"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Zločiny, protesty, zrady a revolúcia             

     Akú má perspektívu Slovensko? Činiteľom pádu každej vlády sú jej chyby. Občania sú citliví na nespravodlivosť, rozkrádanie, korupciu a čertove spolky. Je nutnosťou odstrániť z moci zločin. To nemá kto. Dokáže to iba revolúcia. Prebehla vlna protestov a štrajkov. Po zverejnení Nástenkového tendra, Emisií a Mýta iskrila revolúcia protestom dopravcov. Revolúcia iskrila zverejnením faktov Gorily. Rok nazad protestovali lekári. Protestovali zdravotné sestry. Aktivisti protestovali pred GP. Dnes protestujú učitelia. Na ich podporu sa postavili žiaci. Prebehli protesty "Slobodný občan". Prebehli protesty "Berieme si späť túto krajinu". Pre protesty, štrajky a odborové organizácie je dôležité, kto ich organizuje. Politici majú snahu odbory, protesty a štrajky organizovať a ich potenciál pred spoločnosťou kompromitovať, demoralizovať a rozkladať. Zmyslom je zlomiť občanov. Na infiltráciu provokatérov do radov protestov treba dať veľký pozor.

Pokyn k pádu vlády prevzal Richard Sulík od Mariána Kočnera. Štrajk lekárov organizoval majiteľ lyžiarskych vlekov, ten dostal na ne od štátu dotáciu 180 tisíc eur. Informácie o Gorile mali revolučný potenciál. Protest organizoval Peter Pčolínský z Vranova, veštica a partia šťastie hľadajúcich dievčat. Pčolínsky navštevoval počas protestu byt Kočnera. Pred budovou GP protestoval Štefan Ágh. Vystupoval tiež na proteste Berieme si späť túto krajinu. Štefan Ágh je spoločník Kočnera v podvode Glance House v Bernolákove. Po jeho dekonšpirovaní sa stratil do neznáma. Protestujú učitelia. Školský odborár Pavel Kondek a Smer sa dohodli, že štrajk sa odkladá na január, je advent a nebolo by slušné otravovať vianočnú náladu ľuďom. Čo protest, to zrada. Za Kočnerom stojí prokurátor Trnka. Za Trnkom stojí prezident. Trnka drží Mečiarové CD-čko, to svedčí o zločine a zrade. So zločincami a zradcami bývajú vždy krátke procesy a udeľujú sa im vždy najvyššie tresty.

Vziať moci moc dokáže občianska revolúcia. Revolúciu musí organizovať Revolučná rada. Musia to byť hodnoverní a schopní ľudia. Osloviť občanov je možné iba zmysluplným programom v oblasti spravodlivosti, ekonomiky, hospodárstva, zahraničnej politiky, vzťahov, čo ihneď, ako a čo ďalej. Zmysluplný program podporia zrelí ľudia. Revolučnú radu musia podporiť občania. Revolučná rada musí byť politická sila a musí byť organizovaná celoslovensky. Osloviť občanov nie je v sile občasných bratislavských mítingov. Tichým spoločníkom nacionalistov a domobrany sú vládnuce a politické strany. Pôsobia kontraproduktívne a ich úloha je infiltrácia, zastrašovanie a rozklad občianskeho hnutia. Kto túži po pravde a spravodlivosti, musí vystúpiť z anonymity a priznať svoje meno.

Najväčším nepriateľom každého z nás je vlastný strach. Kto prelomí túto bariéru a vystúpi na barikádu, stáva sa hrdinom a slobodným občanom.

Zmyslom revolúcie je spravodlivé a efektívne spravovanie štátu. Ak by bolo Slovensko desaťnásobne väčšia krajina, už dávno sme svetovú krízu a vojnu vyvolali my. Bolo by chybou paušalizovať protesty ako módnu vlnu. Nemecko napriek kríze neprenáša jej následky na občanov. Stojíme pred nesplatiteľným dlhom, bankrotom a ťažkým životom občanom. Vyčistiť Augiášov chliev nemá kto. Sebareflexia niektorých opozičných politikov by bola ich odchodom. Urobí to iba občianska revolúcia. Zmyslom je zastaviť rozklad, spravodlivosť, zachrániť, čo sa dá a začať znova. Morálny a ekonomický rozvrat nespôsobilo zahraničie, banky, ani kríza. Proti občanom stoja vnútorní zločinci. Majú moc a miliardy. Nie je problém za ne financovať vraždy. O zločinoch a vraždách musí prehovoriť Vladimír Mečiar a spol. Pre budúcnosť občanov a štátu je preto dôležité, kto je generálny prokurátor a kto prezident.  

