Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka
Translator  

Postupná likvidácia slovenského zdravotníctva bola a je dlhodobo, vedome a cieľavedome pripravovaná  

https://vk.com/vlado.pavlik

 
                     Je dostatok dôkazov, že likvidácia slovenského zdravotníctva, hlavne cez vykrádanie je vedomá a cieľavedomá zo strany ponovembrových vlád, parlamentov, oligarchov, finančných skupín, bielych golierov, prakticky od roku 1992. Je neuveriteľné, že tieto najzvrhlejšie zločiny proti ľudskosti sa tu nepretržite páchajú už 30 rokov. Ako je to možné? Mohlo by také niečo existovať, pokiaľ by MV SR a GP SR sa správali ako nezávislé štátne orgány, plnili by si svoje povinnosti určené zákonom, neboli poníženými slúžkami a prostitútkami v rukách zločineckých a psychopaticko-sadistických vyvrheľov, ktorých som vymenoval už v prvej vete? Mohli by byť ponovembroví slovenskí politici najzločineckejšími vyvrheľmi v rámci Európskej únie, kde konkrétni z nich patria aj do kategórie masových vrahov, keby aspoň 70-80 % dospelej slovenskej populácie boli hrdými a svojprávnymi občanmi?

Lenže realita nepustí, keďže práve tých 70-80 % dospelej populácie sú v pozícii zbabelých, sluhovských, nesvojprávnych a ponížených oviec. Pričom nezanedbateľný počet z nich možno zaradiť do kategórie, ktoré sa správajú ako tie ponížené a nesvojprávne hoviadka.

Hoci všetci vieme, že hlavnou príčinou kolapsu zdravotníctva je jeho každoročné vykrádanie, kde kvôli tomu každoročne predčasne príde o život niekoľko tisíc nevinných občanov, všetci spoločne mlčia ako jedna rodina. Politici, orgány činné v trestnom konaní, občania, mlčia aj ľudsko-právne organizácie, až občas sa sám seba pýtam, to už sme sa dostali na úroveň hoviad a kráv?

Stiahol som si niektoré pasáže z obsiahleho článku z internetového denníka Pravda zo  4.3.2022pod nadpisom – Nemocnice tvrdia, že nemajú na výplaty. Poisťovne zase, že nie je dosť peňazí.

Dovolil som si do niektorých pravdivých pasáží tohto článku pridať svoje doplňujúce názory a príčiny, lebo to mlčanie mi už ide na nervy. Je chvályhodné, že sa o tom píše, ALE MLČÍ SA O SKUTOČNÝCH PRÍČINÁCH.

Vladimír Pavlík

Nemocnice tvrdia, že nemajú na výplaty. Poisťovne zase, že nie je dosť peňazí

Ak sa do konca marca nedohodnú nemocnice so zdravotnými poisťovňami, od 1. apríla dostanú pacienti len urgentnú starostlivosť.
Peter Madro, Pravda 04.03.2022

Ak sa nemocnice nedohodnú s poisťovňami, nebudú sa robiť plánované operácie.
V praxi by to znamenalo, že sa opäť bude čakať napríklad na plánované výmeny kĺbov, hoci sa práve teraz pri ustupujúcej vlne omikronu mala biela medicína viac rozbehnúť. Len v martinskej univerzitnej nemocnici je na čakacej listine na operácie a ďalšie plánované zákroky tristo pacientov.(Nie je hlavná príčina že chýbajú tie rozkradnuté miliardy za posledných 30 rokov? – pozn. V.P.)

Problém sa ťahá od minulej jesene, keď parlament odklepol rozpočet na tento rok. Do zdravotníctva má ísť 6,37 miliardy eur. Zdravotníci kritizovali, že sa ráta len so základnou valorizáciou platov, prekážali im aj nízke plánované výdavky a zníženie platieb za poistencov štátu o 230 miliónov eur.

„Katastrofálnou situáciou v oblasti financovania slovenského zdravotníctva sme sa dostali do stavu, že od apríla nemocnice nebudú poskytovať viac ako urgentnú zdravotnú starostlivosť,“ tvrdí podpredsedníčka strany Hlas Zuzana Dolinková. (Nebolo by lepšie, keby podpredsedníčka Hlasu Zuzana Dolinková si položila otázku – KOĽKOŽETO MILIÁRD ROZKRADOL GANG SKAPATÉHO PAŠKU Z ČEĽADE GAUNEROV ZO ZLOČINECKEJ SMERÁCKEJ MAFIE, KDE PATRILI AJ DNEŠNÍ POSLANCI HLASU? – pozn. V.P.)

Zdravotnícky analytik Martin Vlachynský vysvetľuje, že dôvodom sú končiace sa zmluvy zdravotných poisťovní s nemocnicami. Primárne podľa neho ide o najväčšiu štátnu Všeobecnú zdravotnú poisťovňu. „Ak sa do konca marca nemocnice a poisťovne nedohodnú, dostanú ľudia len urgentnú starostlivosť,“ dáva Vlachynský za pravdu političke.

Nemocnice o navýšení financií rokujú už tri mesiace. „Všetky tri zdravotné poisťovne nám povedali to isté. Platby môžu byť len do výšky rozpočtu a ten nekryje ani potreby zamestnancov,“ upozorňuje viceprezident Asociácie nemocníc Slovenska Igor Pramuk. Len asociácii chýba 58 miliónov eur. Zdravotné poisťovne síce uznávajú výšku nárokov, ale napriek tomu peniaze nedajú.

Štátna poisťovňa doručila nemocniciam konkrétne cenové návrhy pred dvoma týždňami. Asociácia tvrdí, že v nich nie sú kryté nielen mzdy, ale ani sedemeurové príplatky pre pracovníkov, ktorí robia na covidových oddeleniach.

V stredu dostala asociácia aj stanoviská dvoch súkromných zdravotných poisťovní. „Tvrdia to isté ako štátna. Môžu nám dať len toľko, koľko im rozpočet dovolí, a to v žiadnom prípade nie je to, čo potrebujeme. Je marec a my nemáme na výplaty,“ konštatuje Pramuk. Nekonečné rokovania nazýva slepou uličkou. „Keď požiadame o navýšenie a oni odvetia, že peniaze nemajú, tak to nie je rokovanie. My nemáme kam cúvnuť,“ dodal.

Pritom ešte v novembri na Rade hospodárskej a sociálnej dohody sľúbil podľa Pramuka dofinancovanie minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Finančná rezerva 232 miliónov eur, o ktorú sa zdravotnícky rozpočet vlani znížil, je na účte ministerstva financií.

No financmajsterMatovič sa zo svojho postoja, „ak chceš peniaze, povedz, kde ušetríš“, ustúpiť nechystá. Ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému(OĽaNO) odkázal, že na základe revízie výdavkov by mal byť na ministerstve zdravotníctva priestor na ušetrenie 250 miliónov eur.(Sám neviem, či mám Matoviča zaradiť dom kategórie zločincov, ktorý sa tvári ako by nič nevedel o vykrádaní zdravotníctva, alebo medzi pacienta Pezinskej psychiatrie? – pozn. V.P.)

Lengvarský priznal, že možnosti ušetriť síce má, no nie toľko, koľko tvrdí Matovič. „Nie je to niečo, čo dokážeme urobiť za niekoľko dní,“ podotkol šéf zdravotníctva. Podľa informácií denníka Pravda sa rezort zdravotníctva sektor dofinancovať chystá. Zatiaľ však nechce povedať akou sumou, no dôvodom má byť práve problematická finančná schopnosť štátnej zdravotnej poisťovne. Ak štát nedofinancuje zdravotníctvo cez vyššiu platbu za svojich poistencov, Všeobecná zdravotná poisťovňa môže skončiť v nútenej správe.

Na problém chýbajúcich financií upozorňujú nemocnice a to, že sú zdravotné poisťovne ticho, je podľa šéfa Lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského „zaujímavé“. Tvrdí, že súkromnej zdravotnej poisťovni vždy vyhovuje, keď je štátna v strate. „Čím väčšiu stratu má štátna poisťovňa, o to viac peňazí musí vláda do zdravotníctva naliať. Súkromná poisťovňa si tvorí zisk a takto dostanú peniaze navyše,“ vysvetľuje Visolajský.

