"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Tajné služby a totalitný štát             

Z knihy:
Totalitäre Staat
Autor:
Martin Bott,
Markus Bott
1.vydanie
Január 2004
ISBN 3-00-013321-6
http://www.totalitaer.de

Predslov

Najdôležitejším znakom aktivít tajných polícií je ich plausibilné popieranie (plausible denial). Z toho prirodzene vyplýva, že na vyjadrenia tajných služieb ale aj celého štátu so všetkými jeho úradmi v tejto súvislosti nie je žiadne spoľahnutie. Lož je, to vyplýva z výrazu "plausible denial", otvorene priznaná.

Objasnenie aktivít tajných služieb sa teda môže uskutočniť iba v širokej otvorenej diskusií, pri ktorej dôjdu k slovu predovšetkým postihnutí a obete. Aj to len v prípade, že sa ich podarí, po všetkých tých útrapách a s tým spojených hrozbách, vôbec presvedčiť o všetkom prežitom vypovedať, alebo zaujať pred verejnosťou len stanovisko.
Keď by boli opatrenia tajných služieb oprávnené, potom by nemuseli byť vôbec tajné. Podľa motta: Kto nič neskrýva, nemusí sa báť sledovania, kontroly a verejnosti. A v demokracii je posledná inštancia kontroly stále verejnosť, ktorá môže prirodzene prebrať túto funkciu len v prípade, keď je pravdivo a zoširoka informovaná.

Prečo nie je možné diskutovať o aktivitách tajných polícií v širokej verejnosti? Aparát sa bojí preniknutia čo i len najmenších informácií o "aktívnych opatreniach" na verejnosť, pretože tieto aktivity by neboli tolerované ani malým percentom obyvateľstva.

Tajné služby financujú ich operácie, ako je zvykom aj pri "Guerilla-operaciách", na náklady v oblasti akcie žijúceho obyvateľstva. Pomocou informácií, ktoré majú k dispozícií, môžu preniknúť do finančne silných firiem a potrebné peniaze "odkloniť". Aj u kriminálnych činností ako sú obchod s drogami, prostitúcia a ilegálny obchod so zbraňami sa dá predpokladať určitá blízkosť k tajným službám (Oportunitaetsprinzip).

Postihnutí by si mali stále uvedomovať, že prostriedky (nástroje) tajných služieb nie sú žiadne čary, aj keď ide pri akciách tajných služieb o "vojnu podvodníkov / kúzelníkov". Všetko sa dá vysvetliť  pomocou prírodných vied, aj keď sa človek ako cieľ najprv nad dnešnými technickými možnosťami čuduje. To súvisí s tým, že poznatky vedy nie sú širokej verejnosti známe. Táto nevedomosť je následok utajovania, tlaku na vedcov a médiá, ako aj dezinformačných kampaní , ktorými sú na verejnosť preniknuté informácie spochybňované a zosmiešňované.

Najdôležitejšou zbraňou v boji proti tajnej polícií, ktorá postupuje konšpiratívne a skryto, lebo jej ciele a metódy by neboli nikdy tolerované, je informovanie občanov. Aby informácie zasiahli čo najširšiu verejnosť je nutné vystupovať otvorene a pre každého viditeľne. Aj keď súper bude prirodzene skúšať tieto informácie za pomoci dezinformácií a rozkladu udržať v tajnosti.

Bezpečnostný aparát (aj na Slovensku) jedná z časti za absolútneho vylúčenia verejnosti. Stavia sa teda mimo oficiálne propagovaného právneho štátu a slobodného demokratického základného poriadku. A tým mimo spoločnosť.
Namiesto toho platia jednoduché pravidlá: Právo silnejšieho a s takýmto právom spojené ľubovôľa a násilie. Pracovníci tajných služieb popisujú tento svojvoľný systém slovom "Opportunitätsprinzip". A oportúnny znamená to, čo využíva ten, ktorý v poslednej inštancií rozhoduje o prevedených opatreniach. V konšpiratívnom systéme tajnej polície, ktorý je rozdelený do jednotlivých buniek sa neuskutočňuje žiadna kontrola. Ani kontrola verejnosťou, ktorá nie je informovaná. 

Prostriedky tajnej polície

Prenasledovanie, vlámanie, manipulácia, dezinformácia, hanobenie, robenie klebiet, agitácia, ohováranie, lož, utajovanie správ, rozklad, vydieranie, zamestnávanie "poddaných", štvanie "poddaných" proti sebe, prenikanie do organizácií a skupín za účelom zneužitia ich práce, hra úloh, agenti - ovplyvňovači, korumpovanie, stavanie sa do čela hnutí, zakladanie hnutí, agenti provokatéri, propaganda, zapájanie médií, perspektívni agenti, sabotáž, teror, násilie, vymývanie mozgu, prevýchova, nechať zmiznúť, vykázanie, vyhrážanie vraždou, vražda a zaobstarávanie peňazí pre akcie tajnej polície.
Najznámejší prostriedok tajnej polície je sledovanie.

