"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Argumenty Mikuláša Varehu 6. časť.

Bola Ľubica Kolesárová zavraždená v mene vyšších štátnych záujmov, keď odmietla poslušnosť?

     Keď 1.3.2011 Varehu zadržali spustila sa lavína. Nebohá Kolesárová, ktorá v tomto čase ho zastupovala, začala (teraz už vieme, že na príkaz štátu ) robiť vecí, ktoré by si advokát nikdy nedovolil. Jej úlohou bolo zlikvidovať stopy po Varehovom podnikaní, to znamená, že dostala pokyn všetko predať čo ešte Vareha mal na skladoch vo svojich firmách. V prvom rade sa jednalo o guľatinu v množstve cez 25000 kubíkov, drevené výrobky, tabak, víno atď. Kolesárová bola koncipientom svojho manžela, a keď on zomrel, vtedy ľudia blízky Varehovi zistili, že od jeho zadržania vôbec nekomunikovala s daňovými úradmi, nereagovala na listy a neposielala odvolania, robila to na príkaz politikov, ktorí  celú túto  kauzu vykonštruovali. Jeho družka bola predvolaná do Bratislavy po smrti Kolesára, kde v advokátskej komore  prevzala dve krabice, ktoré boli zaistené v kancelárií nebohého  Kolesára, ktoré obsahovali množstvo ich  firemných dokladov. Medzi nimi boli rôzne  daňové spisy Varehových firiem a 134 neotvorených obálok z rôznych daňových riaditeľstiev, čo svedčilo o mnohom. Po smrti Kolesára sa jeho manželke automatický ukončila plná moc, ktorú ako substitučnú mala uzatvorenú na zastupovanie Varehových firiem. Ak by nebohá Kolesárová nebola nasadená štátom také niečo by si nedovolila urobiť.  Asi nemala na výber!

Začali sa organizované krádeže Varehových firiem, kde aj polícia bola bezradná, do dnešného dňa je nahlásených vyše 300 krádeží no asi len v piatich prípadoch sa našiel páchateľ, v ostatných sú neznámi. Polícia dostávala pokyny, že všetky krádeže, ktoré budú nahlásené z Varehových firiem treba kvalifikovať  len na priestupky, aby mu nevznikli veľké škody (to boli vyjadrenia niektorých policajtov, že to majú pokyn zhora). Keď jeho spoločníčka nahlásila krádež, kde im ukradli uzáver z nádrže a vytieklo 100 000 litrov vína, škoda bola pol milióna eur, riaditeľ oddelenia v Michaľanoch si predvolal jeho spoločníčku a sa jej vyhrážal, že keď neprestanem nahlasovať krádeže, on jej vybaví, že bude mať samé daňové kontroly. Ona sa mu vysmiala, veď do dnešného dňa má okolo 1000 otvorených daňových kontrol. Aj to svedčí len o tom, že rozkrádanie Varehových firiem je riadené vysokopostavenými ľuďmi a prepojených s políciou .
V Tokajskej spoločnosti  s.r.o Viničky  sú 35% -nými spoločníkmi, je to firma ,ktorá sa zaoberá výrobou Tokajských vín a je najmodernejšou v Európe. Po zadržaní Varehu konateľom firmy sa stal 65%-ný spoločník Ing. Matej Greisiger  s firmou Matias  Developmen s.r.o. Greisiger  je len nasadenou bábkou, ozajstným vlastníkom je Dezso  Kékesi z maďarskej republiky, ktorý vlastní  v Maďarsku firmu Patrícius .

Aj keď firma vo svojej činnosti má pestovanie hrozna  a výrobu vína, už tretí rok svoju úrodu predáva vlastnej konkurencií bez súhlasu Varehovej konateľky! Vo firme Tokajská spoločnosť s.r.o  Varehová  firma Galafruit & CO s.r.o mala uskladnené víno  od roku 2009 v množstve vyše 160 000 litrov, ktoré súčasný konateľ svojvoľne predal do Maďarskej republiky. Bolo podané trestné oznámenie, no márne, nakoľko polícia trestné stíhanie zastavila .
Podivné v tejto vecí bolo to, že sám prokurátor Šanta si celý spis vyžiadal od polície v Trebišove a následne dal pokyn vyšetrovateľom čo sa Varehovej spoločníčky majú pýtať. Musela predložiť dôkazy o tom, že Vareha v tých rokoch kde nazbieral hrozno, či mal vinice a keď áno aká bola ich výmera a výťažnosť, tak isto doložila dôkaz, kde ju konateľ Greisiger vyzval mailom, aby víno skladované od roku 2009 pre firmu Galafruit & CO s.r.o  zobrala preč zo skladovacích priestorov firmy Tokajská spoločnosť Viničky .

Uznesenie vyšetrovateľa, v ktorom zastavil trestné stíhanie malo viaceré nedostatky, na ktoré podala sťažnosť, no dodnes sa nič neudialo a čaká na odpoveď. Greisiger od prevzatia konateľstva  úmyselne začal tunelovať firmu. Bol z jej strany viackrát vyzvaný na súčinnosť týkajúcu sa medzi spoločníkmi, na výzvy nereagoval a listy nepreberal  a ona má zákaz vstupovať do firmy. Firma sa umelo vedie do krachu pritom jej účtovná hodnota je 20 miliónov eur . To, že Vareha sedí už 32 mesiacov vo väzbe a okolo neho sa kradne o stošesť  nikoho nezaujíma. Všetko čo sa deje v jeho firmách, myslím krádeže, sú políciou ututlané.
V roku 2008 Mikuláš Vareha kúpil firmu Galafruit & CO s.r.o v Malej Tŕni, ktorá vlastní 470 ha ovocný sad. Firma sa založila ešte v roku 1998, vtedy to bola 400 miliónová investícia v korunách, ktorú dotoval štát. Jeden z hlavných aktérov bol vtedajší minister Baco. Konateľom tejto firmy bol  Pavol Eftimov. Vareha sa začal zaujímať o firmu Galafruit, keď sa dopočul, že firma má ísť po ôsmich rokov  do konkurzu, nikto nechápal prečo, no teraz už sa to vie.

          To bolo jediným východiskom pre Eftima na zahladenie stopy po sprenevere a podvodu. Firma postupne dostávala dotácie od štátu, no namiesto investície si pán Eftimov z tých peňazí  prilepšoval v BMG Investe, miliónové vklady dával  dokonca z firmy Galafruit & CO s.r.o. Zmluvy sú súčasťou prílohy. Keď sa dokončila výsadba, správa finančnej kontroly začala preverovať, kam peniaze investovali a následne začala vykonávať kontrolu za obdobie 2001 až 2004.

Práve to bolo dôvodom firmu spratať, aby sa neprišlo na šafárenie. V roku 2008 Správa finančnej kontroly vydala správu o ukončení kontroly, v ktorej výsledkom bolo  porušenie finančnej disciplíny podľa §31 ods.1 písm., kde sa spreneverilo  11 927803 Sk, k tomu prišli aj penále 11820037 Sk, spolu to činilo 23 747840 Sk. Keďže v roku 2008 konateľom bol Vareha, nič iné mu nezostalo len to za nich zaplatiť, nakoľko správa finančnej kontroly  to dala na exekúciu. Vareha dostal návrh od exekútora Ondáša že buď to vyplatí, alebo on ako exekútor to celé predá .

Jeho spoločníčka ako súčasná konateľka firmy Galafruit podala trestné oznámenie na Eftima, no pre vyšetrovateľa to nebolo opodstatnené a trestné stíhanie zastavil. Do troch dní podala sťažnosť a teraz čaká ako to zamietnu pod koberec, ako všetko čo podáva z Varehovej strany.
          Eftimov si dokonca z nakradnutých peniazi chodí na rybačku do Nórska a užíva si život, za ktorý možno  platí istým osobám až dodnes.

Vladimír Pavlík

BMG Invest


    Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka