"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

CITY MONITOR Poprad (v.02) - júl 2018


https://www.poprad.sk/portals_pictures/i_002331/i_2331343.jpgMilí Popradčania,  ponúkame vám  možnosť  hlásenia  informácii o ktorých sa v duchu tzv. politickej korektnosti nehovorí a nepíše. Vaše podnety a postrehy radi privítame a môžete ich priamo uverejniť v diskusii alebo ich zaslať na e-mailovú adresu twins@aminet.sk.Čo prináša júlové vydanie City monitor (v 02):

 • O špekuláciách tzv. „Pozemkovej mafie“ za nečinnosti resp. možnej tichej spolupráce s radnicou sa podrobne písalo v príspevku s názvom ZASTAVIŤ VYDIERANIE POZEMKOVOU MAFIOU A ŠPEKULANTMI MÔŽE LEN ZMENA LEGISLATÍVY uverejnenom n a stránke http://necenzurovane.net/naj/naj15.html Paradoxne primátor a mesto predstiera, že koná v prospech obyvateľov Kvetnice a na druhej strane špekulantov s pozemkami zastupuje právnik JUDr. Beňo, ktorý poskytuje za nemalú sumu právne služby aj mestu Poprad. Posledné informácie o situácii v Kvetnici sú len vyústením a následkom neschopnosti popradskej radnice pomôcť obyvateľom tejto časti Popradu s vyriešením tohto bezprecedentného vydierania špekulantmi s pozemkami, čo potvrdzuje oznámenie od jedného z obyvateľov Kvetnice.
  Dlho sa nič s cestou na Kvetnici nedialo, ale nedávno sa firma Danmir rozhýbala. Chodil tu v rôznych časoch a dňoch pravdepodobne konateľ spoločnosti Danmir na luxusnej limuzíne značky Mercedes a fotil si a zapisoval autá parkujúce na ceste a pozemkoch patriacej tejto spoločnosti. V týchto dňoch začali chodiť majiteľom áut predvolania na políciu v Poprade. Konateľ Danmir totiž na nich podáva trestné oznámenia za to, že parkujú na jeho ceste, kde je na začiatku osadená dopravná značka zákaz vjazdu okrem dopravnej obsluhy. Týka sa to obyvateľov a návštevníkov Kvetnice, ktorí tu nemajú trvalé bydlisko resp. ktorí nevlastnia v tejto lokalite nehnuteľnosť (byt). Čiže ktokoľvek tu príde z Popradčanov, ktorých do kvetnických lesov mesto tak rado pozýva, hrozí im trestné stíhanie!
  Komunikácia  obyvateľov Kvetnice s poslancom  Kavkom: 

  Vladimír Šifra Dobrý deň pán Kavka. Dnes nám prišlo predvolanie na políciu, koli parkovaniu pred vlastným domom. Predpokladám, že aj ostatným obyvateľom Kvetnice. Plánujete niečo robiť aj s týmto problémom? (terajší primátor to iba sľuboval a nepohol s tým) Alebo bude Kvetnica iba park, cyklotrasy (chválim tieto iniciatívy) a domáci obyvatelia sa zmenia na domorodcov? Ďakujem za odpoveď.
  Ondrej Kavka pre Poprad
  Ondrej Kavka pre Poprad Pozdravujem, rozprával som s vedúcim dopravi na polícii, problém riešia na základe podnetu a rozsudku súdu. V tomto momente Vám neviem nič sľúbiť, ale stretnem sa s majiteľmi a cesty a pôjdem aj na políciu. Dám vedieť ako som pochodil. Ďakujem za pochopenie a ostávam s pozdravom Ondrej Kavka
  Peter Jína
  Peter Jína Takže zasa nič
  Ondrej Kavka pre Poprad
  Ondrej Kavka pre Poprad Sľúbiť môžem hocičo, takýchto spasiteľov čo sľubovali pomoc Kvetnici bolo dosť. Idem to reálne riešiť so zainteresovanými stranami. Ďakujem

 • Mesto Poprad je nielen mestom hazardu s 50 herňami ale aj mestom s neschopným primátorom, ktorý je závislý nielen na alkohole ale aj aj bábkou podnikateľov, ktorí si presadia všetko čo chcú bez ohľadu na názor občanov Popradu. Najnovšie sa o tom presvedčili obyvatelia 9 bytových domov na uliciach Levočská a Francisciho, ktorí boli dlhodobo terorizovaní rušením nočného kľudu z bývalého podniku New Chicago, ktorý sa síce presťahoval na iné miesto, no vzápätí ho mal nahradiť Havana klub s rómskymi diskotékami. Treba podotknúť, že v blízkosti sa nachádza aj metské Centrum sociálnych služieb. Kvôli viacerým sťažnostiam sa nakoniec rómska diskotéka nekonala a zmluva s touto podnikateľkou bola zrušená. Signatári týchto bytových domov podporili spoločný návrh na vydanie Všeobecno záväzného nariadenia (VZN), ktorým by sa obmedzila nočná prevádzka podobných podnikov v rámci mesta, na sídliskách Juh,Západ a uliciach Levočská a Francisciho. Ako potvrdzuje odpoveď primátora  Švagerka žiadosť  signatárov o neodkladné schválenie VZN bola postúpená poslancom. Odpoveď na žiadosť o neodkladné schválenie VZN zo dňa 5. 6. 2018.
  Primátor ignoroval žiadosť signatárov a na jeho podnet bolo schválené VZN bez ulíc z centra mesta. Takže dôchodcovia z CSS a obyvatelia bytových domov na Levošskej a Francisciho sa majú na čo tešiť. Ako bonus im má mesto pridať nočnú akciu 7. 7. 2018 v podobe uzatvorenia ulice Levočskej kvôli koncertu pri príležitosti tretieho výročia pivárne Dobré časy.
  Nesúhlas s konaním súkromného koncertu v obytnej zóne bol odoslaný primátorovi a riaditeľovi Dopravného inšpektorátu v Poprade o čom listom signatárov informoval JUDr. Hrobák.
  Vážení signatári Pre úplnosť posielam odpoveď z mesta, ktorú sme dostali 2 dni pred MZ. VZN bolo schválené bez ulíc z centra mesta!!! Tento variant vraj presadzoval primátor ???... A čudujme sa !!!???..., veď akcia „DOBRÉ ČASY“ sa mala pôvodne konať už koncom mája ... Uvidíme, čo prinesú nasledujúce dni a sobota 07.07.2018???
  Úprimná vďaka všetkým za podporu.
  So srdečným pozdravom Jozef Hrobák
 • Na pozoruhodnú kandidatúru Ing. Petra Dujava vo veľkom štýle s množstvom bilbordov, ktorá je názornou ukážkou bohorovnosti ľudí, ktorí po novembri 1989 zázračne zbohatli a sú presvedčení, že si môžu všetko kúpiť a z každého urobiť hlupáka, začali upozorňovať odvážni ľudia, ktorí majú vlastný názor a nedajú sa zmanipulovať bilbordmi a vábivými falošnými sľubmi o krásnom Poprade a tíme špičkových odborníkov Petra Dujavu, ktorí robili aj kampaň našmu prezidentovi Kiskovi. Na rovnako podozrivé prideľovanie lukratívnych zákaziek firme SLOV-VIA, s.r.o., ktorej konateľom je Ing. Andrej Dujava, otec kandidáta na primátora, upozornil občiansky aktivista z Matejoviec.
  Dujava si robi kampan za peniaze mesta.
  https://www.facebook.com/
  Som Popradčan a som na to hrdý
  V Poprade - Matejovciach začali s výstavbou športového areálu!
  https://www.facebook.com/poprad.
  JE TO NÁHODA ALEBO DOHODA PRED KOMUNÁLNYMI VOĽBAMI?
  Len podotýkam, že zhotoviteľom je firma p. Dujavu SLOV-VIA, s.r.o. Poprad, ktorý kandiduje na primátora, už tretia zákazka pred voľbami v celkovej sume doteraz k dnešnému dňu už neuveriteľných 823 209,18 eur, každý hold pochopí pracovať pre mesto Poprad po svojom!
  http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=262497&SID=8&P=1
  https://egov.poprad.sk/Default.aspx?NavigationState=778:0:
  https://www.facebook.com/PopradSancaPreVsetkych/
  https://spis.korzar.sme.sk/…/oprava-mosta-na-francisciho-ul…
  http://www.podtatranske-noviny.sk/…/nova-okruzna-krizovatk…/
  https://spis.korzar.sme.sk/…/v-poprade-matejovciach-zacali-…
  Tomek Stefanovic

  Kandidát Peter Dujava sa v diskusii ostro ohradil a uviedol: Som otvorený normálnej diskusii a každému, kto sa pýta, do poslednej bodky odpovedám. V stavebníctve pôsobíme desiatky rokov a zákazky, ktoré získame v rámci Slovenska, získame prostredníctvom verejnej súťaže, kde súťažíme cenou a svojimi referenciami v silnej konkurencii v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní.