(V súčasnosti je sledovacia technika na veľmi vysokej úrovni. Vybrané osoby je možné lokalizovať na základe ich individuálnych biologických vlastností ("biological fingerprint"). /+ súčinnosť GSM, GPS/ . Tieto nové technológie úplne likvidujú súkromie, pričom nie  je treba zabudovávať žiadne špeciálne zariadenia resp. napájať sa na vedenia atď.. Viac na : www.mindjudtice.org     ) *  -  text v zátvorke bol doplnený.

Ale prirodzene existujú aj aktívne opatrenia. Aktívne opatrenia začínajú tzv. sledovacím zvonom. Toto označenie obsahuje hneď aj cieľ tohto opatrenia. Vybraná osoba má byť oddelená takpovediac v jednom zvone, za účelom jej podľa možností čo najlepšej izolácie od okolia z dôvodu, že zastáva názory, ktoré by radšej nemali preniknúť na verejnosť. Tieto názory nie sú nesprávne, lebo ináč by sa dali konfrontovať verejne protiargumentami.

Toto si vyžaduje prirodzene obrovské náklady. Tajné služby nasadzujú na vybranú osobu za týmto účelom v jednotlivých prípadoch až do sto ľudí (v "Krieg der Gaukler , Hans Halter, Göttingen 1993).

Ak aj napriek tomu sledovaná osoba rozširuje informácie, ktoré by nemali preniknúť na verejnosť, nasleduje podkopanie dôveryhodnosti dotyčnej osoby. K tomu sú používané rozklad a dezinformácia. Toto si nevyžaduje žiadnu zvláštnu inteligenciu. (napr. Je rozširované :"Veď ten blázni, ten je opäť ožratý, čo ten znova má?", alebo "myslí si, že je sledovaný/sledovaná" - dotyčný si skutočne myslí, že je sledovaný/sledovaná - lebo tento dojem sa nedá pri najlepšej vôli potlačiť, ak tajná polícia robí program na zastrašenie - avšak nezainteresovaný partner v rozhovore získa dojem, že obeť kampane iba verí, že je prenasledovaná.

Takéto výroky sa rýchlo šíria spôsobom "tichej pošty". Často, aj bez toho, že dotyčný niečo spozoruje. V najlepšom prípade sa čuduje, že ostatní ľudia sa odrazu ináč správajú. Sila je to avšak až potom, ak začnú mať ľudia, s ktorými mal človek doposiaľ dobré vzťahy, štipľavé poznámky. Potom už človek vie, že sa niečo deje.

Zamestnanci tajnej polície (TP) rozprávajú len zriedka otvorene. Pri ich práci sa obmedzujú na robenie dojmov. Keď partner v rozhovore takéto dojmy zhltne - jeho problém. Toto otvára prirodzene dvere ku všetkým druhom manipulácií. A manipulovanie je hlavný nástroj zamestnancov TP. Napríklad človek takto nechá pre seba pracovať nezainteresovaných (Ak títo sú pri dezinformačnej kampani zmanipulovaní do určitého smeru). Keď sa takýto nezainteresovaný potom správa nepriateľsky k vybranej osobe alebo rozširuje výroky, ktorých pravdivosť si nemôže sám overiť, stáva sa nedobrovoľne a bez zlého úmyslu nástrojom organizácie, ktorej ciele a metódy by istotne nikdy netoleroval.. Ibaže on sám nevie, že sa necháva zneužívať.

Dezinformácia, lož, rozklad a manipulácia sú ochrancom ústavy výslovne zakázané, ale dokázanie riadenej kampane, ktorá môže mať pre postihnutých ťažké následky (spoločenská, politická, hospodárska, psychická alebo fyzická likvidácia /napr. samovražda/), je pri všetkých aktivitách tajnej polície ťažké. Veď často postihnutý ani nespozoruje, že je v "zvláštnom zaobchádzaní". Pretože postihnutý pozná iba svoj život, považuje všetko, čo sa mu stáva za normálne. A keď sa vyskytnú problémy, tak potom je to práve náhoda.

Za účelom získavania informácií sú do organizácií nasadzovaní ľudia - "civilní zamestnanci".
Zvlášť problematické sú pre tajné služby prirodzene rodiny, lebo tieto sa dajú rozložiť len s vynaložením značných nákladov a úsilia. Z hľadiska bezpečnostných úradov by bolo výhodné, ak by sa celá spoločnosť skladala z jednotlivých osôb podľa možností singles bez opory v rodine, alebo u priateľov. S takýmito jednotlivými osobami by sa dalo potom podľa potreby rýchlo a nebyrokraticky skoncovať.

Propaganda

je tiež dôležitým nástrojom tajnej polície. Preto má pre TP zvláštny význam zapájanie médií. Keď sa podarí do médií "prepašovať" - agentov, je celková práca TP omnoho efektívnejšia, pretože pôsobia ako multiplikátory.
Aj sabotáž patrí k osvedčeným prostriedkom TP. Z času na čas sa stáva, že sú poškodené autá napr. politicky aktívnych spoluobčanov.......
dalej : http://www.infoboth.jimdo.com

    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka