanie zdravotníctva sa zaoberám od roku 1998. Za túto dobu som nazbieral toľko dôkazov, nielen po finančnom rozkrádaní, ale aj v počte zločinov proti ľudskosti, pri ktorých bolo dohnaných k predčasnej smrti počas rokov 1992 až do roku 2022 približne 200-tisíc nevinných ľudí – obetí, tohto vykrádania. Neexistuje v rámci Európskej únie, pokiaľ sa odvolávam na toto obdobie, ani jeden jediný štát, kde by sa niečo podobné realizovalo. Na Slovensku hádam niet takého odvetvia, ktoré po Novembri 1989 by neprešlo zásadnými či tzv. nevyhnutnými reformami.

          Problém je ale v tom, že vo vyspelom demokratickom štáte, kde ľudský život má najvyššiu prioritu – hodnotu, čo ale v ponovembrovom fašistickom, nacistickom, gardistickom, neoľudáckom, arizátorskom Slovensku neexistuje. Experimentovanie na ľuďoch má mať prísne pravidla, ktoré im nesmie spôsobiť ujmu a zraniť ich dôstojnosť. Je vylúčené vystaviť ľudí experimentovaniu bez toho, aby boli informovaní o podmienkach, priebehu a dôsledkoch experimentu – ČO ALE NA SLOVENSKU NEPLATÍ. Jedným z dôvodov je aj to, že väčšina členov ponovembrových vlád a parlamentov má gény po masových vrahoch NÁRODNOSTI SLOVENSKEJ, ktorí vo vojnovom období poslali do plynových komôr cca 60-tisíc Židov žijúcich na Slovensku. Pričom, paradoxne, po Novembri 1989 prebrali úlohu po nemeckom nacizme pri vyhladzovaní vlastných občanov, Slovákov-Slovanov.       

          Po pravde ale musím povedať, že to, čo je obsahom dotyčného článku pod týmto mojim príspevkom, som mal prakticky minimum informácií. Ale o to závažnejšie je, pokiaľ si obsah tohto článku preložím na drobné, tak z toho rezonuje niekoľko mimoriadne závažných otázok, pričom sa treba opýtať samotného štátu, teda tých, ktorí ho riadia – ako je to možné? Alebo aj to patrí k súčasti vyhladzovania vlastných občanov? Či aj toto by nemalo byť súčasťou vytvorenia Druhého Norimberského tribunálu? Lebo keď si prečítam úvod tohto článku, tak sa musím pokloniť denníku SME, že do tohto išli. A zároveň odkázať bliakačom a tliachačom, ktorí majú plné huby akéhosi národného obrodenia, Slovanského obrodenia, vo svojich volebných programoch sa oháňajú bludmi, ktoré sa nedajú realizovať, samozrejme sa to vzťahuje aj na ostatné politické strany, môžem len konštatovať, že sme len ľudský odpad v službách cudziny, ktorej pomáhame likvidovať seba samých.    

Vladimír Pavlík


23. júl 2023

Inšpektorom odhaľujúcim vyvážanie liekov do zahraničia sa vyhrážajú priekupníci

Nelegálny vývoz liekov vyšetruje aj NAKA.Popis: Ján Krempaský
Ochrana inšpektorov pred priekupníkmi liekov je jedným z dôvodov, prečo ŠÚKL nechce zverejniť zoznam 29 lekární, ktoré sa podieľali na nelegálnom reexporte v hodnote sedem miliónov eur.
„Ide o to, že ľudia, ktorých sa to týka, nie sú milí,“ povedal o priekupníkoch liekov v nedávnom rozhovore pre SME šéf ŠÚKL Peter Potúček. „Nezverejňovaním mien týchto lekární chránime aj bezpečnosť našich zamestnancov,“ dodal.
Práve tieto slová šéfa štátnych kontrolórov liečiv viedli denník SME k tomu, aby sa pozrel na to, ako je to s útokmi na inšpektorov, ktorí odhaľujú nelegálny vývoz liekov do zahraničia.
Na Slovensku je vyše 2200 lekární a viac ako sto distribútorov liekov. Avšak ústav na kontrolu liečiv nemá podľa Potúčka ani 20 inšpektorov.
V článku sa dočítate

  • ako sa priekupníci liekov vyhrážajú inšpektorom,
  • akú hodnotu má na Slovensku biznis s nelegálne vyvážanými liekmi,
  • ako funguje ilegálny reexport.

