"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

CITY MONITOR Poprad (v.02) - marec 2018


https://www.poprad.sk/portals_pictures/i_002331/i_2331343.jpgMilí Popradčania,  keďže aplikácia City Monitor sa stala len marketingovým a propagačným produktom našich papalášov a nič zmysluplného okrem bonzovania občanom neprináša,  ponúkame vám  možnosť  hlásenia  informácii o ktorých sa v duchu tzv. politickej korektnosti nesmie hovoriť. Vaše podnety a postrehy radi privítame a môžete ich priamo uverejniť v diskusii alebo ich zaslať na e-mailovú adresu twins@aminet.sk.Čo prináša marcové vydanie City monitor (v 02):

 • Po piatich mesiacoch naťahovania, sa v prípade alkoholovej kauzy primátora Švagerka stala z inštitútu tzv. super rýchleho konania fraška. Ako informovali média 5. februára 2018 vydal okresný súd v Poprade trestný rozkaz, ktorým dostal primátor symbolicky finančný trest 1200 eur a 18 mesačný zákaz vedenia motorového vozidla. Keďže sa mu trest zdal prísny jeho právny zástupca JUDr. Beňo proti nemu podal odpor. Zdá sa známa veta z čias socializmu, „všetci sme si rovní ale niektorí sú rovnejší“ platí v Poprade aj 28 rokov po prevrate, čo potvrdzuje, že povinné zverejňovanie rozhodnutí súdov v prípade popradského primátora neplatí. Ako potvrdzuje internetová stránka Ministerstva spravodlivosti SR trestný rozkaz vo veci Ing. Jozefa Švagerka sa na nej nenachádza. https://obcan.justice.sk/infosud/-/infosud/detail/sud/160/rozhodnutia  
 • Napriek nadštandardne plateným externým právnikom mesto Poprad prehralo súdny spor s bývalou mestskou policajtkou Janou Oprondekovou. Tento pracovný spor vedený na Okresnom súde v Poprade pod. č. 12Cpr/5/2014 vznikol len kvôli papalašským manierom bývalého viceprimátora Kromku, ľudskej ješitnosti a necitlivému prístupu k zamestnancom. Menovaná bola prepustená po 10 rokoch práce v mestskej polícii kvôli susedskému sporu jej otca s bývalým viceprimátorom. Prístup vedenia mesta sa nezmenil ani po odchode viceprimátora Kromku a nástupe primátora Švagerka a potom, čo Krajsky súd Prešov zrušil prvý rozsudok Okresného súdu v Poprade a v spore uspela, predvolali ju na personálne oddelenia a keď zistili, že môže nastúpiť do práce až po ukončení materskej dovolenky, v posledný deň proti rozsudku podal JUDr. Beňo účelové odvolanie. Ak sa takto zachovali k matke dvoch malých detí nemožno to nazvať inak ako zlomyseľnou a cynickou bezohľadnosťou 30. januára 2018 Krajsky súd Prešov rozsudkom zp. zn. 21CoPr/7/2017 potvrdil rozsudok Okresného súdu Poprad a mesto súdny spor prehralo. Bývalá mestská policajtka má nárok na náhradu ušlej mzdy a musia ju prijať späť k Mestskej polícii. Paradoxne po rozhodnutí súdu v Poprade v roku 2017 a uverejnení článku s názvom Mesto Poprad prehralo ďalší pracovný spor skončila vo funkcii vedúcej právneho oddelenia JUDr. Anna Gaborčákova, ktorá zastupovala mesto. Na jej miesto nastúpila JUDr. Natália Hudáková, manželka okresného prokurátora v Poprade, známeho z „dozorovania“ alkoholovej kauzy primátora Švagerka. Keďže mesto ani po vynesení rozsudku svoju bývalú zamestnankyňu neoslovilo, jej právna zástupkyňa 5. marca odoslala oznámenie s návrhom na riešenie situácie mimosúdne.