Rokovania v slepých uličkách

„Všeobecná zdravotná poisťovňa sa musí správať v medziach rozpočtových pravidiel štátneho rozpočtu a úsporných opatrení a pri ich realizácii intenzívne hľadáme aj súčinnosť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti,“ ozrejmila Petra Pupalová z oddelenia komunikácie zdravotnej poisťovne. Vyhlásenia Dolinkovej považuje za „šírenie poplašných správ a zbytočné eskalovanie napätia v spoločnosti, ktorá je aktuálne už dosť skúšaná“.

Faktom však je, že Všeobecná zdravotná poisťovňa skončila za minulý rok podľa predbežných výsledkov Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v strate 87,2 milióna eur. Súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera dosiahla zisk 10,5 milióna eur a súkromná Union zdravotná poisťovňa zisk 3,5 milióna eur. Na základe predbežného vyhodnotenia plnenia ukazovateľov podľa európskeho štandardu však nemá podľa úradu ani jedna z troch zdravotných poisťovní dostatočné kapitálové vybavenie.

Podľa úradu chýba štátnej poisťovni viac ako 600 miliónov eur, Dôvere takmer 300 miliónov eur a Unionu viac ako 80 miliónov eur. Pupalová dodáva, že cieľom štátnej zdravotnej poisťovne „je dohodnúť sa a zabezpečiť dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť poistencom“. No nemocnice odkazujú, že im neostáva nič iné, ako nepristúpiť na podmienky zdravotných poisťovní. „Rokuje sa viac ako tri mesiace a my sme sa nepohli nikam. Pokiaľ nebudú cenové podmienky také, aby sme dokázali vyplatiť zamestnancom to, na čo majú nárok, tak budeme musieť pristúpiť len k poskytovaniu neodkladnej zdravotnej starostlivosti,“ varuje viceprezident Asociácie nemocníc Slovenska Pramuk.

Podľa prepočtov Eleny Májekovej, riaditeľky Sekcie zdravotného poistenia Union zdravotnej poisťovne, v systéme verejného zdravotného poistenia aktuálne chýba minimálne 382 miliónov eur.


https://tv.nrsr.sk/transcript?id=131221

Kolegyne, kolegovia z vlády, nie každý hlas v parlamentných voľbách bol daný strane SMER. Ale strana SMER sa dnes správa, ako by bola jediným, kto dáva život a smrť, i keď je to trošku morbídne, občanom tejto krajiny, pretože sa neštíti ani toho, že vykráda peniaze, ktoré sú určené na liečenie pacientov občanov tejto krajiny. Preto je to smutné. Táto kauza rozkrádania peňazí zo zdravotníctva bude emblematickou kauzou aj vďaka dnešnému nočnému rokovaniu na štíte strany SMER a Roberta Fica. Toto je kauza, ktorú občania tejto krajiny v plnej miere chápu. Tváriť sa, že táto kauza neexistuje, sa nedá. Každý občan tejto krajiny vie, že je taká spoločnosť ako Penta, koľko nemocníc prevádzkuje, akú sieť lekární má. Je každému jasné, že firma MEDICAL GROUP je blízka a napojená na politickú stranu SMER. Či sa to exemplárne tá dokázať, či za tým je alebo nie je Paška, to je nepodstatné, pretože tejto spoločnosti sa darí len vtedy, keď vládne politická strana SMER a pán predseda parlamentu Paška je predsedom parlamentu. Vykrádať peniaze zo zdravotníctva je morbídne. A nenosí sa to v žiadnej krajine.

Za ostatné roky sa na Slovensku navýšili peniaze do zdravotníctva na 8 % HDP, tak ako to spomínal aj kolega Bugár, dávame na zdravotníctvo, ako dávajú naň v Českej republike, v Poľsku, skoro ako vo Švédsku a vo Fínsku. Keď do toho dávame toľko peňazí, ako je možné, že pacienti na Slovensku nemajú prístup k liekom. Tak ako kolega Bugár spomínal, boli sme spolu pri občanoch pri Šahách a na žltačku musia chodiť pre lieky do Maďarska. Je to faktom. Takto riadite zdravotníctvo, že občania Slovenska musia chodiť do Maďarska, aby si kúpili lieky. Ba čo viac, môžem povedať, pre to, aby niektoré vyšetrenia sa vykonávali a finančné skupiny, vaši sponzori, zarobili, tak rodičia s deťmi musia čakať v niektorých krajských mestách aj deň na to, aby získali výsledok od lekára, na to, čo dovtedy mali do hodiny, do dvoch hodín, dnes musia čakať deň. Vy neštítite sa ohrozovať občanov tejto krajiny.

