"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Predajú kandidáti na primátora Švagerko a Wzoš Poprad za judášskych 30 strieborných Alexejovi Beljajevovi?

Otvorený list

Vážený pán primátor Ing. Jozef Švagerko a Vážený pán bývalý viceprimátor Mgr. Igor Wzoš, touto cestou sa Vás pýtam, aj v mene občanov Popradu, aby ste sa vyjadrili či je pravdou, že ste sa dňa 24 a 25. októbra údajne  stretli s kandidátom na primátora Alexejom Beljajevom? Konkrétne pán Švagerko sa s ním mal stretnúť a rokovať v OC Forum 24. oktobra a pán Wzoš v bare Cork na Levočskej 25. októbra.

Ak ste sa teda stretli, o čom ma informovali ľudia, ktorí Vás tam údajne videli,  čo bolo predmetom Vášho rokovania?

Občania Popradu majú právo to vedieť, pretože obaja ste verejní činitelia a boli ste vo vedúcich funkciách pravicových strán KDH a SDKÚ a je prinajmenšom podozrivé ak sa bývalí pravicoví politici stretávajú s veľkopodnikateľom v médiách spájaným s HZDS, ktoré KDH a SDKÚ vždy kritizovali  za  poskytovanie úverov za provízie pre HZDS,  v čase kedy sa  strategické podniky dostávali do rúk politicky vopred vybraných ľudí z radov nomenklatúry a osôb spájaných s ŠtB a KGB.    Pre osvieženie pamäte Vám môžem poslať  viacero medializovaných skutočností o pozadí pána Alexeja Beljajeva, ktorý sa  pár mesiacov pred komunálnymi náhle rozhodol, že bude spasiteľom Popradu  a tak ako si kúpil Tatravagónku a iné bývalé štátne podniky, chce si kúpiť aj celý Poprad  a z jeho občanov urobiť ako povedal svojich zákazníkov. 

Pýtam sa Vás preto, ak je pravdou, že ste sa stretli a rokovali, chystáte sa vzdať kandidatúry na primátora a predať Poprad za judášskych 30 strieborných pánu Beljajevovi?

Ak Vašu zradu voličov  a všetkých Popradčanov chcete zdôvodniť tým, že ste sa spojili s Vaším bývalým politickým oponentom len preto, lebo hrozí, že voľby vyhrá bývalý primátor Anton Danko, ktorým strašíte Popradčanov  a ktorého démonizujete ako najväčšiu hrozbu, odpovedám Vám, že ja ako bývalý odporca  režimu spred roku 1989 považujem za skutočnú hrozbu a urážku všetkých obetí komunizmu, že sa primátorom môže stať symbol nomenklatúrno- eštebáckeho kapitalizmu. Anton Danko sa ako primátor dopustil aj viacerých chýb a   preto som sa sním dostal do sporu, ale som presvedčený, že poslanci mestského zastupiteľstva skôr  dokážu usmerniť Antona Danka, ktorý to bude musieť akceptovať a ktorý bude podľa môjho názoru  skôr prístupný  prehodnoteniu niektorých rozhodnutí mesta z minulosti, ako  multimilionár Alexej Beljajev, na ktorého nebudú mať žiadny reálny dosah a vplyv a ktorý ani fyzicky nebude schopný pri množstve podnikov, ktoré vlastní,  riadne vykonávať funkciu primátora a ak, tak to skončí ako s rozdávaním platu prezidenta Kisku, čo bolo zlomkom toho čo prelietal z Bratislavy do Popradu za peniaze daňových poplatníkov. Som presvedčený, že  5 dni strávi v Bratislave, dva dni na svojej luxusnej dači vo Važci  a ak mu postavia pred mestským úradom heliport pre jeho  vrtuľník,  tak  občas príde skontrolovať  svojich podriadených, ktorých poverí zastupovaním a možno ním vybraný a poverený viceprimátor bude práve  Igor Wzoš a prednosta Jozef Švagerko, ktorého súdna kauza sa zahrá do stratena.

 

            V Poprade 26. 10. 2018                                František Bednár


Reakcia A. Beljajeva nenechala na seba dlho čakať.

https://alexejbeljajev.sk/frantisek-bednar-pracuje-pre-antona-danka/?fbclid=IwAR3LN5nnrQ0e-ponhV4MUFLIPmRMPCz_r7liWu-8OmkykIvjvZJpFY-AnH8

František Bednár odkryl karty – pracuje pre Antona Danka

Pán František Bednár, ktorý v kampani nerobí nič iné, len útočí na každého súpera, konečne odkryl karty. Priznal sa verejne k podpore môjho protikandidáta Antona Danka. Ten jediný je zázračne ušetrený jeho kritiky.