  Vo volebnom videu  uvádza, že vlastní počítačový obchod a zároveň riadi veľkú stavebnú firmu.  Podľa obchodného registra ale nikde vo firme v ktorej bol alebo je konateľom jeho otec nikde nefiguruje. 

  Vo voľbách do VÚC v roku 2013 uvádzal, že je inžinierom ekonómie a riaditeľom novín Podtatranský kuriér. Rád sa chváli, že je aj pilotom.
  https://spravy.pravda.sk/volby/clanok/297008-regionalne-volby-2013-kandidati-v-presovskom-samospravnom-kraji/

  Ani pri kandidatúre na riaditeľa STV v roku 2003 neuvádzal, že by riadil stavebnú firmu.
  https://spis.korzar.sme.sk/c/4634429/neuspesny-kandidat-na-primatora-sa-pokusa-ziskat-kreslo-riaditela-stv.html Peter DUJAVA obchodník za primátora - bývalý člen SNS!
  https://www.facebook.com/

  Abecedný zoznam osobností v Slovenskej republike
  http://www.ktojektopp.estranky.sk/clanky/abecedny-zoznam-osobnosti-v-okrese-poprad/dujp.html
  DUJAVA PETER, Ing., 32 r., konateľ spoločnosti, Poprad, adresa: Družstevná 3413/37, Poprad, 2009 - prednosta Obvodného úradu životného prostredia, Poprad, 2009 – kandidát do VÚC, 2010 – kandidát do NR SR za SNS

  Otec Petra Dujavu, ktorý v skutočnosti vždy viedol stavebnú firmu, ktorá viac krát menila názov a spája sa aj s konkurzom, nemá rád okolo seba  rozruch a  snaží sa svojmu synovi vydláždiť pohodlnú cestu  k ľahkému životu a kariére.  Napriek jeho opatrnosti  však presakujú infomácie o nadštandardných vzťahoch Andreja Dujavu s primátorom Švagerkom. Tým sa dá vysvetliť podozrivá úspešnosť spoločnosti SLOV-VIA, s.r.o. ktorá má podľa finstatu 5-9 zamestnancov, nevalné finančné výsledky a napriek tomu sa jej zázračne darí v tzv. verejnej súťaži získavať lukratívne zákazky od mesta. Po prechmatoch  a pochybných verejných obstarávaniach suity primátora Švagerka, ktoré boli medializované, je dôvodné podozrenie z dohody medzi Andrejom Dujavom a primátorom Švagerkom, ktorej súčasťou je aj megalomanská kampaň jeho syna na primátora. Konečný výsledok tejto hry bude známy zrejme tesne pred voľbami kedy sa ukáže o čo vlastne ide.  Zaujímavé na veci je, že samotný primátor nazval Petra Dujavu večným kandidátom, keďže  na primátora nekandiduje po prvý krát. Poprad sa po predražených toaletách stane známy aj tým, že ak sa  primátor Švagerko rozhodne opäť kandidovať,  čo už vyhlásil, stane sa   prvým primátorom  na Slovensku, ktorý   dohadzoval  zákazky svojmu konkurentovi vo voľbách, aby mu tým zafinancoval volebnú  kampaň.  Primátor Švagerko je buďto absolútny  idiot alebo geniálny politický stratég.

  Podľa najnovších závažných informácii, ktoré sa City monitoru podarilo získať, Andrejovi Dujavovi sa dlho darilo úspešne maskovať vlastníctvo tisícov m2  pozemkov v Tatrách v katastri obce  Veľký Slavkov, kde má pozemky aj prezident Andrej Kiska o ktoré sa v súčasnosti vedie súdny spor s doktorom Francom.

