"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

CITY MONITOR Poprad (v.02) - január 2018


https://www.poprad.sk/portals_pictures/i_002331/i_2331343.jpgMilí Popradčania,  keďže aplikácia City Monitor sa stala len marketingovým a propagačným produktom našich papalášov a nič zmysluplného okrem bonzovania občanom neprináša,  ponúkame vám  možnosť  hlásenia  informácii o ktorých sa v duchu tzv. politickej korektnosti nesmie hovoriť. Vaše podnety a postrehy radi privítame a môžete ich priamo uverejniť v diskusii alebo ich zaslať na e-mailovú adresu twins@aminet.sk.Čo prináša januárové vydanie City monitor (v 02):

 •  Bohužiaľ odpoveď mesta o hospodárení obchodných spoločností s majetkovou účasťou mesta Aquapark a Brantner, podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám od vzniku týchto spoločností, potvrdila, že podnikateľ Telensky si z nás robí dobrý deň a spoločnosť Brantner mestu dáva len omrvinky
  Príloha: Odpoveď mesta Poprad na žiadosť o sprístupnenie informácie z 12.12. 2017
  Hoci mesto nedostáva od roku 2002 od Aquaparku oficialne nijaký zisk, Telenského iné firmy skupujú nehnuteľnosti, ktorých zoznam je uverejnený na stránke http://necenzurovane.net/naj/poprad/pdf/lv.pdf V plnej nahote sa potvrdilo, že celé vedenie mesta plní len úlohu bábok oligarchov a silných finančných hráčov z pozadia, ktorí ovládajú naše mesto a účasť primátora a poslancov v dozorných radách a papierový formálny podiel mesta v týchto spoločnostiach je len pre srandu králikov bez reálneho zisku pre mesto a jeho občanov. Sľuby, ktoré skladali primátor, viceprimátori a poslanci, v ktorých sľubovali, že budú konať v prospech občanov, sú len falošným a prázdnym gestom, pretože títo sa správajú skôr ako zapredanci a farizeji a v skutočnosti slúžia len svojím peňaženkám, čo jasne dokázali návrhom na zvýšenie platu primátora na súčasných 4 600 eur. Obyčajní ľudia ich v skutočnosti nikdy nezaujímali a sú pre nich zaujímaví len pred voľbami. Výsledkom tejto mizérie je, že 65 % Popradčanov sa na voľbách nezúčastňuje, čo im plne vyhovuje, pretože tých 35%, z ktorých veľká časť trčí niekomu zo zadku, oblbnú volebnými sľubmi a bilbordmi. 
 • Mestská spoločnosť PES, ktorá po ukončení zmluvy s francúzskou spoločnosťou Veolia Energia prevzala po 20 rokoch späť doposiaľ ziskové tepelné hospodárstvo, pod vedením jej konateľa Ing. Pavla Kubíčka naďalej pokračuje v praxi nezverejňovania všetkých zmlúv (napr. na lízing automobilov) a investície financuje z úverov, za ktoré ručí technológiami patriacimi mestu. (Niečo sa ušlo aj rodinnému príslušníkovi konateľa čo potvrdzuje faktúra č. 201700467 za v Poprade veľmi populárnu rekonštrukciu WC na ZŠ letná, za 10 289 eur). Občania neplatia len za cenu tepla ale sponzorujú Združenie Pre mesto, mediálnu reklamu, právne služby za 18 000 eur ročne pre advokátsku kanceláriu Hudzik & partners a s vedením mesta spriaznené subjekty. V roku 2016 kedy advokátska kancelária JUDr. Hudzika pripravila 38 zamestnancov Veolie Energie vypracovaním výpovedí o odstupné, oficiálne dostala za právne služby 400 eur. Dodatočne však bola až v roku 2017 uverejnená na webovej stránke PES zmluva na 18 000 eur ročne. Na zakrytie tohto skrytého tunelovania a zalepenie oči odberateľom pred voľbami zrejme poslúžia vratky za energie a zníženie ceny tepla, čo však je len zlomkom z toho čo by Popradčania skutočne mohli dostať. Pri rozumnom a hospodárnom spravovaní by boli ceny tepla určite nižšie a zisk by slúžil občanom. Dozornej rade PES je úplne jedno čo všetko v cene tepla zaplatia občania Popradu, pričom nie je problém zistiť koľko platila za právne služby ročne Dalkia (Veolia Energia) a koľko poskytla na sponzorskom.
  Príloha:ZM-O-4/20172016Zmluva o poskytovaní právnych služiebAdvokátska kancelária Hudzík Partners s.r.o., Mnoheľová 15, Poprad472155420.12.201601.01.2017 18.000 eur https://poprad.energy/zverejnovanie-zmluvy/
  ZM-O-40/2017 2017 Zmluva o reklame a propagácii PRE MESTO o.z. 42235308 18.05.2017 6.300 eur