 • Ako vravia bratia Česi, „Jména hloupých na všech sloupích“, v Poprade sa objavili v hojnom počte bilbordy prvého kandidáta na primátora, ktorý poslal každému Popradčanovi do schránky leták s peknou magnetkou, čo okrem blížiacej sa jari predznačuje, že tento rok bude volebný. K téme komunálnych volieb sa výstižne vyjadril na sociálnej sieti pán vystupujúci ako Igor Zvon.
  Bude to ozaj vtipné.... Neschopáci, ktorým sa nedarí v podnikaní ( Ondrej Kavka, František Kornaj) , synovia bohatých otcov - ktorí od roztopaše nevedia čo so sebou...( Peter Bendik , Peter Dujava ) a ďalší zabávači ( Gašper, Wzoš, Pčola ) nám zasmradia mesto svojimi tvárami a bezduchými slovami... Je to čoraz horšie.
 • Po exkluzívnych toaletách a alkoholovom fopá primátora sa Poprad opäť zviditeľnil v médiách tentokrát požiarmi chatrčí matejovských Rómov. Zlé jazyky hovoria, že požiare pod viaduktom neboli náhodné a Rómovia sa rozhodli vyriešiť otázku zabezpečenia svojho bývania radikálne. Na rozdiel od majority, ktorá sa skôr ako k lacnému bývaniu dostane po nesplácaní hypotéky k exekúcii, matejovských cigánov mesto presťahovalo do Kina Máj vo Veľkej a poskytlo z mestskej kasy 150 000 eur na unimobunky. Dá sa očakávať, že know –how matejovských cigánov sa inšpirujú aj ich súkmeňovci na Slovensku a hasiči budú mať o zábavu postarané. Primátor Švagerko pre Veličanov pripravil aj iné zviditeľnenie v podobe publikácie s názvom Veľká 1268-2018 v počte výtlačkov 1500 kusov za peknú sumičku 14 949 eur pre spoločnosť JADRO SK s.r.o. Či prebehlo verejné obstarávanie nie je známe.
 • Brutálna a bezprecedentná vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky otriasla celým Slovenskom a nenechala ľahostajnými ani Popradčanov, ktorí si ich pamiatku uctili tisícovou účasťou a zapálením sviečok pri pamätníku obetiam okupácie 21. augusta 1968. Symbolicky bol Jozef Bonk zavraždený 21. augusta 1968 obeťou politického systému. Obeťami politického systému zavraždenými 21. februára 2018 sa stali aj novinár Ján Kuciak a jeho priateľka. Predseda Svetového združenia bývalých politických väzňov, ktoré v roku 2002 odhalilo tento pamätník na námestí, v súvislosti s touto demonštratívnou dvojnásobnou vraždou na sociálnej sieti uviedol, že k zastrašovaniu dochádza aj v Poprade.
  https://www.facebook.com/frantisek.bednar.528?fref=ufi
  „Od dnes pri každom predvolaní na políciu uvediem do protokolu len to, že v zločineckom štáte kde sa kryjú zločinci prepojení s politikmi a vraždia novinári odmietam vypovedať vo veci trestných podaní proti mne za ohováranie a podobné účelové zastrašovania a začnem chodiť ozbrojený. K tomu vyzývam aj Rostasa, Mazureka, Baláža a všetkých ktorých stíhajú a obviňujú za verbálne prejavy, aby z rovnakého dôvodu odmietli vypovedať. Slovensko sa odo dnes stalo štátom s medzinárodnou nálepkou mafiánskeho štátu s prvkami fašizmu. To potvrdili traja z najvyšších predstaviteľov štátu. Premiér verejne vyhlásil, že Slovensko nie je právny štát pretože prístup k spravodlivosti majú iba majetní. Podľa prezidenta Kisku je Slovensko mafiánsky štát, čo zistil až potom keď sa medializovali jeho daňové prechmaty a bývalý minister a predseda NS SR Harabin označil tento štát za fašistický v ktorom prebieha genocída časti nemajetných občanov a ľudia zomierajú kvôli vykrádaniu zdravotníctva. Všetky dristy a vyhlásenie politikov k dvojnásobnej vražde sú farizejstvo najhrubšieho zrna, pretože skutočnými vrahmi je tento skorumpovaný politický systém“ .


   PRINT RSS

Hlavná stránka