  Údaje verejne dostupne z KaPor:
  3 Dujava Andrej r. Dujava, Ing., CSc. a Dujavová Katarína r. Augustinyová, Družstevná 3413/37, Poprad, PSČ 058 01, SR ........1948 ........1953 1547
  1 Dujava Andrej r. Dujava, Ing., CSc., Družstevná 3413/37, Poprad, PSČ 058 01, SR .........1948 1486
  2 Dujava Andrej r. Dujava, Ing., CSc., Družstevná 3413/37, Poprad, PSČ 058 01, SR .........1948 1495
  1 Dujava Andrej r. Dujava, Ing., CSc., Družstevná 3413/37, Poprad, PSČ 058 01, SR .........1948 1484
  3 Dujava Andrej r. Dujava, Ing., CSc., Družstevná 3413/37, Poprad, PSČ 058 01, SR .........1948 1548
  1 Dujava Andrej r. Dujava, Ing., CSc., Družstevná 3413/37, Poprad, PSČ 058 01, SR .........1948 1850
  1 Dujava Andrej r. Dujava, Ing., CSc., Družstevná 3413/37, Poprad, PSČ 058 01, SR .........1948 1689
  3 Dujava Andrej r. Dujava, Ing.CSc. a Katarína Dujavová r. Augustínyová, Mgr., Družstevná 3413/37, Poprad, PSČ 058 01, SR .........1948 ..........1953 1888
  1 Dujava Peter r. Dujava, Ing., Družstevná 3413/37, Poprad, PSČ 058 01, SR .........1977 1566

    Niečo z pozemkov sa ušlo aj synovi Petrovi na LV 1566.
  Mapový klient ZBGIS parcela č. 2092 ,parcela č. 2091 , parcela č. 2084

  Na vlastníctve pozemkov by nebolo nič pozoruhodné, keby neboli evidované ako trvalé trávne porasty a ostatné plochy, teda  pozemok, na ktorom sú skaly, svahy, rokliny, výmole, vysoké medze s krovím alebo kamením a iné plochy, ktoré neposkytujú trvalý úžitok. List vlastníctva č. 1566 z 26. 6. 2018 Ako titul nadobudnutia sa uvádza Rozhodnutie Okresného úradu Poprad, pozemkového a lesného odboru č.OU-PP-PLO- 2018/000528-274-UE zo dňa 12.1.2018, nadobudlo právoplatnosť dňa 2.2.2018- Z 802/18 o schválení vykonania projektu pozemkových úprav podľa §14 ods.4 zákona č.330/1991 Zb. a  rozhodnutie Okresného úradu Poprad, pozemkového a lesného odboru č. OU-PP-PLO-2018/007637-004-GL zo dňa 20.4.2018, Z-1737/2018 - číslo zmeny 211/2018.

  https://rutube.ru/video/dd9624494bedfbf5fe5d7436e3c7772e/

  Paranormalne sídlo Andreja a Petra Dujavu Rutube.


  Ako potvrdzuje video, na pozemku je už minimálne rok postavená rezidencia obohnaná betónovým múrom s kamerami pripomínajúca sídlo nejakého mafiána za ktorú by sa nemusel hanbiť ani šéf Medelinskeho kartelu.  Cez okná vidieť zariadené fitness a vo dvore bazén. Keďže komplex  nie je označený číslom ani menom podľa listu vlastníctva vlastne ani neexistuje.  Otázka znie akú daň z nehnuteľnosti majiteľ platí ak to nie je vedené ako stavebný pozemok ani ako stavba s popisným číslom, ale to by malo zaujímať finančnú správu resp. iné inštitúcie vrátane Úradu pre verené obstarávanie aj v súvislosti s mimoriadnou úspešnosťou firmy SLOV VIA vo verejných súťažiach v Poprade.  A Popradčanov by malo zaujímať  prečo si kandidát na primátora  účelovo uvádza trvalý pobyt u otca v Poprade na Družstevnej vo Veľkej keď má rezidenciu v Tatrách s ktorou sa nikdy Popradčanom nepochválil a či náklady na bilbordy neboli hradené z peňazí  zo zákaziek od mesta.  
  Takže po  imaginárnej dedine Jonáša Záborského s názvom Chujava,  pri rozsiahlosti pozemkov vo vlastníctve Andreja a Petra Dujavu možno v budúcnosti vznikne nová časť Vysokých tatier s názvom Dujava, ktorá sa stane svetovou raritou.  Obaja totiž dokázali postaviť  super stavbu  za pár mesiacov od právoplatnosti titulu nadobudnutia pozemku,   označenom úradne ako trvalé trávne porasty a  pozemku, na ktorom sú skaly, svahy, rokliny, výmole, vysoké medze s krovím alebo kamením a iné plochy, ktoré neposkytujú trvalý úžitok!   Na Slovensku je naozaj možné všetko a najbližšia časť seriálu Akty X o paranormálnych javoch by sa mala  natáčať vo Veľkom Slavkove.  Argumenty mladého Dujavu, že  je to len jeho investícia na podnikanie  a hoci býva vo Veľkom Slávkove je Popradčanom,  pripomínajú výhovorky Akexeja Beljajeva, ktorý po prevalení škandálu s poskytnutím dotácie 300 000 eur na rybník pri jeho rezidencii vyhlásil, že tento rybník na jeho súkromnom pozemku bude slúžiť verejnosti.  K uvedenej téme určite bude viac nezodpovedaných otázok preto si bude vyžadovať viac priestoru a bude potrebné sa k nej ešte vrátiť.

  https://www.youtube.com/watch?v=yIUkNtExqK8&feature=youtu.be
  Slobodný vysielač-Regiony, 27. 6. 2018 - od 38 min 30 sek:
  František Bednár o paranormálnych javoch v Popradskom regióne.
 • Ako potvrdzujú videa, zdá sa že sa kandidáti na primátora Peter Dujava a Ondrej Kavka zhodne začali venovať rovnakej téme-sociálnym bytom.
  https://www.facebook.com/kavkaprepoprad/photos/

  POPRADČANIA NEODCHÁDZAJTE
  https://www.facebook.com/kavkaprepoprad/

  MESTSKÉ BYTY V POPRADE


  Neoficiálny riaditeľ veľkej stavebnej firmy Peter Dujava kritizuje, že mesto nepostavilo ani jeden sociálny byt, zabudol povedať, že po voľbách ich bude stavať firma jeho otca a bude zase niečo na rozšírenie rezidencie vo Veľkom Slavkove. Kandidát Kavka navrhol odpredať časť areálu Duklianskych kasárni, nepovedal ale komu. V Poprade aj vrabce čvirikajú o jeho blízkom vzťahu k prezidentovi Kiskovi, ktorý sa už v minulosti o kúpu kasárni živo zaujímal. https://www.cas.sk/clanok/307917/kiskove-developerske-plany-kupa-kasarni-za-1-5-miliona-eur/
  Alebo to bude druhý záujemca český podnikateľ žijúci vo Veľkej Británii a byty bude stavať jeho spoločnosť SCHEIDEGGER TRAINING INSTITUTE EUROPE, s.r.o.?
  Na výstavbu bytov mala partia Švagerko, Wzoš a Ondrišík štyri roky. Výsledok nulový. Pán Kavka vytiahol opäť starú kartu s výstavbou bytov s ktorou išiel do volieb v roku 2014 ako podporovateľ Švagerka. Kde bol štyri roky a prečo mlčal ako poslanec o nedodržaní bodu č. 5 tohto programu? A nebol to vlastne volebný podvod?
  V súvislosti s výstavbou sociálnych bytov je potrebné uviesť, že posledný kto byty staval bol bývalý primátor Anton Danko, ktorý sa kvôli zámene pozemkov dostal do sporu s firmou Scheidegger J. Telenskeho. Odvtedy sa výstavba sociálnych bytov v objekte bývalého strediska Vojenskýh spojovacích špecialistov stala len súkromným biznisom rómskeho podnikateľa z Važca J. Zubaja údajne úzko prepojeného s poslancom MsZ Š. Pčolom.
  Zatiaľ čo na byty je podaných takmer 600 žiadosti, sociálne byty dostali ľudia, ktorých sotva možno označiť ako sociálne odkázaných. Či už to bol spomínaný hokejista Kroták alebo syn poslanca MsZ Bohumila Košického (KDH), ktorému nedávno mesto predĺžilo nájomnú zmluvu. Zmluva o najme bytu č. 57/2018.


 • V ArtHouse vo Veľkej sa uskutočnila diskusia s názvom „Slovensko zajtra“ o čom informovala TV Poprad http://www.tvpoprad.sk/slovensko-zajtra/

  Diskusia sa niesla v duchu bývalých politických školení mužstva - PŠM z čias socializmu podľa scénara Pražskej kaviarne a čiernobieleho videnia. Ruska kultúra áno ale Putinová politika nie. Rusko vraj ovplyvnilo voľby v USA a západnej Európe. Paradoxne kongres USA financoval rádia Slobodná Európa a Hlas Ameriky na ovplyvňovanie politickej situácie po celom svete. Žeby boli voliči USA a Európy nesvojprávny a nechali sa ovplyvniť ruskou propagandou? Kritika SNS, že vyhadzuje miliardy na nákup obrnených transportérov a stíhačiek, pričom pozabudli na to, že to bol prezident Kiska, ktorý presadil na samite NATO zvýšenie výdavkov na zbrojenie o 60%. Za tie peniaze by mali Slováci na dôchodky na 20 rokov. Proti komu chce vlastne malé Slovensko viesť vojnu? Na východný front už raz slovenskí vojaci vyslaní boli a vieme ako to skončilo. Budeme mať opäť nových kapitánov Nálepkov? Slušné Slovensko s pravicu áno, Mečiar a Fico nie. Obdobie rokov 1998-2006 sa do scenára nehodilo a ak niekto pochybil tak len Dzurinda. O období vlády Ivety Radičovej, v minulosti zamestnanej G. Sorosom ani slovo. Zvyšovanie veku odchodu do dôchodku - nevyhnutnosť vyspelej kapitalistickej spoločnosti. Zastropovanie veku odchodu do dôchodku – ľavicový populizmus. Riešenie demografie – náhradou za imigrantov atď. Ani slovo o rozkradnutých miliardách presunutých na súkromné účty a do daňových rajov a prijatí zákona o preukazovaní pôvodu majetku, čím by bolo dosť peňazí nielen na dôchodky ale aj na zdravotníctvo a školstvo.
 • Matejovské občianske združenie zorganizovalo diskusiu so starostom Spišského Hrhova Vladimírom Ledeckým. Scenzurovanú reportáž, v duchu politickej kampane na komunálne voľby, o nej priniesla mestom financovaná TV Poprad.
  https://www.youtube.com/watch?v=Hq8RE_RkYdA

  Spišský Hrhov je názornou ukážkou ako dokáže jediný človek, ktorému ide naozaj o vec posunúť veci správnym smerom a riešiť problém, ktorý je pre iných neriešiteľný. Do reportáže sa nehodilo vyjadrenie starostu Ledeckého, o tom že Rómom zadarmo nič nedal ale si to museli odpracovať pričom poukázal na darovanie unimobuniek matejovským Rómom, ktoré si podľa neho onedlho zničia pretože k ním prišlo bezpracne a preto si túto pomoc nebudú vážiť. Rovnako sa nehodil výrok o cene vody 32 centov v Spišskom Hrhove a jej porovnanie s cenou vody v Poprade kde stojí 2,61 eur, či výstavba kúpaliska kam chodia Popradčania, ktorí si nemôžu dovoliť platiť drahé vstupné do popradského Aquacity. Do reportáže sa nehodila ani otázka kandidáta na primátora Františka Bednára, ktorý sa diskusie zúčastnil. Pred komunálnym voľbami pripraví výzvu všetkým kandidátom na primátora, aby namiesto tisícov eur vyhodených na bilbordy a volebnú kampaň tieto peniaze venovali na založenia sociálneho podniku a pomohli tak pri riešení problému občanov v sociálnej núdzi.
 • Okruh kandidátov na primátora Popradu sa začína rozširovať. Vyše 800 podpisov už vyzbieral občiansky aktivista František Bednár, ktorý oznámil svoju kandidatúru volebným videom.
  http://www.necenzurovane.net/naj/poprad/pp0.html

  Pri zbere podpisov mu petíciu podpísali okrem primátora Švagerka a poslankyne Schlosserovej aj bývalý primátor Anton Danko. V minulosti pritom Bednár a Danko viedli proti sebe súdne spory o ochranu osobnosti. Okresný súd v Poprade rozhodol, že obaja si majú zaslať na súkromne adresy list s ospravedlnením. Rozsudok vo veci žaloby A. Danka je právoplatný. Rozsudok vo veci F. Bednára je v odvolacom konaní. Kvôli prieťahom počas päťročného trvania sporu v súčasnosti podala AK JUDr. Jána Garaja v Prešove sťažnosť F. Bednára Ústavnému súdu SR. Týmto F. Bednár a A. Danko považujú spor za ukončený.


   PRINT RSS

Hlavná stránka