"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

CITY MONITOR Poprad (v.02) - február 2018


https://www.poprad.sk/portals_pictures/i_002331/i_2331343.jpgMilí Popradčania,  keďže aplikácia City Monitor sa stala len marketingovým a propagačným produktom našich papalášov a nič zmysluplného okrem bonzovania občanom neprináša,  ponúkame vám  možnosť  hlásenia  informácii o ktorých sa v duchu tzv. politickej korektnosti nesmie hovoriť. Vaše podnety a postrehy radi privítame a môžete ich priamo uverejniť v diskusii alebo ich zaslať na e-mailovú adresu twins@aminet.sk.Čo prináša februárové vydanie City monitor (v 02):

  •  Pán primátor Švagerko neráčil odpovedať na otvorený list-výzvu zo dňa 18. 1. 2018, uverejnenú na stránke http://necenzurovane.net/naj/poprad/pp23.html k jeho výrokom v TV JOJ, kde okrem toho, že chce byť dobrým príkladom zaperlil historickou vetou: „Veď čo sa stalo, ja som niekomu ublížil ? A fakt rozmýšľam, že čo je horšie v živote, či piť alebo kradnúť.“ Kto kradol sa ale diváci nedozvedeli, zato sa dozvedeli, že sa chystá v tohtoročných komunálnych voľbách opäť kandidovať, čo potvrdila aj TV TA3. Týmto nepotešil viacerých vplyvných podnikateľov, ktorí ťahajú nitky z pozadia a ktorí majú teraz hlavu v smútku koho postaviť za kandidáta na primátora. V hre sú poslanec Ondrej Kavka a viceprimátor Wzoš, takže dá sa očakávať veľký nátlak na súčasného primátora, aby mu nápad kandidovať vyhovorili, aby sa nedopatrením nestál primátorom niekto koho nemajú pod kontrolou. Objavil sa aj v poradí druhý adept na primátora Peter Dujava, v ktorého neprospech hrá, že pred voľbami 2014 hodil cez palubu regionálne noviny Podtatransky kuriér, ktoré neskôr získal bývalý 2. viceprimátor Pavol Gašper, aby si z nich urobil svoje súkromne noviny, ktoré zadarmo rozdáva do schránok po celom Poprade a okolí a ktorých náklad sa zvyšuje pravidelne vždy pred voľbami.  
  • Že sa blížia komunálne voľby potvrdzuje monitoring sociálnych sieti na ktorý mesto minie 2 160 eur. Asi sa radnica nechala inšpirovať prezidentom Kiskom, ktorý sa rozhodol v duchu revolučných tradícií spred novembra 1989 bojovať proti ideologickým nepriateľom cenzúrou sociálnych sieti. Rovnako tomu nasvedčuje aj masívna propaganda za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Jožko Goebbels o super úspechoch Popradskej energetickej spoločnosti a úsporách za energie pre občanov vo výške 831 000 eur a zisku 460 000 eur pred zdanením. Takže si počkáme na údaje Finstatu po zdanení a zhodnotení celkovej zadlženosti spoločnosti, aby sme ich mohli porovnať so ziskom bývalej Dalkie, ktorá vyrokované zľavy s SPP za dodávky plynu neoznačovala ako úspory. Avizovaných ušetrených 50 eur na domácnosť má v skutočnosti za cieľ občanom zalepiť oči pred voľbami a zvýšením cien za energie v dôsledku nárastu cien ropy a zemného plynu. K tomu však príde až po komunálnych voľbách.


  • Začiatkom roka sa na jednom z bytových domov na Popradskom nábreží objavil transparent z nápisom Popradská mafia kradne občanom už aj svetlo! Proti výstavbe 13 poschodového apartmánového domu sa rozhodli brániť občania bytových domov petíciou. O necitlivom prístupe k prehustenej výstave v centre mesta, absencii architekta mesta Poprad a prístupu k likvidácii zelene bol uverejnený na stránke www.necenzurované.net článok s názvom DOKEDY SA BUDÚ MUSIEŤ ZÚFALÍ OBČANIA BRÁNIŤ PETÍCIAMI PROTI NEKOMPETENTNOSTI POPRADSKEJ RADNICE? O chaose na radnici svedčí aj to, že z funkcie prednostu údajne odchádza Robert Bujalka (rodinný príslušník primátora).
  • Z bývalého 2. viceprimátora Pavla Gašpera sa stal kritik a s termínom blížiacich sa komunálnych volieb sa zvyšuje aj miera jeho kritickosti.https://www.podtatransky-kurier.sk/nazor/co-caka-mesto-poprad-v-roku-2018. Má to len jednu chybičku krásy, skoro tri roky poberal nadštandardný viceprimátorsky plat a riešil len podružné záležitosti ako ihriská a dôchodcov. Zrazu ho osvietilo a zistil, že mesto dobré platí externe právnické kancelárie a pred voľbami rozbíja rezervný fond. Je to vskutku pozoruhodný obrat ak berieme v úvahu, že sa ako neznámy kandidát na primátora náhle objavil niekoľko mesiacov pred voľbami. Jeho politická kalkulácia mu vyšla keď sa vzdal kandidatúry v prospech Jozefa Švagerka, no musel byť naivný ak čakal, že ho po voľbách Švagerko a Wzoš príjmu ako rovnocenného partnera medzi seba. Rád označuje protikandidátov za politických kaskadérov s minimálnou podporou no nerád prijíma názor, že ho časť voličov považuje za politického špekulanta s tajomným kazateľským pozadím.
  • Výzva na kandidáta na primátora, ktorý nájde odvahu presadiť volebný program uverejnený na stránke http://necenzurovane.net/naj/poprad/pp0.html stále platí, pretože sa zatiaľ takýto kandidát nenašiel. Po viacerých pripomienkach občanov bol upravený bod programu č. 11 a zrušenie poplatkov za psov sa bude týkať len dôchodcov a držiteľov preukazu ZŤP. Verejnosťou bol tento program prijatý pozitívne. Či si Popradčania vyberú v novembri ťažko prijímanú pravdu a úprimnosť, ktorá je len pre silných alebo klamstvo, ktoré si volia slabí a ustrašení, ukážu komunálne voľby.
  • V čase kedy prvý viceprimátor Wzoš básni o Smart - City a inteligentných pouličných lampách s wifi pripojením je primátor Popradu Švagerko zároveň predsedom dozornej rady spoločnosti PPVS, kde sa odpisujú vodomery ako v 19. storočí. V bytových domoch je to len raz za 2 mesiace, pričom neexistuje dispečing, ktorý by monitoroval on-line únik vody čím by sa predchádzalo zbytočným stratám a škodám. (Veď načo keď to občan aj tak zaplatí a ak voda uniká za vodomerom ešte na tom vodáreň zarobí!) Pritom Vodárne a kanalizácie mesta Komárna, a.s. majú už dávno inštalovaný rádiový odpis vodomerov. Na stránke http://necenzurovane.net/naj/poprad/pp25.html bol uverejnený článok s názvom KONTROLOVAŤ DODÁVATEĽOV SA OPLATÍ ! Ako prichádzame o peniaze za dodávku teplej a studenej vody, ktorý poukazuje na poškodzovanie odberateľov v našom meste. Pre ochranu spotrebiteľov sa pripravujú ďalšie kroky v spolupráci s Advokátskou kanceláriou JUDr. Jána Garaja z Prešova a Mimosúdnym spotrebiteľským centrom OMBUDSPOST –združenie na ochranu spotrebiteľov v Poprade.


   PRINT RSS

Hlavná stránka