 • Radnica pod vedením primátora Švagerka a jeho zástupca Wzoša zaviedla novú prax rozhadzovania peňazí pochádzajúcich z daní a poplatkov občanov Popradu za tzv. právne služby vopred vybraným právnikom. Pritom mesto má svojich právnikov a nie je známe aké spory sa vlastné vedú, rovnako nie je známa úspešnosť mesta v týchto sporoch. Paradoxne pritom kritizovali bývalého primátora Antona Danka za sumu 9 000 eur, ktorú mesto vtom čase poskytovalo AK Mgr. Ježíka. Ako potvrdzuje odpoveď na interpeláciu poslankyne Schlosserovej mesto vyplatilo AK Beňo & partners a AK JUDr. Jozef Tekeli za právne služby v roku 2016, 51 660 eur a v roku 2017, 63 367 eur.
 • Začiatkom roka sa občania z médií dozvedeli, že prípad jazdy pod vplyvom alkoholu primátora Švagerka sa po piatich mesiacoch ešte ani nezačal prejednávať, pretože si ho prehadzujú ako horúci zemiak. Po Poprade a Starej Ľubovni vec prevzala Okresná prokuratúra v Kežmarku. Ako potvrdzuje prípad únosu slovenského občana Lukáša Gemzu, v súčasnosti žujúceho v zahraničí, Kežmarok je známy označením používaným často Danielom Lipšicom alebo sudcom Štefanom Harabinom "mafia friendly". Po prepustení z väzenia tam mal istý čas hlavný stan aj Mikuláš Černák. Spomínaný Lukáš Gemza vo svojej žiadosti odoslanej Špeciálnej prokuratúre uverejnenej na internetovej stránke http://necenzurovane.net/kovac/kovac25.html okrem iného uviedol,citujem:
  „...je zarážajúce, že za nosenie čierno - červeného trička s nápisom Skrewdriver v „právnom“ štáte v zrýchlenom konaní trestným rozkazom okamžite udelia 16 mesačný trest obyčajnému občanovi, ale na druhej strane prípad verejného činiteľa - Popradského primátora Švagerka sa ani po 5 mesiacoch nepohol. Pričom sa dopustil trestného činu jazdou pod vplyvom návykových látok ohrozujúc nie len sám seba ale aj účastníkov dopravnej premávky a pri dychovej skúške mu bola podľa televízie JOJ bola nameraná hodnota vyše jedno promile alkoholu. Jeho právny zástupca JUDr. Beňo spochybňuje prvú dychovú skúšku a je zrejme, že opakovanými dychovými skúškami sa napomáhalo delikventovi, aby nebol trestne stíhaný za trestný čin ale vec bola posudzovaná len ako priestupok. Potvrdzuje to odber krvi po vyše troch hodinách a postup popradského prokurátora JUDr. Marcela Hudáka, ktorý vec dozoroval a nepovažoval za potrebné umiestniť delikventa do cely predbežného zaistenia ako stanovuje zákon. Je pri tom verejným tajomstvom, že manželka prokurátora pracuje na Mestskom úrade v Poprade ako vedúca právneho oddelenia. Na spochybňovanie dôvery občanov v právny štát upozorňovala odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská, ktorá uviedla, že postupu prokurátora rozumie, má naň právo, je však presvedčená, že v prípade Jozefa Švagerka podmienky na super rýchle konanie splnené boli. „Pri takom počte dychových skúšok, ktoré potvrdili, že vodič má v krvi nad jedno promile alkoholu, niet o čom pochybovať.“ https://plus7dni.pluska.sk/Domov/Pripad-primatora-Popradu-ktory-soferoval-opity-sa-zamotava Je zarážajúce, že v každej normálnej fungujúcej spoločnosti by takto verejne činná osoba okamžite odstúpila a zo strany organov trestných v činnom konaní by bola osoba okamžite v super-rýchlom konaní odsúdená minimálne na verejno - prospešné prace. Tiež je zarážajúce, že vec „prebrala“ už ako tretia prokuratúra Kežmarok, kde pôsobí ako prokurátor aj pán JUDr. Ondrej Švagerko. Je možne, že ide možno len o menovca ale už to vzbudzuje pochybnosti. Pritom tá istá prokuratúra „rieši“ už takmer osem rokov trestný čin zločinu a vydierania zo strany SIS, ktorého som sa stal obeťou. O objektivite a nezávislosti Kežmarskej prokuratúry existujú dôvodné pochybnosti aj preto, lebo je všeobecne známe, že v Kežmarku pokojne a nerušene pôsobia viaceré osoby spájané s organizovaným zločinom a na tenisovom turnaji Ježkocup sa údajne zúčastňuje aj policajný viceprezident. Na fotografii je jedným z účastníkov aj právny zástupca primátora Švagerka JUDr. Jozef Beňo.(Druhý zprava).
  https://www.noviny.sk/krimi/292720-pripad-primatora-ktory-soferoval-opity-prevzal-novy-prokurator Prípad tak prevzal prokurátor z Kežmarku a Okresný dopravný inšpektorát v Prešove. Vyšetrovanie tak pokračuje ďalej, v akom je štádiu ale nie je známe.
 • Podivné fámy sa šíria o prepojení popradského primátora s Mariánom Troligom, ktorý mal v minulosti záujem o privatizáciu SAD v Poprade a jeho spoločnosťou TROLIGA BUS, spol. s r.o. Údajne istá osoba zo SAD v Poprade mala pod vplyvom alkoholu vykričať, že primátor má uzatvorenú zmluvu o pôžičke s Troligom na 200 000 eur so záložným právom na dom primátora vo Veľkej. (Keďže vklad do katastra nebol urobený, je možné to urobiť do troch rokov). V kuloároch sa hovorilo aj o tom, že Troliga sponzoroval hokej kým mu tam hral jeho syn. Ak by sa to zakladalo na pravde, pán primátor by mal preto vyvrátiť akékoľvek pochybností o existencii zmluvy o pôžičke a tým aj o jeho možnej vydierateľnosti, resp. konflikte záujmov vzhľadom na to, že TROLIGA BUS má svoje ekonomické záujmy v Poprade, k čomu ho vyzývame! Oficiálne je známe len to, že zmluva so SAD bola predlžená na zastupiteľstve 7. 12. 2017 na ktorom sa za SAD zúčastnil len zástupca odborov a o výmene autobusov sa toho veľa nepovedalo.
 • Z areálu ukradnutej nemocnice na liečbu TBC, ktorá už 10 rokov chátra sa najnovšie stala skládka odpadu s injekčnými striekačkami, fľašami od alkoholu, starými pneumatikami, stavebným materiálom atď., ako o tom informovala RTVS v spravodajstve 5. januára 2018, v reportáži :„PRIBUDLA ĎALŠIA SKLÁDKA“.
  Reportáž: https://youtu.be/5ZEUzA_KF84


 • Matejovce ostávajú naďalej najchudobnejším dieťaťom Popradu, Nerieši sa problém s neosvetlenými prechodmi, ulice nemajú verejné osvetlenie ako potvrdzujú príspevky zo sociálnych sieti.
  https://www.facebook.com/groups/1782754085280932/2000719866817685/?pnref=story
  https://www.facebook.com/groups/1782754085280932/permalink/2000715120151493/?pn Nepomohla ani interpelácia poslankyne Madzinovej ani petícia.
  Tu si pozrite odpoved mesta na riesenie problemu s neosvetlenymi prechodmi ako jedina mestska cast popradu nemame osvetlene prechody pre chodcov, ulicky a ulice nemaju verejene osvetlenie a to len preto lebo mesto 10 rokov sa nathuje so SSC ohladne sprostej cesty, hajzle v cene bytu su ok, ale nejaka oprava cesty uz sa to preberat nebude lebo budeme musiet nieco pre ludi zaplatit !!!!!! interpelacia od poslanca co nie je ani za matejovce take iste zvasty len to dokola kopiruju a nic sa nedeje..... Interpelácia-2_Mgr.-Alena-Madzinová(1).pdf · verzia 1
  Mysleli ste si ze podpisanim peticie a pozadovanim riesenia situacie v Matejovciach naprikald obecnym podnikom stacilo???? no tak sa pekne zobudte ludia, dalsie prachy na konzultacie a na vystavbu komunitneho centra, ktore nema absoltune ziadnu koncepciu a ide len o to aby sa minuly peniaze tento krat si zarobila N.O. Rozvoj Spisa,
  https://finstat.sk/Podania/UdajZRegistra/2017-J000049 https://www.finstat.sk/35582537 A v spiskom hrhove sa robia konzultacie bezplatne !!!!!!!!! Takto vedenie lepi oci nejakymy 700 eurami na jedno kulturne podujatie v roku !!!! Nikto z nich tam neche riesenie pre Matejovce take ktore by to tu raz a navzdy poriesilo
 • Podľa posledných údajov uverejnených mestom sme sa dozvedeli, že úbytok obyvateľov naďalej pokračuje a podľa stránky mesta počet obyvateľov za krátko klesne pod 50 000. https://www.poprad.sk/?program=51&module_action__0__id_ci=149472 Pritom je v meste Poprad evidovaných aj 1978 ľudí bez adresy, čo je o 60 viac ako v predchádzajúcom roku. Ak by sa títo vrátili do obcí z ktorých pochádzajú, skutočný počet obyvateľov by bol už dávno pod hranicou 50 000 obyvateľov, čo v konečnom dôsledku znamená nižšie podielové dane pre mestskú kasu. Otázka pre vedenie mesta preto znie. Čo ste urobili preto, aby ľudia z Popradu neodchádzali a kde je vami pred voľbami v roku 2014 sľubovaná mestská spoločnosť, ktorá mala stavať byty pre mladé rodiny za dostupné ceny?

 • Mestom financovaná TV Poprad, pod vedením kamoša viceprimátora Wzoša, pokračuje naďalej v plnení úloh v zmysle požiadaviek najvyššieho grémia a politbyra popradskej radnice. Na kvalitu programovej štruktúry, objektivitu a nezávislosť sa dotazoval interpeláciou aj poslanec mestského zastupiteľstva Vladimír Lajčák, čo potvrdzuje „kvalifikovaná“ odpoveď mesta.


   PRINT RSS

Hlavná stránka