Vyhrážky inšpektorom
„Vyhrážajú sa najmä slovne, cez anonymné telefonáty alebo e-maily, opisuje hovorkyňa ŠÚKL Jana Matiášová, ako prebiehajú útoky priekupníkov liekov na inšpektorov. „V minulosti sme mali aj prípady fyzického zabránenia vstupu inšpektorom do lekárne,“ dodáva.
Šéfa Slovenskej lekárnickej komory Ondreja Sukeľa takéto praktiky nelegálnych obchodníkov s liekmi neprekvapujú.
„Pri reexportoch sa bavíme o miliónových biznisoch. Ak niekto bude cítiť, že mu iný ten biznis ohrozuje, aj tak je vysoko pravdepodobné, že sa nebude strániť akýchkoľvek postupov,“ vraví.
Vysoké riziko pri výkone inšpekcie si uvedomuje aj ŠÚKL. „V prípade predvídaného nebezpečenstva pre inšpektorov sa vykonávajú inšpekcie v súčinnosti s policajnými zložkami,“ vraví Matiášová.
Obavu vedenia štátneho ústavu o svojich inšpektorov a snahu o zabezpečenie ich bezpečnosti chápe aj šéf lekárnickej komory.
„O nepríjemných skúsenostiach inšpektorov v niektorých lekárňach a distribučných spoločnostiach viem,“ vraví Sukeľ. Je preto podľa neho logické, že nikto nebude riskovať svoje zdravie alebo život a bude sa snažiť zaistiť čo najväčšiu bezpečnosť.
Nelegálny reexport liekov

  • Do nelegálneho reexportu liekov bolo zapojených najmenej 29 lekární,
  • Ich počet zatiaľ nie je konečný,
  • Škoda, ktorá pri ňom vznikla, sa odhaduje najmenej na sedem miliónov eur.
  • Každej z prvých 17 lekární navrhuje ŠÚKL pokutu 50-tisíc eur.
  • Prípad udelenia pokút ešte nie je právoplatne ukončený, posledné slovo bude mať ministerstvo zdravotníctva.
  • Nelegálny reexport vyšetruje okrem ŠÚKL aj NAKA a Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici.

Nelegálnym vývozom liekov a s ním spojenými vyhrážkami inšpektorom sa už zaoberá polícia.
„Národná kriminálna agentúra v tejto súvislosti vedie vyšetrovanie. V danom skutku je začaté trestné stíhanie, avšak vzhľadom na to, že aktuálne prebiehajú úkony trestného konania, nebudeme k veci poskytovať bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu účelu trestného konania,“ vysvetľuje hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.
Do vyšetrovania nelegálneho reexportu liekov je zapojená aj Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici. Do uzávierky však neodpovedala na otázky SME na túto tému.
Miliónový biznis
„K dnešnému dňu bol reexport potvrdený v 29 lekárňach. Ani toto číslo nie je konečné, lebo pokračujeme v inšpekciách. Odhad je, že sa zatiaľ vyviezli lieky v hodnote sedem miliónov eur,“ opísal v utorok v rozhovore pre SME Potúček doterajší rozsah nelegálneho vývozu liekov, ktorý sa podaril odhaliť štátnym kontrolórom liečiv.
„Tých lekární tam majú 29, keby pridali nulu, stále je to ešte málo,“ reaguje na Potúčkove slová Sukeľ.
Ak by bol odhad rozsahu nelegálneho reexportu šéfa lekárnickej komory správny, hovorili by sme najmenej o biznise za 70 miliónov eur.
Nelegálny reexport je podľa obdivoch odborníkov vysoko sofistikovaná činnosť. „Ľudia, ktorí sa mu venujú, nerobia veci amatérsky,“ vraví Potúček.
Štátnym kontrolórom liečiv sa ho podarilo odhaliť preto, lebo vedia sledovať pohyb škatuliek liekov.
„Každý liek má identifikačné číslo, jedinečné pre konkrétne balenie. Vďaka tomu sme preukázali, že lieky, ktoré boli objednané na falošné alebo na opakovane používané recepty z emergentného systému, v realite skončili v Nemecku. Emergentný systém je pritom určený iba na vydanie pacientom na slovenskom trhu,“ vysvetlil šéf ŠÚKL.
Priekupníkov liekov môžu štátni kontrolóri podľa Sukeľa chytiť práve na emergentnom systéme. „Lekárne budú postihované za to, že nedali liek určený pre pacienta pacientovi,“ vysvetľuje.
Šéf komory lekárnikov naznačuje, že to síce nie je dokonalý spôsob dokázania reexportu, „ale aj Al Caponeho chytili na daniach“. Bol to jeden z najvplyvnejších amerických mafiánov na začiatku 20. storočia, ktorého nakoniec uväznili v slávnej väznici Alcatraz naproti San Franciscu.

 


 


   PRINT RSS


             
Hlavná stránka