Rodičia a starí rodičia, ktorí spoločne so zločincami a vlastizradcami z vysokej politiky umožnili, aby ich vlastné deti a vnuci boli okradnutí o budúcnosť vo vlastnej krajine, spoločne ich vyhnali a vyháňajú do cudziny, budúce generácie obrali o detstvo a budúcnosť, tvoria cca 70 % Slovákov, nemožno považovať za súčasť národa, ale len za plebejcov bez vlastného názoru, ktorí nikdy nemajú právo byť súčasťou tohto národa, lebo prispeli a prispievajú k jeho postupnej likvidácii.
Hlavná stránka

Kočner nechtiac ukazuje verejnosti ako funguje demokracia  



Verejnosť je šokovaná tým, aké mal Kočner známosti, s kým každým sa poznal a čo všetko si vedel vybaviť, často aj v rozpore so zákonom. Ukazujú sa jeho styky na sudcov a jeho schopnosť ovplyvňovať ich rozhodovanie.

Nespomína sa už, že Kočner bol pečený - varený u prezidenta Michala Kováča, ktorý mu udelil tri milosti za obyčajné prasprosté trestné činy, dokonca jeden spáchal Kočner v organizovanej skupine so synom prezidenta Michalom Kováčom mladším. Hovorilo sa vtedy, že ide o kšefty Michala Kováča staršieho, ktorý ich ako prezident uskutočňuje cez svojho syna, ale to sa zamietlo pod koberec.

Propagandisti ukazujú Kočnerove prepojenie na stranu Smer a stotožňujú Smer a Kočnera ako jednu mafiánsku skupinu, aby tak mohli zvrhnúť vládu.

To, čo sa dnes odkrýva o fungovaní Kočnera a čo verejnosť šokuje, je veľké školenie o podstate demokracie, ktoré Kočner nechtiac dáva verejnosti.

Pretože presne takto s rôznymi odchýlkami vždy a všade v praxi funguje demokracia.
Demokracia má korupciu pevne vo svojej podstate. Utopická predstava o fungovaní demokracie, keď spravodliví a morálne veľmi silní ľudia riadia krajinu v prospech jej občanov nehľadiac pritom na seba, tak takéto fungovanie demokracie je možné iba v učebniciach o politických systémoch a idealistických románoch.

V skutočnosti demokracia funguje presne tak, ako to ukazuje Kočner. Je postavená na vzťahoch, známostiach, protislužbách a peniazoch, inak povedané, na korupcii.

Funguje to tak vo všetkých "demokratických" štátoch
a rozdiel je iba v miere korupcie. Slovensko sa v miere korupcie v roku 2018 umiestnilo celosvetovo na 54. mieste, pričom sa oproti roku 2012 polepšilo o 4 priečky. Je to taký európsky priemer. Za nami sa pohybujú napríklad Taliansko, Chorvátsko, Maďarsko a podobne. Korupcia však neobchádza ani krajiny na špičke rebríčka, majú tam tiež svoje škandály.

Kočnerove SMS vyvolali pohoršenie a pobúrenie. To je v poriadku. Tak to má byť. Zlá správa je, že tak, ako Kočner, fungujú skoro všetci bohatí ľudia, a nie len oni.

Kočner vybavoval po známostiach vo veľkom rozsahu, služba za službu, často v rozpore so zákonom, počas 30 rokov a za všetkých vlád. Robil by to doteraz, keby to nebol prehnal, robil by to aj za ďalšej vlády, bez ohľadu na jej politické zafarbenie.

Je to hrozné, keď si to človek uvedomí. Ľudia stále vkladajú nádeje ďalších sľubov, do nových politikov a strán, dúfajú v zmeny pomerov k lepšiemu. Občas v divadle pre verejnosť zopár obetných baránkov skončí vo väzení a niektorým skončí politická budúcnosť, ale demokratický systém sa zotaví, zacelí rany a funguje ďalej po starom.

Kto by ho mohol zmeniť? Vari nejaký ďalší demokrat v poradí, ktorý už konečne bude naozaj demokratický? Kto na to ešte verí? Hádam by to mohol byť Kiska, ktorý sa priznal k podvodom s daňami a prehral súd o pozemok? Truban, ktorý vo svojej naivite propaguje fet? Beblavý, ktorý je v politike už od Dzurindu a Kaníka? Sulík, ktorý priamo s Kočnerom spriadal plány, keď bola jeho strana vo vláde? Matovič, ktorý sa s ním stretával? Kollár, ktorý s ním trávil čas na Donovaloch?

Už v dvadsiatych rokoch napísal Martin Rázus v novinách, že demokracia sa príliš neosvedčila. Svoje pochybnosti o demokracii v dávnom článku napísal už F. X. Šalda.

Situácia vyzerá bezútešne. Demokracia = korupcia. Niet toho, komu by záležalo na národe a štáte viac ako na sebe a kto by vymietol tento chliev.

Zdroj: Internet

 
   PRINT RSS


             
Hlavná stránka