Keď sa pozrieme na tento systém, ktorý tu je vytvorený, tak si kladiem otázku, kam miznú peniaze. No tak keď kúpime miesto troch CT-čiek len jedno CT-čko, tak na to pri žiadnom ekonomickom vzdelaní nie je možné povedať, že to je za primeranú maržu, ale že to je úžera. Ale tá úžera je asi veľmi blízka vám, celej politickej strane SMER. Trojnásobná cena je len spôsob, ako vykrádať. Pýtam sa, nerobíte to náhodou tak, že príde predstaviteľ spoločnosti MEDICAL GROUP do nemocnice a ponúkne nejaký ten prístroj s tým, aby ho kúpili, lebo to je dobrý biznis pre túto spoločnosť? Však dneska každý povie, že niet peňazí. Vzápätí hneď sa ponúkne nemocnici, že nemusia sa vôbec obávať, však im Všeobecná zdravotná poisťovňa to zaplatí slovami, že tak nech to dajú na splátky na štyri roky a im zdvihnú zakontrahovanie alebo tie úkony, ktoré im Všeobecná zdravotná poisťovňa na to CT-čko bude preplácať, ale na úkor niečoho iného, a potom peniaze takto zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktoré dajú, skončia v rukách firiem, ktoré dodávajú techniku, lieky do nemocníc predražené. Robíte to takýmto spôsobom? Je to taký spôsob, ktorým tunelujete zdravotníctvo a ohrozujete občanov? Ja kladiem túto otázku. Uvažoval som nad tým, nie som odborníkom v zdravotníctve, ale som sa pýtal lekárov a, všetka česť, to vyniesli a poukázali na to. Tak jediný mechanizmus existuje tento. Inak nie je možné vysvetliť to, čo tu dnes prezentovali aj kolegovia, ako narástli tržby spoločnosti MEDICAL GROUP. Skadiaľ sú tie peniaze? Kto a ako im dá tie peniaze, keď jednoducho nemocnice ich nemajú? No je to jedine tak, že Všeobecná zdravotná poisťovňa im ponúkne, že, áno, to za štyri roky zafinancujú. Na aký úkor to tak má byť?

Toto je skutočná tvár tej istoty, ktorú Robert Fico ponúkal občanom tejto krajiny? Robert Fico vo volebnej kampani oklamal občanov tejto krajiny a ponúkol im istotu, len zabudol povedať, že je to len pre vyvolených, tých, ktorí majú blízko k nim a podieľajú sa na vytvorení a formovaní vlády ako oligarchovia, ktorí majú rozdelené jednotlivé ministerstvá ako ministerské kreslá a majú to pod svojím palcom. Zabudol to povedať. Aj vďaka takejto schôdzi, ktorou sa snažíte poukazovať na to, že to robíme v noci, aroganciou, že Robert Fico nemá toľko odvahy ako Iveta Radičová, ktorá by tu sedela a vypočula si to, čo tu odznie z radov opozície, ani na to nemá, lebo sa tvárite arogantne, tak ja dúfam, aj vďaka tomuto nočnému rokovaniu občania tejto krajiny sa zachovajú k celej politickej strane rovnako, ako sa zachovali v prezidentských voľbách k postaveniu Roberta Fica ako kandidáta na prezidenta tak, že utŕžil debakel. Dúfam, že rovnaký výsledok dosiahnete aj pri budúcich voľbách.

A to nie je možné vyčítať z vašej strany opozícii, že sa snažíme tu poukázať na kroky, ktorými poškodzujete občanov tejto krajiny. Je to naša zodpovednosť. K tomuto sme sa zaviazali vtedy, keď sme sa rozhodli kandidovať. Tých viac ako 50-tisíc hlasov, ktoré som ja osobne dostal od občanov, ma tu nielen oprávňuje, ale aj zaväzuje vystúpiť, aby som tu vystúpil a poukázal na tie kroky, ktoré sú v rozpore so záujmami občanov. Vy nemôžete jednoznačne povedať, že len to je svätá pravda, čo povie politická strana SMER.

Občania tejto krajiny si nezaslúžia mať premiéra a vládu, ako vládne Robert Fico. Nezaslúžia si to. A práve z tohto dôvodu, či sa vám to páči alebo nepáči, aj v ďalších prípadoch budeme na to upozorňovať. Nech sa tu postaví ktorýkoľvek člen vlády, nech vyčíta čokoľvek, čo sa tu udialo za predchádzajúce vlády, môže to robiť ako odvádzanie pozornosti. Ale je faktom, že dva a pol roka v tejto krajine vládne politická strana SMER. Vládnete sám. Nemôžete sa vyhovoriť ani na Slotu, ani na Mečiara.
Aj ja by som mohol dneska hovoriť, že sú tu nástenkový tender, emisie. Ale nechcem sa o tom baviť, lebo to je z prvej Ficovej vláda, ale aj to, čo sa deje v zdravotníctve, vykazuje znaky dobre organizovanej činnosti. Rovnako som vystúpil a povedal v prípade odvolávania ministra Richtera, že kauza Star EU tu vykazuje rovnaké znaky, rovnaký princíp. „Choďte tadeto, tu si o to môžete požiadať, tu budete mať úspech.“ Aj MEDICAL GROUP je niečo podobné ako Star EU. Ako je možné, že pokiaľ ide o Star EU, zo 70 prípadov je 70 úspešných, ako je možné, že priamy výrobca toho CT zariadenia nemôže predať svoje zariadenia nemocnici, ale o rok na to alebo o pár mesiacov na to to vie sprostredkovať alebo vie dodať spoločnosť MEDICAL GROUP? Ako je možné? Prečo v jednom prípade nie je možné to dodať za nižšiu cenu, keď v druhom už za vyššiu je to možné? Toto je exemplárny prípad toho, ako sa priživujete aj na zdraví občanov tejto krajiny. A preto oprávňuje ma to povedať, že občania tejto krajiny si nezaslúžia mať takéhoto bezcitného premiéra tejto krajiny a takúto vládu a vôbec správu tejto krajiny.

Igor Matovič už zabudol na to čo povedal v NR SR!

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/rozprava/vyhladavanie&CisObdobia=6&PoslanecID=808&ShowTopItems=True

Na celoštátnom stretnutí kňazov, ktorí poskytujú duchovnú službu v nemocniciach a iných lôžkových zariadeniach zdravotnej a sociálnej starostlivosti, konanom pod záštitou Rady pre pastoráciu v zdravotníctve Konferencie biskupov Slovenska v dňoch 21. až 23. januára 2016 v Prešove, na základe konkrétnych informácií z mnohých zdravotníckych zariadení na Slovensku, vystúpila do popredia v desivom obraze súčasná reálna situácia slovenského zdravotníctva.

Jeho rastúca morálna aj materiálna bieda, zapríčinená bezohľadným drancovaním zo strany mocných, ponižovanie a ohrozenie pacienta, vykorisťovanie, útlak a znevažovanie zdravotníckych pracovníkov, osobitne sestier, dosiahli neúnosné rozmery. Mnohí kvalifikovaní a zodpovední lekári a sestry rezignovali na možnosť zmeny k lepšiemu a odchádzajú z našich nemocníc i z našej krajiny. Mladí ľudia nevidia perspektívu dôstojného uplatnenia v zdravotníctve a odchádzajú za prácou i slušnejšími životnými a pracovnými podmienkami do zahraničia. Občania nedostávajú adekvátnu zdravotnú starostlivosť.

Zároveň sa obraciam na predstaviteľov finančných a iných štruktúr skrytej, ale reálnej moci, ktoré sú pravými pôvodcami súčasných problémov a v skutočnosti riadia slovenské zdravotníctvo a ďalšie oblasti života našej krajiny, vrátane takzvanej veľkej politiky. V mene chudobných, utláčaných, okrádaných a vykorisťovaných vás naliehavo žiadam: „Prestaňte považovať občanov Slovenskej republiky len za zdroj obohatenia a ľahkého zisku.“

Namiesto rozsievania biedy, strachu a nenávisti máte možnosť podporiť pre tento ľud dobro a dôstojný život, pretože len úcta k druhým ľuďom je jedinou cestou k spáse, zatiaľ čo cesta ľahostajnosti a opovrhovania druhými vedie k zatrateniu a k zúfalej samote. Prosím, preukážte milosrdenstvo ľudu tejto krajiny. Napravte a odčiňte zlo, za ktoré nesiete osobnú aj korporatívnu zodpovednosť. A tak môžete aj vy dúfať v Božie milosrdenstvo, ktoré je nekonečné, a očakávať Božie požehnanie pre všetky dobré diela, na ktoré sa podujmete.“ Toľko sú slová pána biskupa Milana Lacha, o ktorom sa premiér Slovenskej republiky po týchto slovách vyjadril dehonestujúco, ponižujúco: „Veď to ide o nejakého takého pomocného biskupka.“ Toto je premiér Slovenskej republiky, ktorý nám vládne, ktorý zastrašuje a zosmiešňuje učiteľov, zdravotné sestry a aj biskupa. Takto hlboko ste vy, páni zo strany SMER, ste klesli.


Oficiálna štúdia OECD hovorí o tom, že slovenské zdravotníctvo za osem rokov vašej vlády ste doviedli do stavu, že na Slovensku zo 100-tisíc obyvateľov ročne zomrie 180 ľudí na liečiteľné choroby, na choroby, ktoré by mohli byť vyliečené, ak by tým ľuďom bola poskytnutá včasná a odborná starostlivosť. Lenže keď vy ste si urobili zo zdravotníctva zlatú baňu, zdroj nekonečného bohatstva pre košickú zdravotnícku mafiu, ktorej chápadlá ste dovolili zapustiť veľmi, veľmi hlboko do poslednej ambulancie, ktorú takýmto spôsobom zdierate, samozrejme, ľudia na to doplácajú. Ak zomrie na Slovensku zo 100-tisíc obyvateľov 180 ľudí ročne na liečiteľné choroby, vo Francúzsku je to 60 ľudí, ale, dobre, budem fér, budem to porovnávať s Čechmi, kde to je 145 ľudí, ktorí majú plus-mínus rovnaké stravovacie nároky, plus-mínus približne rovnakú životnú úroveň, tradície tak, že plus-mínus sme na tom istom, tak iba v porovnaní s Čechmi to vychádza, že ak by sme mali rovnakú zdravotnú starostlivosť, akú ju majú v Českej republike, tak by na Slovensku nezomrelo 3-tisíc ľudí na liečiteľné choroby ročne, nie na rakovinu, ale na liečiteľné choroby. Inak povedané, korupcia zabíja. Korupcia vládnej strany SMER zabíja. Korupcia košickej zdravotníckej mafie, ktorú ste pustili do zdravotníctva, si robí biznis na to, aby mali deň bohatší kráľov , aby si mohli postaviť novú haciendu na Bahamách, zabíja. Ste zodpovední za 3-tisíc nevinných ľudských životov ročne, ľudí, ktorí zomrú iba preto, pretože rozkrádate zdravotníctvo. Je to oficiálna štatistika OECD.

Kauza CT v Piešťanoch. Keď tu, ani neviem, ako sa volá ten člen toho jedného zoskupenia, pán Raši, hovoril, že však vlastne sa rieši kauza CT v Piešťanoch. Prečo nespomenul pána ministra Čisláka, ktorý sa vyjadril, že však to je nejaká pseudokauza predsa, to nie je kauza. Takýto človek, ktorý povie o bezbrehom rozkrádaní, že to je pseudokauza, naďalej je ministrom. Sa naozaj nehanbíte za to? Pán Senčák, ktorý tu bol spomínaný, človek, ktorý bol práve ten, ktorý to vyberal pri tomto cétečku, ktorý o tom rozhodoval, ktorý bol tá hlava, ktorý mal ďalších x hocijakých káuz, dnes je ten, ktorý akože má rozhodovať o odvolaniach pacientov, ktorí sa sťažujú na zdravotnú starostlivosť. To je ten správny človek? Povýšili ste ho presne tak, ako ministra Kašického svojho času za kšeft v kasárňach ste povýšili, keď ste ho odpratali do Bruselu za ešte päť razy väčší plat. Toto je riešenie problémov na spôsob strany SMER tak, že vy neriešite problém, lebo vy vinníkov, páchateľov potrestáte tým, že im dohodíte ešte lepší biznis, odpracete ich len, aby nezačali niekde rozprávať.

Presne takto sa správa mafia. Vy ste mafia, do zdravotníctva ste pustili košickú zdravotnícku mafiu a toto robíte, urobili ste zo zdravia biznis, obchod pre samých seba len, aby vy ste sa mali dobre, pričom to je jedno, že tu zomierajú ľudia kvôli vám, kvôli tomu že ste nenažratí, že ste nenažratí prachov, ktoré ľudia v drobnom musia platiť ako dane do štátneho rozpočtu.

Šéf zdravotnej poisťovne sem chodil ako na klavír. Keď som tu vždy bol, ja som ho tu videl tuším každý deň. Vtedy Forai chodil za Paškom dohadovať biznis, lebo asi skutočný šéf zdravotnej poisťovne nebol Forai, figúrka, ktorý tete Anke dohodil svojich 15 mil., ale šéf zdravotnej poisťovne skutočný bol Pavol Paška. Neviem, čo tam máš, Igor, ale asi je to dobré. Nechaj to, nechcem to vidieť teraz. (S úsmevom povedané.)

A úplne krásne čerešnička na torte je kauza Roberta Fica v zdravotníctve, lebo kauza maséra Kostku nie je kauza maséra Kostku. K tomuto masérovi chodili podľa svedectva zamestnankyne masérstva Kostku matka Roberta Fica, manželka Roberta Fica, syn Roberta Fica a pán masér Kostka chodil masírovať pána Roberta Fica priamo na Úrad vlády. A alibi za pána maséra Kostku pre médiá, čuduj sa svete, kto písal? Bola to nejaká pani, ktorá sa volá Mária Trošková. Kto je to tá pani? Nie je to náhodou tá slečna, sexi asistentka, o ktorej som si odjakživa myslel, že Robert Fico ju zobral na Úrad vlády kvôli masážam. Áno, je to tá sexi asistentka, ktorá píše alibi pre Roberta Fica. Vy sa nehanbíte za zlodejinu, ktorú dohodíte jednému nímandovi ako biznis za 3,5 mil. eur iba z jednej štátnej zdravotnej poisťovne na úkor všetkých pacientov, z čoho zarobí 2 mil. eur ročne? Vy sa nehanbíte za to, že ešte alibi tomuto človeku píše nejaká pipka z Úradu vlády? A vy sa nehanbíte to kryť? A nehanbíte sa o tom mlčať? Ako hlbšie môžete klesnúť, keď takéto niečo spravíte? A robí to priamo váš predseda vlády, váš predseda vašej strany. Kryjete to, špinavosti na Úrade vlády, priamo na Úrade vlády sa robí biznis, pipka na Úrade vlády píše alibi masérovi Troškovi, ktorý zázračne zbohatne a z obratu 50-tisíc eur má zrazu obrat 3,5 mil. eur, 70-krát väčší, o 7 000 % viacej oproti tomu obratu. Vy tu buzerujete živnostníkov, poctivých podnikateľov, tým oriete po chrbte: „Svojim ľuďom dohodíme biznis 70-krát väčší.“ A všetci z vás mlčia, lebo však: „Chceme byť v parlamente, lebo na budúce budeme stláčať tlačidlá a potom budeme mať biznisík, dostaneme niečo na účtik, spravíme nejaký kšeftík, dohodím si sesterničku na nejaký úradíček.“ Toto ste vy. Vy ste ľudské trosky, ktoré sa na ľudí iba podobajú, nemajú svedomie. Robíte biznis na úkor chorých ľudí. Kvôli vám zomiera 3-tisíc ľudí na Slovensku ročne, je to oproti Čechám viac, na liečiteľné choroby iba kvôli tomu, že ste nenažratí a ešte aj zo zdravotníctva si robíte kšeft.

Urobili ste zo zdravia tovar, urobili ste si zo zdravia kšeft, cez ktorý ste dovolili, aby systematicky košická zdravotnícka mafia na čele s donom Pavlom zdravotníctvo rozkrádala. Za to vám patrí obrovská hanba na záver tohto volebného obdobia. Ďakujem pekne. (Potlesk.)

 


   PRINT RSS


             
Hlavná stránka