Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka
Translator

Keď Boris Kollár si nepamätá svoje biele kone  

https://vk.com/vlado.pavlik

 
         

Je dostatok dôvodov tvrdiť, hoci je to už nejaký ten rok dozadu, že na Slovensku mal už dávno prebehnúť veľký zápas o očistu spoločnosti, doložené nezvratnými dôkazmi občianky Ing. Danky Bobekovej. Dôkazy ňou predkladané boli na tak vysokej úrovni, že v každom demokratickom štáte by to spôsobilo nebývalé zemetrasenie na najvyšších miestach, ktoré by boli vyvolané občianskou spoločnosťou. Lenže na rozdiel od Slovenska, ktoré má najzločineckejších politikov v Európskej únii, ale aj najzbabelejších a najsluhovskejších občanov v Európskej únii, teda, občiansku spoločnosť, sa môže stať, že mafián, vekslák a sexuálno-amorálny zvrhlík Boris Kollár, je predsedom parlamentu.

No stali sa ešte horšie a závažnejšie veci. Na strane jednej stála osamelá občianska bojovníčka, a na strane druhej, jej protivníci. Politici, štátne orgány, zbabelé médiá, zbabelá občianska spoločnosť. Metódy si nevyberali, počnúc špinením, vyhrážaním, snahou o ekonomickú likvidáciu. No a dnes, akýsi Matovič a jemu podobní, ktorí niekoľko rokov dozadu nemali odvahu sa s touto občiankou nielen stretnúť, neposkytnúť jej žiadnu pomoc a podporu, dnes títo hajzli sa hrajú na čističov štátu od mafie, keď do hlavnej úlohy sa samopasoval istý Igor Matovič.

Lenže aj on je len také maličké a bezvýznamné kravské lajno, kde hlavnú úlohu hrá Penťácky pastier Špirko, a najdlhšie pasená ovca Igor Matovič, ktorého tento pastier dal do úlohy niekoho, ale on na to nemá.

Vladimír Pavlík


Danka Bobekova· Facebook – 2. 2. 2022  -  19:33 hod

Strata pamäte Borisa Kollára asi nainfikovala národne hrdých Slovákov, čo stratili pamäť. Zjavne by nepomohlo, ani keby hudobný skladateľ zo stratených bielych koníkov zhudobnil operu. Veď to nebol ten váš, je tam toho, stratil sa nejaký človek. Veď to nie je trafika, ani vaše lóve na kontách. Hanba Slovákov na sto rokov, že v slovenskom parlamente zasadla smemafiorodina a seladón mafián je predseda parlamentu. Môžeme sa tu aj posrať. Nenašiel sa Binka, Hajtman, nenájde sa asi ani Pali Miko. Vieme aj bez vešteckej gule. Mafia rozdáva karty a slovač trepe na búku kktiny vo veľkom.
BORIS KOLLÁR v SKI & Co s.r.o., Mirko Binka v INFOTEX spol. s.r.o., Ing. Ivan Sečanský v TOPLIMO a.s., JUDr. Július Jánošík v BAZ NASKOM a.s. BORIS KOLLÁR v LD & CO s.r.o., Michal Hajtman v AXIM spol.s.r.o., Ing. Martin Findura v TATRAVAGÓNKA a.s. Ing. Anna Bachledová. Michal Hajtman, Boris Kollár v SKI CENTRUM DONOVALY s.r.o.Donovaly, Ing. Anton Hromada, Ing. Branislav Veľký v SKI PARK RUŽOMBEROK, a.s., vymazaná v 2021 ex offo z OR SR...


Čo spája Borisa Kollára s dvoma nezvestnými?

Meno opozičného politika a šéfa hnutia Sme rodina Borisa Kollára je poprepájané na viacerých ľudí s podivnými podnikateľskými aktivitami. Webový portál datel.sk upozorňuje na dvoch mužov, ktorí s ním figurovali vo firmách a viac ako 20 rokov o nich nikto nič nevie. Kollár pre Pravdu povedal, že si na týchto mužov nespomína.
Pravda, odu 11.04.2018 14:15, aktualizované: 17:37 

V okolí Borisa Kollára sa pohybovalo až príliš veľa mafiánov, bielych koní a nezvestných,“ píše portál datel.sk, ktorý založil bývalý novinár a exšéf kontrarozviedky Peter Tóth. Ten v článku vysvetľuje prepojenie Kollára a dvoch nezvestných podnikateľov Mirka Binku a Michala Hajtmana, ktorí mali byť takzvanými bielymi koňmi.
Kollára a Binku spája firma SKI &Co. Kollár do nej vstúpil cez spoločnosť Goimpex, ktorej bol spoločníkom a konateľom. Kollár a Binka boli obaja vedení ako konatelia. Od marca 1997 bol Binka jediným spoločníkom a konateľom. „Na tom by nemuselo byť nič zlé, keby nebol pán Binka približne 20 rokov nezvestný. Problém spočíva predovšetkým v tom, že biele kone bezprostredne alebo krátko po tom, ako sú na nich prepísané firmy aj s dlhmi, miznú. Presne to sa stalo s Binkom a dnes už nikto neverí, že je medzi živými,“ píše portál.

V blízkosti Borisa Kollára sa mal pohybovať aj ďalší profesionálny biely kôň Michal Hajtman. „Bol nastrčený do 15 obchodných spoločností, z toho tri priamo súviseli s predsedom strany Sme rodina: LD &Co., Ski Centrum Donovaly, Snowtech,“ uviedol portál s tým, že na prípade Hajtmana je pozoruhodné, že aj on je od konca 90. rokov nezastihnuteľný. Vraj bol vylákaný do zahraničia pod zámienkou dovolenky, z ktorej sa viac nevrátil.
Zmiznutie dvoch osôb, s ktorými mal Kollár obchodné vzťahy, vyvoláva rôzne otázky a navodzuje aj určité podozrenia. „Podporuje to aj dobový kontext, tvorený čulými a bohatými osobnými a obchodnými stykmi pána Kollára so slovenským podsvetím,“ naznačuje datel.sk. Ako príklad uviedol akciovku Solisko Šport, v ktorej okrem Kollára pôsobili aj Milan Erd, Milan Kušmirek a Mária Žembová.

Milan Erd, prezývaný Sližo, patril do kriminálnej skupiny Eduarda Diniča, ktorý bol v roku 1998 zavraždený. Milan Kušmirek, prezývaný Ježko a známy predstaviteľ podtatranského podsvetia, bol obchodným partnerom a priateľom Ondreja Žembu. Ten bol považovaný za hlavu organizovaného zločinu v tomto regióne. Mária Žembová je jeho matka, vo viacerých prípadoch zastupovala synove obchodné záujmy.

Kollár: S tými ľuďmi nemám nič spoločné

Denník Pravda oslovil opozičného politika Borisa Kollára a pýtal sa ho na Binku a Hajtmana. „Pýtate sa ma, čo bolo pred dvadsiatimi rokmi, osobne si na týchto ľudí nespomínam,“ povedal Kollár a zdôraznil, že za svoj život vybudoval, kúpil a predal možno 30 či 40 firiem. „Najskôr spoločnosť vybudujem, potiahnem ju hore a potom so ziskom predám a viac sa o ňu nezaujímam,“ dodal s tým, že všetky transakcie robí cez právnikov. „S tými ľuďmi nemám nič spoločné, nie sú to moji známi ani moje kone ani nič, predal som firmu a viac ma to nezaujíma,“ skonštatoval.

Kollár si nepamätá ani Erda či Kušmireka. „Ich mená mi nič nehovoria, nastúpili do spoločnosti až keď som z nej odišiel,“ pripomenul. Podľa obchodného registra rozdiel medzi odchodom Erda z firmy a príchodom Kollára bol jeden deň. Kušmirek a Žembová zase vstúpili do spoločnosti deň po Kollárovom odchode. Politik priznal, že Ondreja Žembu pozná, pretože ten podľa neho vlastnil všetky parkoviská v Tatrách a obchodovaniu s ním sa vraj nemohol vyhnúť.

V súvislosti s osobami Mirka Binku a Michala Hajtmana sa denník Pravda obrátil na políciu s otázkou, či ich eviduje ako nezvestných. Polícia reagovala tým, že poslala link, kde je verejnosti prístupný zoznam všetkých hľadaných osôb. V ňom sa meno Michala Hajtmana nachádza, Binkovo nie. Polícia vysvetlila, že v zozname nemusia byť všetci hľadaní. „Pátranie z operatívno-taktickych dôvodov môže byť nezverejnené,“ uviedlo policajné prezídium. Po Hajtmanovi bolo vyhlásené pátranie v marci 2002, vtedy mal približne 30 rokov.

Fotografie z Kuby

Nejde pritom o jediné mená z podsvetia, ktoré sa objavujú v súvislosti s Kollárom. Asi pred dvoma rokmi na verejnosť prenikli dovolenkové fotografie Kollára s bosom bratislavského podsvetia Jurajom OndrejčákomaliasPiťom, ktorý bol v roku 2014 odsúdený na 16 rokov väzenia za riadenie zločineckej skupiny, nedovolené ozbrojovanie a poškodzovanie cudzej veci. Na dvoch záberoch z Kuby, ktoré pochádzajú pravdepodobne z roku 2006, sú aj ďalší dvaja piťovci. Kollár vtedy tvrdil, že sa s Piťom na Kube stretli náhodou.

Jeden z mužov na snímke Tomáš Rajecký pre Pravdu pred dvoma rokmi potvrdil, že fotografie sú autentické a vznikli počas spoločnej dovolenky na Kube v roku 2006 alebo 2007. Rajecký vtedy povedal, že všetci boli kamaráti. Predseda hnutia Sme rodina mal s Piťom aj spoločne podnikať, od Piťa si mal prenajímať aj pozemky na Donovaloch.

Ďateľ.sk uzatvára, že z perspektívy trestného práva je Boris Kollár, prinajmenšom pre túto chvíľu, bezúhonným občanom, z pohľadu politiky a dôvery vo verejného činiteľa sa veci javia komplikovanejšie. Doplnil, že politik môže iba ťažko obhájiť, že v jednom desaťročí mal obchodné i osobné vzťahy s kriminálnym podsvetím, prepisoval firmy na miznúce osoby a v inom desaťročí už ako politik ľuďom sľubuje jánošíkovskú exekučnú amnestiu a je levom televíznej smotánky.

Kto sú biele kone

Biele kone sa v 90. rokoch minulého storočia najčastejšie využívali na firemné podvody. Boli to často ľudia na okraji spoločnosti – bezdomovci, narkomani, alkoholici a pod. Na nich sa prepísali firmy, ktoré mali slúžiť na ekonomickú trestnú činnosť. Zarábali na fiktívnych obchodoch či na krátení daní. Kto stál v skutočnosti za nekalými obchodmi, sa polícii často nepodarilo vyšetriť, pretože sa najďalej dostala k bielemu koňovi. Niekedy ani k nemu nie, mafia takýchto ľudí zvykla likvidovať.


   PRINT RSS


             
Hlavná stránka