Objavujú sa mená prezidentských kandidátov. Vedia kandidáti, aký liek spoločnosť potrebuje? Pred rozhodnutím kandidovať by sa mal každý kandidát podrobiť testom. Osobnosť, charakter, schopnosti, manažérsky, fyzický výkon a kondíciu kandidáta formoval jeho doterajší život. Životopis, schopnosti a výsledky by mal poznať každý volič. Prezident nie je súkromný podnik. Testy absolvuje aj pilot. Je prezident menej? Prezident musí byť priamy človek. Jeho hlavný prínos je spravodlivosť. Kontroluje moc a prokuratúru. Nesmie sa báť problémov. On ich musí riešiť. Musí mať jasnú reč a činy. Spoločnosť očakáva poriadok s mocou. Spravodlivosť znamená rovnosť šancí, rovnosť v zákonoch a rovnosť v treste bez rozdielu, či sa jedná o bezdomovca, alebo prokurátora. Zrušiť imunitu moci. Imunita nepomáha, iba umožňuje zločin bez trestu. Ako všetko zmeniť? Toto by malo byť témou a obsahom otázok občanov a odpovedí kandidátov na predvolebných mítingoch. Máme na to 15 mesiacov.

Na blogu SME 7.decembra vyšiel obsahom bohatý a výstižný článok "Bude Slovensko ešte niekedy tým Švajčiarskom?" Autor článku je Pavol Podolay, Prezident Nemecko-Slovenskej hospodárskej únie a zakladajúci člen Únie Slovákov v zahraničí. Píše o spravovaní Švajčiarska. Na protestoch sa ozýva "chceme priamu demokraciu". Čo to je?  Pavol Podolay píše, "8 miliónové Švajčiarsko spravuje 7 ministrov, jeden z nich vždy 1 rok zastupuje osobu prezidenta. Švajčiarsky parlament zasadá 4 krát do roka na trojtýždňovom verejnom rokovaní. Poslanci parlamentu nie sú celoročne platení. Za túto stratu času sú odškodňovaní. Poslanci zostávajú vo svojom občianskom zamestnaní. Tým, že žijú s občanmi, majú bližšie k ich problémom. V takomto systéme sa poslancami stávajú len spoľahliví ľudia, ktorí sa preukázateľne osvedčili na obecnej, kantonálnej úrovni, alebo v inej sfére verejného života, napríklad ako priemyselní manažéri, osobnosti vedy, umenia a podobne".

"Švajčiari tvrdia, že nebezpečenstvo kasty politikov neexistuje. V krajine nevládne žiadna koalícia ani opozícia. Švajčiari majú konkordanciu, čiže každá väčšia strana má právo i morálnu povinnosť ponúknuť do vlády čo najlepšieho ministra. Politické strany nedostávajú žiadne príspevky od štátu! A na uživenie ich štátu (v ktorom politici nekradnú) postačuje 8 %-ná DPH. Hoci Švajčiarsko nemá takmer žiadne suroviny, je to jedna z najlepšie prosperujúcich krajín sveta. Ďalším divom je, že ľudia žijúci v tejto krajine majú rôzne jazyky (nemčina, francúzština, taliančina a ďalšie), rôzne náboženstvá a rôznu kultúru (nemeckú, francúzsku a taliansku) a v tejto krajine neexistujú vnútorné konflikty. To všetko je výsledok osobitného systému štátnej správy, ktorý je pre občanov hlavným stmeľujúcim prvkom".

"Pozrime sa na Slovensko. Pravý opak sa totiž deje od vyhlásenia samostatnosti republiky na Slovensku. Slušnú politiku pre ľudí tu nahradil len neskrotný biznis a to za akúkoľvek cenu. Dostať sa do vysokej politiky znamená pre mnohých politikov (česť výnimkám) pomerne rýchle zbohatnutie, samozrejme na úkor celej spoločnosti. Peniaze takto vytlačili akékoľvek hodnoty, morálku a etiku v tzv. elite národa, ktorá ho vraj zastupuje a má byť preto aj vzorom pre celý národ. Tento stav trvá žiaľ už 20 rokov! Malé, 5-miliónové Slovensko má ministrov raz toľko, najnovšie pribudlo kreslo podpredsedu vlády pre investície. To je unikátna vládna funkcia, ktorú pre priateľa vymyslel premiér! Niečo podobné by človek dlho hľadal v členskej krajine EÚ. Ešte možno tak v Grécku." Pavol Podolay nepíše o parlamentoch na kantonálnej a úrovni okresu, teda samospráve a je istota, že politici sú mimo nej. 

Chorvátsko je štyri miliónová krajina. Spravuje ho až 22 ministrov. Chorvátsky expremiér Ivo Sanader vyfasoval v novembri 2012 desať rokov väzenia nepodmienečne. Na jeho rakúsky účet prišiel úplatok za predaj akcii spoločnosti INA maďarského MÓLU 10 miliónov eur. Od rakúskej HYPO banky dostal províziu 3 milióny šilingov za predaj chorvátskych bánk a za 8%-né úroky na úver 180 miliónov šilingov, ktorý Chorvátsko dostalo na nákup zastupiteľských úradov v zahraničí po skončení konfliktu na Balkáne. Vtedy zostalo bez zastupiteľských úradov a budov. Politikov, ktorí sa zapredali, zneužili postavenie, prísahu a odsúdených bude viac. Chorvátsko je iba balkánska krajina. Paralýza prokuratúry na Slovensku má svoj účel. Slovenské média občanov správami o Chorvátsku neinformujú a neinšpirujú. Média vlastnia oligarchovia. Účelom je zabezpečiť absolútnu beztrestnosť všetkým zločincom z radov moci a následky v tichosti preniesť na občanov.

V justičnej hierarchii stojí prokuratúra najvyššie. Prokuratúra rozhoduje, kto bude stíhaný, za čo a kto nie. Keď sa dohodne zločinec a prokurátor, prídete o majetok. Za organizovaným zločinom hľadaj vždy spolupracujúceho, alebo nečinného prokurátora. V roku 1991 odvolal pre nečinnosť prezident Václav Havel generálneho prokurátora Ivana Gašparoviča. Prokuratúra má potierať zločin, nie ho tolerovať a obhajovať. Prokuratúra prenasleduje a zatvára slabých, bezbranných, bezdomovcov a nezamestnaných neplatičov prenájmu a alimentov. Hoci prokuratúra nie je ekonomická disciplína, jej nečinnosť má najväčší podiel na úpadku spoločnosti, neúnosnej nezamestnanosti a extrémnych sociálnych rozdielov. Účtom nečinnosti prokuratúry je stav štátu. Prokuratúra má na svedomí 35 tisíc samovrážd. Vziať si dobrovoľne život pramení z beznádejného života a až potom z lásky. S malými nepresnosťami 400 tisíc občanov žije na prahu biedy, 400 tisíc je trvalo vysťahovaných a 400 tisíc je nezamestnaných. Toto je účet prokuratúry a prokurátorov za dvadsaťtri rokov. Revolučné zmeny sú nutné a majú zmysel.

Prečo má občan na politikov ťažké srdce? Čo má spoločné život občana žijúceho z 350 eur a politika a člena moci, ktorý poberá 3 000 eur plus benefity a popri tom rozkráda milióny? Ekonomika spoločnosti je komplex spojených nádob. Čím viac kradnú a ľahšie žijú tí hore, tým ťažšie žijú tí dole. Na Slovensku platí, čo politik a člen moci, to sviňa a podvodník.

Nečakať na prezidentské voľby!!!  Každý deň je strata!!!  Od politikov, právnikov a prokurátorov nečakajme nič dobré!!!   Zmeny neprídu samé!!!   Dosiahneme ich revolúciou my, občania!!!   Vezmime osud do vlastných rúk!!! Vyzývam všetkých občanov, postaviť sa zločineckej moci na tvrdý odpor!!! 

Keď súhlasíte s týmto názorom, rozmnožujte a rozširujte ho do každej dediny a do každej rodiny!!!

Štefan Martoš

 

 

    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka