"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Ponovembrový zbohatlík a zástupca tzv. kapitálotvornej triedy Alexej Beljajev podal trestné oznámenie na predsedu združenia bývalých politických väzňov Františka Bednára

Nebýva zvykom, že  reakciou na výzvu k diskusii jedného z kandidátov na primátora Popradu v rámci volebnej kampane  a zodpovedania otázok  reaguje protikandidát podaním trestného oznámenia. 

Po vyhlásení kandidatúry na primátora Popradu si pán Alexej Beljajev zriadil internetovú stránku s rubrikou „Spýtajte sa- položte otázku“ https://alexejbeljajev.sk. Keďže sa vo viacerých médiách a webových portáloch uvádzalo meno tohto veľkopodnikateľa v súvislosti  s jeho minulosťou a prepojením na bývalé HZDS a dokonca ho zahraničné tajné služby údajne spájali s ŠtB, KGB a podsvetím, oslovil som ho 6. septembra  2018 ako predseda Svetového združenia bývalých politických väzňov otvoreným listom, http://necenzurovane.net/naj/poprad/pp35.html aby vysvetlil tieto  tvrdenia a vyvrátil  podozrenia o jeho  povesti.

Nakoľko sa rozhodol kandidovať na primátora, každý kandidát by si mal byť vedomý, že rozhodnutím kandidovať na verejnú funkciu  bude čeliť aj otázkam týkajúcich  sa jeho minulosti a, že sa  tým vzdáva  aj časti svojho súkromia, pretože občania  majú právo vedieť a poznať koho budú voliť.

Odpoveď na otvorený list som však nedostal, rovnako aj na ďalšiu otázku, či je pravdou, že ho mal v minulosti v Tatravagónke navštevovať Ján Kán, ktorý je  v súčasnosti obžalovaný z vraždy Poliaka  G.  Szymaneka a či je pravdou, že SBS-ka blízka Jánovi Kánovi poskytuje služby jeho  firmám.  Táto informácia mi bola doručená elektronickou poštou a vo verejnom záujme som považoval za potrebné, aby sa k nej pán Beljajev vyjadril.

V otvorenom liste som sa odvolával výlučne na skutočnosti, ktoré boli prevzaté z verejne dostupných zdrojov. Z tohto dôvodu  ma pán Beljajev nemôže obviňovať z prečinu ohovárania a ak sa cíti dotknutý, mal žalovať všetky média a prevádzkovateľov webových stránok, ktorí tieto informácie o jeho osobe publikujú.

            S odvolaním sa na viaceré rozhodnutia súdov a konštatovania orgánov činných v trestnom konaní  poukazujem na skutočnosť, že každý kandidát na verejnú funkciu musí byť pripravený čeliť v rámci volebnej kampane aj nepríjemným otázkam a predtým ako podá trestné oznámenie mal by vo verejnej diskusii vyvrátiť všetky ním napádané skutočnosti. Pána Beljajeva som viackrát vyzýval k verejnej diskusii  čo odmietol, s tým, že so mnou sa nikdy nechce stretnúť a nebude sa mojou osobou zaoberať. 

Odmietol sa  zúčastniť na volebnej diskusii vo Východoslovenskej televízii v Košiciach, ktorá sa uskutočnila 12. 10. 2018 a bola odvysielaná dňa 25. 10. 2018. https://www.youtube.com/watch?v=Otzr0soAwiE&feature=youtu.be

Rovnako sa nezúčastnil volebnej diskusie Rádia Regina dňa 29. 10. 2018 v Košiciach  o 15.05 hod. https://www.youtube.com/watch?v=tac8LDitaOQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2Tku_8UIg2SZHX1HHYWsy7SL-DY5g5m5IxFTSVHeJeZQYMD5-1uSw4K5Q

Dňa 29. 10. 2018 sa uskutočnila volebná diskusia v Aquacity objednaná údajne pánom  Beljajevom, do ktorej boli vybraní len piati kandidáti podľa volebných prieskumov agentúry AKO.

Volebná diskusia v TV Poprad 20. 10. 2018 bola zámerne pripravená tak, že kandidáti boli rozdelení do dvoch skupín podľa volebných prieskumov objednaných niektorými kandidátmi na primátora, pričom mňa zaradili do skupiny tak, aby som nebol v skupine s A. Beljajevom.

Vo veci oboch diskusii došlo k porušeniu zákona o vysielaní a retransmisii znevýhodňovaním niektorých kandidátov a porušenia zákona o volebnej kampani. Z tohto dôvodu som podal sťažnosť rade pre vysielanie a retransmisiu a podnet pre porušovanie zákona o volebnej kampani vrátene jej financovania Sekcii verejnej správy MV SR
http://slovensko-dotoho.sk/aktuality/list.html

Začiatkom októbra, teda v čase pre volebnými diskusiami, boli v Poprade vo večerných hodinách anonymne roznášané do schránok občanov letáky s názvom „Voldemort sa do Popradu nevráti ale ANTON DANKO BY CHCEL“, v ktorom som bol označený ako „biely kôň“ kandidáta na primátora Antona Danka s ktorým som dohodnutý, že sa vzdám kandidatúry v jeho prospech.

Keďže v letáku boli o mne uvedené urážlivé  výroky a nepravdivé tvrdenia, že som prehral s Antonom Dankom štyri súdy a musel mu vraj vyplať odškodné, dňa 6. 10. 2018 som podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktoré som doplnil 16. 10. 2018 o nové skutočností a podozrenie kto stál za antikampaňou  kandidátPoprad.sk.  Obe podania boli uverejnené na webovej stránke  http://slovensko-dotoho.sk/aktuality/podnet.html

            Keďže vec v súčasnosti preveruje polícia nebudem sa vyjadrovať k podrobnostiam. Považujem za potrebné uviesť, že pán Alexej Beljajev dňa 26. 10. 2018 uverejnil na jeho webovej stránke článok s názvom František Bednár odkryl karty – pracuje pre Antona Danka
 Pán František Bednár, ktorý v kampani nerobí nič iné len útočí na každého súpera, konečne odkryl karty. Priznal sa verejne https://alexejbeljajev.sk/frantisek-bednar-pracuje-pre-antona-danka/?fbclid=IwAR3mRNIQ6i1skAsmXLaWaThkrq_C0pR4Vh_h917ESGf5oSv6zR4E9efCSng

Týmto článkom ma ako jediný kandidát na primátora, bez akéhokoľvek relevantného dôkazu, účelovo spája s Antonom Dankom, pre ktorého mám podľa neho pracovať. Tento článok je dôkazom, že v skutočnosti ma ohovára a označuje  ako nenormálneho a psychicky vykoľajeného človeka  práve on, keď o mne uviedol, citujem:
Popradčania asi už veľmi dobre poznajú túto vykrikujúcu postavičku. A moje rozhodnutie, že sa s týmto pánom nechcem nikdy stretnúť, je vo svetle týchto faktov len a len správne. Mám pre neho ešte poslednú správu – nestretol by som sa s Vami, ani keby ste boli posledný a jediný kandidát na primátora Popradu. A pochybujem, že by to urobil ktorýkoľvek príčetný Popradčan.
Ale k veci. Zjavne psychicky vykoľajenému pánovi Bednárovi, ktorý ma označuje za „nomenklatúrneho“ kapitalistu (pripomínam, že som nikdy v živote nebol členom žiadnej politickej strany) prekáža, že som sa v Poprade stretol s primátorom Jozefom Švagerkom a bývalým viceprimátorom Igorom Wzošom. A navodzuje dojem, že som s nimi urobil „nejaké dohody“.
Ale poďme späť. Pán Bednár drzo, zlomyseľne a účelovo konštruuje. S jediným cieľom – pomôcť Antonovi Dankovi. Fajn, gratulujem mu k jeho rozhodnutiu, ale smejem sa jeho nešikovnej snahe to dlhodobo zakrývať. A tak trochu pri tom pochybujem aj o jeho zdravom rozume. Ale na to sú iní odborníci.
Rozhodnú sa Popradčania a ja som presvedčený, že sa pri tom nenechajú ovplyvňovať chorými výplodmi pána Bednára. Apropó – nie som si istý, či tie bludy čo vypisuje, pochádzajú z jeho pera. Ale nakoniec – normálny človek si predsa dokáže urobiť úsudok sám. A ja som vždy normálnemu ľudskému rozumu veril.

Na rozdiel  od pána Beljajeva tieto  výroky beriem s rezervou ako súčasť predvolebného boja a nemienim za ne podávať na neho trestné oznámenie. Skutočnosť,  že trestné oznámenie podal ako kandidát na primátora on na mňa považujem však za krivé obvinenie s úmyslom mi privodiť trestné stíhanie a tým aj poškodiť Svetové združenie bývalých politických väzňov, ktorého som štatutárom.

Teší ma len jedno, že na rozdiel o pána Beljajeva ma za psychicky vykoľajeného nepovažuje jeho excelencia Veľvyslanec Ruskej federácie Alexej Fedotov, ktorý mi listom poďakoval za to, že nezabúdam  organizovaním pietnych akcii na pripomínanie  si historickej pravdy o druhej svetovej vojne aj medzi mládežou. Jednou z týchto akcii je pietna spomienka na zimnom štadióne v Poprade pri pamätnej tabuli hokejistu a účastníka protifašistického odboja Antona Babonyho 5. novembra 2018.

Zrejme podľa optiky pána Beljajeva je psychicky vykoľajený  ten, kto bez nároku na odmenu inštaluje pamätníky obetiam totalitných režimov.  Ak by som bol obchodníkom a išlo mi len o peniaze a zisk ako jemu, určite by som sa nevenoval bezplatne občianskemu združeniu  a  v roku 1996 by som sa  z USA, kde mám rodinu  na Slovensko nevrátil. V tom prípade by ma  pán Beljajev zrejme nepovažoval za blázna. Ospravedlňujem sa mu len za to, že už iný nebudem  a za to, že uznávam iné hodnoty, pretože do hrobu si nikto nič z tohto sveta nezoberie a ak tu niečo po nás ostane, tak to nie sú len majetok  a hmotné statky.

František Bednár


   PRINT RSS

Hlavná stránka