Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii. Národ a každý jednotlivec, ktorý sa zmieri s tým, že bol okradnutý je nielen zbabelý ale najmä neskutočne hlúpy a zaslúži si otroctvo!
Hlavná stránka
Translator   Zdieľať na VK

Kolaps slovenského zdravotníctva bol a je dlhodobo a cieľavedome pripravovaný cudzou štátnou za podpory členov ponovembrových vlád a parlamentov  

https://vk.com/vlado.pavlik
         Tak konečne sa odhodlala bývalá ministerka financií Brigita Schmögnerová, zatiaľ ako jediná, z vysokej politiky, ktorá nielen rozumie svojej profesii, ale našla aj odvahu po nekonečne dlhom čase nielen odborne povedať a vysvetliť niečo, čo možno porovnať s najzvrhlejšími zločinmi proti ľudskosti cez vykrádanie zdravotníctva a doháňanie ľudí k predčasnej smrti. Jej najdôležitejšie myšlienky sú tu ako príloha pod týmto článkom. Robilo sa to a robí naďalej 29 rokov, a dovolím si tvrdiť, že také niečo neexistuje v žiadnej krajine Európskej únie.Prebieha sa to aj pod dohľadom MV SR a GP SR, keď tieto dva štátne orgány totálne ignorujú ústavné a trestno-právne zákony, a mám dosť dôvodov napísať, že sa postavili na stranu tých, ktorí tieto zločiny proti ľudskosti NEPRETRŽITE páchajú 30 .rokov. No a samozrejme, nemožno zabudnúť ani na tzv. národ, zbabelé, plebejské a ponížené ovce, tvoriace cca 70-80 % dospelej populácie. Taktiež si dovolím tvrdiť, že bez vplyvných skupín cudzej štátnej moci by sa toto nemohlo realizovať, veď vlastne cez kolaps zdravotníctva sa dá realizovať aj postupné vyhladzovanie národa.

A je tu ešte niečo, čo má mnoho spoločného s nemeckým nacizmom. Koho sa toto najviac dotkne? Zastávam názor, a realita to dokazuje, že to budú starí, chorí, ekonomicky neprodukujúci. V období nacistickej krutovlády takýto ľudia končili v koncentračných táboroch, plynových komorách, vyhladovaním či predčasnou smrťou v koncentrákoch pri namáhavých prácach, alebo pokusmi doktora Mengeleho. Zo Slovenska boli v tom období nevinnými obeťami hlavne tu žijúci Židia, keď paradoxne, ale, hynuli aj ich nevinné detičky, hlavne kvôli vyhynutiu židovského rodokmeňa. Nemožne ale zabudnúť, že nemecký nacizmus kántril aj Slovanov, pričom ich počet bol omnoho vyšší.

Taktiež zastávam názor, že obdobie od Novembra 1989, do dnešnej doby, bolo v počte zločinov proti ľudskosti, vrátane ekonomických zločinov omnoho vyššie, ako obdobie od roku 1945 do konca roku 1989. Aj keď tieto zločiny od roku 1990 boli vykonávané, pokiaľ to porovnám s vulgárnymi, krutými a neľudskými metódami v tom prvom období, ktoré tu spomínam, to že najviac trpiacimi v tom najzločineckejšom období od Novembra 1989 BOLI A SÚ NAJVIAC POSTIHNUTÍ SENIORI, práve tí, čo túto republiku vybudovali, v protiklade s tým, že títo zločineckí vyvrheli z ponovembrových vlád a parlamentov, aj keď tu nič nevybudovali, ale to rozkradli a speňažili vo svoj prospech.

Vladimír Pavlík

Posledné klince do rakvy slovenského zdravotníctva

https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/638261-posledne-klince-do-rakvy-slovenskeho-zdravotnictva/

To, že slovenské zdravotníctvo dožilo do roku 2022, je takmer zázrak. Už prvé kroky jeho „transformácie“ vstupom súkromného sektora do bývalého socialistického zdravotníctva bez dostatočne vymedzených podmienok pripomínali fungovanie tzv. investičných fondov (IF). Bez adekvátnej legislatívy a kontroly v sprivatizovaných podnikoch, ako spieva Nohavica, IF v nich „řádili ako na Klondiku“.

Brigita Schmögnerová, bývalá ministerka financií SR 26.08.2022 14:00
Žralokom, ktorí rýchlo pochopili, ako sa dá dobre „podnikať“ z legislatívne zabezpečených zdravotných odvodov, naleteli i naivní vyznávači trhu. Verili, že jedným z kľúčov k úspechu je súťaž zdravotných poisťovní. Otvoril sa tým jeden kanál trvalého úniku verejných prostriedkov zo zdravotníctva. Nehovoriac o kauze Družstevnej zdravotnej poisťovne Perspektíva, ktorá sa dostala po vytunelovaní do konkurzu.

Zajacovu reformu nemotivovala iba zbožná viera, že trh všetko vyrieši. Boli to i podnikateľské záujmy, ktoré presmerovali zdravotníctvo na úplne inú koľaj, akou je služba pacientovi. Kopance sa tomuto sektoru uštedrili i za „sponzorstva“ Pavla Pašku počas vlád Smeru. Podfinancovanie zdravotníctva od začiatku podnes, „outsourcing“ najlukratívnejších činností do rúk súkromného sektora a neraz neefektívne riadenie na rôznych úrovniach chorobu zdravotníctva iba zhoršovali. Neviňme preto iba Lengvarského, Matoviča a Hegera. Za všetko nemôžu. No za to, kde sme sa dostali od roku 2020 podnes, nesú plnú zodpovednosť.

Nebude mať kto liečiť

Je známe, že pre nedostatok personálu sa v nemocniciach zatvárajú oddelenia a odkladajú operácie. Odhady ukazujú, že počet odvrátiteľných úmrtí nepoklesol, naopak, narástol. Jednou z príčin je aj to, že sa nemocnice vyľudňujú. Ak nie je zdravotný personál, pacienti stoja pred ich bránami. Dôvodom je okrem iného platová úroveň lekárov a sestier.

Ak ku koncu mesiaca odíde z vlády SaS a štvorica ministrov, bude mať Heger ťažkú hlavu. Ale keď odíde zo zdravotníctva 3 500 lekárov a stovky či tisíce zdravotných sestier, môžu byť desaťtisíce pacientov vystavené ohrozeniu zdravia či života.

O deň nato sa dozvedeli svoj ortieľ nemocniční lekári. Ortieľ preto, že polročná snaha priviesť vládu k rokovaciemu stolu a dospieť k prijateľnému kompromisu zlyhala, a oni nebudú môcť svoje výpovede stiahnuť. Bude ich okolo 3 500.

Podotýkam, že adekvátnejšie mzdy neboli jedinou požiadavkou, ktorú Lekárske odborové združenie vláde predložilo. Podotýkam to preto, že tu ide o viac ako iba o platy. Požiadavky LOZ sa okrem ohodnotenia lekárov a sestier týkali i financovania nemocníc, reformy systému zdravotných poisťovní atď.
Ak ku koncu mesiaca odíde z vlády SaS a dohromady štvorica ministrov, bude mať Heger ťažkú hlavu. Ale keď odíde zo zdravotníctva 3 500 lekárov a stovky či tisíce zdravotných sestier, môžu byť desaťtisíce pacientov vystavené ohrozeniu zdravia či života.

 


   PRINT RSS


             
Hlavná stránka