Aby sme si rozumeli – je mi úplne jedno, čo pán Bednár robí a pre koho to robí, len je dosť smiešne, ako nešikovne sa to doteraz snažil zatajovať. Svojou predvolebnou taktikou zatiaľ presvedčil, ak ma pamäť neklame, 1 percento popradských voličov.

Dodávam, že chvalabohu. Popradčania asi už veľmi dobre poznajú túto vykrikujúcu postavičku. A moje rozhodnutie, že sa s týmto pánom nechcem nikdy stretnúť, je vo svetle týchto faktov len a len správne. Mám pre neho ešte poslednú správu – nestretol by som sa s Vami, ani keby ste boli posledný a jediný kandidát na primátora Popradu. A pochybujem, že by to urobil ktorýkoľvek príčetný Popradčan.

Ale k veci. Zjavne psychicky vykoľajenému pánovi Bednárovi, ktorý ma označuje za „nomenklatúrneho“ kapitalistu (pripomínam, že som nikdy v živote nebol členom žiadnej politickej strany) prekáža, že som sa v Poprade stretol s primátorom Jozefom Švagerkom a bývalým viceprimátorom Igorom Wzošom. A navodzuje dojem, že som s nimi urobil „nejaké dohody“.

S primátorom Jozefom Švagerkom, aj s bývalým viceprimátorom Igorom Wzošom som sa stretol verejne a neskrývam to. Prečo by som aj mal. Sú to kandidáti na primátora mesta a ja ich považujem za slušných súperov. Diskutovali sme úplne normálne a obaja páni to nepochybne aj potvrdia. Nakoniec, stretol som sa aj s pánom Ondrejom Kavkom na diskusii s občanmi, kde neviem prečo, neprišiel žiadny iný kandidát.

Ale poďme späť. Pán Bednár drzo, zlomyseľne a účelovo konštruuje. S jediným cieľom – pomôcť Antonovi Dankovi. Fajn, gratulujem mu k jeho rozhodnutiu, ale smejem sa jeho nešikovnej snahe to dlhodobo zakrývať. A tak trochu pri tom pochybujem aj o jeho zdravom rozume. Ale na to sú iní odborníci.

K voľbám a intrigám okolo nich len toľko. Vediem slušnú, serióznu a dobre myslenú kampaň. Ponúkam Popradu svoje skúsenosti, kontakty a schopnosti, ktoré som nadobudol dlhými rokmi v podnikaní.

Rozhodnú sa Popradčania a ja som presvedčený, že sa pri tom nenechajú ovplyvňovať chorými výplodmi pána Bednára. Apropó – nie som si istý, či tie bludy čo vypisuje, pochádzajú z jeho pera. Ale nakoniec – normálny človek si predsa dokáže urobiť úsudok sám. A ja som vždy normálnemu ľudskému rozumu veril.

Poznámka:

Vvšimnite si slovo postavička.To isté bolo použité v anonymnom letáku s názvom Woldemort sa do Popradu nevráti ale Anton Danko by chcel od ktorého sa pán Beljajev a skupina kandidatPoprad dištancuje. http://slovensko-dotoho.sk/aktuality/podnet.html Len vymenili prívlastok obskúrna postavička za vykrikujúca postavička. V letáku uvádzali, že sa Bednár vzdá kandidatúry v prospech A. Danka, teraz ho obvinili zo spolupráce s ním. Apropo nomenklatúrny káder nemusí byť zákonite členom strany a pán Beljajev nim bol spolu s pánom Babišom v Petrimexe. František Bednár získal v komunálnych voľbách v roku 2014 v Poprade 6,5% hlasov, preto je prinajmenšom pochybné ak mu zaplatené a zmanipulované prieskumy dávajú 0,9%. Býv. županovi Chudíkovi dávali ako jasnému favoritovi 47% a vo voľbách do VÚC vyhorel. Hodnovernosť prieskumov vyvrátila aj Kotlebova ĽSNS, ktorej pred niekoľkými rokmi dávali 2%.


   PRINT RSS

Hlavná stránka