"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Svedectvo o moci - Štefan Martoš

 

Žalujem!

Ak by sa dala falošnosť, šarlatánstvo a táranie politikov predávať, Slovensko môže byť svetovým exportérom. Pred pár dňami Róbert Fico prehlásil "to najťažšie už máme za sebou, druhá polovička tohto roka bude dobrá. Ja som absolútny optimista, som presvedčený, že nebudeme prijímať žiadne rozhodnutia typu daňového a že zvládneme deficit pod tri percentá. Ideme do obrovskej reformy, aby štát nebol taký byrokratický. Tam sú tie zdroje. Ja môžem garantovať len to, že verím tejto krajine, verím tejto vláde a budeme makať ako čerti od rána do večera a urobíme všetko pre to, aby Slovensko nemuselo prijímať žiadne konsolidačné opatrenia". Róbert Fico upozornil, že ak nebude hospodársky vývoj priaznivý v Európe, nebude dobre ani na Slovensku. „Ideme dole a hore s tým, ako sa hýbe európske hospodárstvo".

Za dvadsaťtri rokov sa pod správou moci rozkradol priemysel v hodnote 50 až 100 miliárd eur. Štátny dlh je vo výške 37 miliárd eur. Úroky dlhu splácame novým dlhom. Dlh ročne narastá o 5 miliárd eur. Každá mladá štvorčlenná rodina vrátane budúcich batoliat je okradnutá, zadĺžená a jej budúci život je zaťažený sumou vo výške cca 60 až 70 tisíc eur. Prežrali sa banky, plyn, atómky, vodné elektrárne. Štátna správa je prezamestnaná o 30 až 40%. Štátne zákazke sú predražené o 20 až 30%. Korupcia stojí občanov ročne 2 až 4 miliardy eur. Zamestnanosť na Slovensku je závislá od úspechu okolitých štátov. Slovensko sa stalo vazalom, lacnou pracovnou silou a odbytišťom ostatných štátov. Najnižšie mzdy a dôchodky v EÚ poberajú občania Slovenska. Rozkradlo sa státisíce hektárov pôdy a lesov spravovaných SPF. Po zrušení nebankových subjektov zmyzlo v útrobách justície a likvidátorov cca 25 miliárd korún.

700 tisíc občanov žije na hranici chudoby, 400 tisíc občanov pracuje v zahraničí odlúčených od rodín, 400 tisíc občanov je nezamestnaných, na Západ emigrovalo, natrvalo zostáva a žije obrovské množstvo remeselníkov, technikov, inžinierov, inteligencie, zdravotníckého personálu a lekárov. O strechy nad hlavou prišlo a bolo exekuovaných niekoľko desiatok tisíc rodín v prevážnej miere obetí hospodárského rozvratu a nestability štátu. Justícia nie je tretí pilier moci, justícia spoločnosť rozkladá. Niektorí predstavitelia prokuratúry sú originál zločinci. Jeden z predstaviteľov prokuratúry získal doktorát podvodom, druhý prokurátor dal pokyn na prevedenie bytovky Glancee Hous v Senci na schránkovú firmu, za ktorou stojí Kočner, tretieho prokurátora manželka súdi štát v kauze Tipos o miliardu korún.

Predkovia väčšiny politikov boli chudobní ľudia a bíreši. Tisíce tých, ktorí sa obtreli o moc vlastnia dnes exkluzívne nehnuteľnosti a luxus na exotických adresách. Ich deti a rodiny tam žijú už ako občania iných štátov a ako predsunuté základne pre spravovanie majetkov a účtov. Domácou úlohou Róberta Fica je nehovoriť poškodeným občanom kto rozkradol priemysel, kto prežral banky, elektrárne, plyn, mýto, emisie, kto na tom zbohatol a bez rozdielu politických strán odpútavať pozornosť spoločnosti od horepopísaných činov. Róbert Fico, majiteľ trojárového bytu Bonaparte za mesačný prenájom 2 600 eur občanom ustarostene odkazuje, že ich má rád, stále myslí na nich, cíti s nimi a chce im iba dobre. Uvažujú občania nad tým, prečo politici žijú na Slovensku v drahých prenajatých bytoch a v zahraničí luxusné nehnuteľnosti vlastnia?

V hierarchii justície stojí prokuratúra najvyššie. Prokuratúra rozhoduje, kto bude stíhaný a kto nie. Keď sa dohodne zločinec a prokurátor, prídete o majetok. Za organizovaným zločinom hľadaj vždy prokurátora. V roku 1991 odvolal prezident Václav Havel pre nečinnosť generálneho prokurátora Ivana Gašparoviča. Úlohou prokuratúry je potierať zločin, nie ho organizovať a kryť. Prokuratúra prenasleduje slabých, bezbranných, bezdomovcov a nezamestnaných neplatičov prenájmu a alimentov. Hoci prokuratúra nie je ekonomická disciplína, na rozvrate spoločnosti, nezamestnanosti a extrémnych sociálnych rozdielov má podiel najväčší. Účtom prokuratúry je stav štátu. Prokurátorská klika má na svedomí 35 tisíc samovrážd z beznádeje. Z úst premiéra a prezidenta počúvame, že za nešťastie Slovákov môžu Nemecko, okolité štáty a svetová kríza.

Ak je pravdou, že moc je vôľou občanov, potom platí, že občan ju musí kontrolovať a usmerňovať. Víťazná strana, alebo koalícia volí predsedu parlamentu a premiéra, premiér zostaví a prezident vymenuje vládu. Po dvadsiatichtroch rokoch sme prišli na to, že sebareflexia parlamentu, vlády a justície neexistuje. Súdny stav a prokuratúra musia byť mimo vplyv a dosah politikov a členov vlády. Najvyšším orgánom justície je prokuratúra. Predsedu Najvyššieho súdu a Generálneho prokurátora musia voliť občania. Občania musia mať právo tretinovou účasťou v referende odvolať prezidenta, predsedu Najvyššieho súdu, Generálneho prokurátora a ktoréhokoľvek sudcu a prokurátora. Toto by mala byť páka na chyby a zločiny justície a prezidenta. Prezident musí byť apolitický. Zasahovať do politiky parlamentu, vlády a justície a navrhovať zmeny tretinovou účasťou v referende musia mať právo občania. Občanov by zastupoval Snem občanov, ktorý by zasadal jeden týždeň kvartálne. Úlohou Snemu by bola kontrola moci a dvojtretinovou väčšinou personálne zmeny v parlamente, vláde a justícii. Snem by bol zložením volených autorít z radov občanov, jedna hlava na cca 10 000 obyvateľov.

Spoločnosť vpustila do vrcholovej politiky, ekonomiky a verejného života obrovské množstvo právnikov. Slovensko každý rok vyprodukuje 5 násobne viac právnikov, ako potrebuje. Ich prirodzenou snahou je politika a štátne úrady. Ľudia bez manažérskych skúseností v politike, ekonomike, v riadení štátu sa dostávajú k moci a peniazom. Právnik hodnoty nevytvára, jeho poslaním je hodnoty chrániť. Tie najväčšie zločiny organizujú, prehliadajú a kryjú vždy právnici. Právnici stoja za zločineckou privatizáciou, rozkladom štátu, úpadkom ekonomiky, nezamestnanosti, biedy a extrémnych sociálnych rozdielov. Za veľkým zločinom hľadaj vždy právnika.

Ivan Gašparovič žaluje Juraja Poláčeka, autora článku za nactiutŕhanie. Autor ho nepriamo označil ako vraha Michala Bobáka, bývalého poľovného referenta Vojenských lesov Lešť. Podľa oficiálnej verzie mal byť Michal Bobák nešťastne zastrelený svojím riaditeľom Štefanom Drozdom pri zastrelovaní pušky. Od začiatku je udalosť opradená nejasnosťami. Podľa informácií z obce Kochanovce za Humenným, mal byť v čase nehody Štefan Drozd v kostole. Kochanovce sú 300 km od Lešťe. Keď sa Drozd dozvedel o udalosti, sadol do auta a behom cca 3-3 a pol hodiny docestoval do Lešťe. Ten mal prevziať vinu na seba. Občania Kochanoviec sú svedkovia a odmietajú vinu Drozda. Drozd bol odsúdený na 18 mesiacov podmienečne. Nešťastie si nevyberá a hneď po udalosti sa šírili správy, že za nešťastím Bobáka nie je Drozd, ale Ivan Gašparovič.

Podľa prvého vyjadrenia prezidentovho hovorcu, mal byť prezident vo svojom letnom sídle na ostrove Hvar v Chorvátsku. Na miesto nehody bola prizvaná SIS. Na miesto nehody nebol prizvaný lekár. Kto oslovil SIS a kto jej dal príkaz? Čo má spoločné nehoda Bobáka a Drozd so SIS? Neskôr na miesto mala prísť vojenská polícia. Všetko nasvedčuje tomu, že po nehode bol záujem vec pred verejnosťou utajiť a zmeniť. Je ešte jedna verzia. Na mieste nešťastia mimo nebohého a údajného strelca mal byť ešte jeden, alebo viac ľudí, o ktorých nevedeli prví dvaja. Nehoda mala byť zinscenovaná tak, že nehodu spôsobil prezident. Je prezident vydieraný? Ivan Gašparovič je jediný politik, ktorý je pri moci dvadsaťtri rokov. Bývalý generálny prokurátor, predseda parlamentu, organizátor privatizácie a dnes prezident má pod palcom prokuratúru, Ústavu a zákony a je priamo zodpovedný za stav v spoločnosti. Kto ešte iný môže zodpovedať za to?

Prezident udelil k výročiu republiky zdvorilostnú amnestiu cca päťsto až tisíc väzňom. Kto odčiní kryvdy nevinných? K amnestii chýbajú jeho pohnútky a zmysel. Občania sa pozerajú na amnestovaných ako na zločincov, ktorí dostali milosť. Moc rozkradla štát v miliardách eur. Amnestovaní ľudia spôsobili odhadom materiálne škody spolu cca do 5 miliónov eur. Aká to láskavosť moci. 70% občanov považuje justície za polozločineckú organizáciu. Nespravodlivosť vyrába bezdomovcov, nezamestnaných, hladných, chudobných a kritikov a oponentov režimu. Za šesťdesiat rokov justícia zavraždila, zničila a pozatvárala desaťtisíce nevinných ľudí. Perzekúciu a ekonomické následky odniesli aj ich deti. Nespravodlivosť má trvalý dopad na dušu jednotlivca a ducha spoločnosti. Nositeľom spravodlivosti a  nespravodlivosti je vždy režim. Nespravodlivý systém nie je schopný odstrániť režim, ktorý nespravodlivý systém dopustil. Prinášateľom spravodlivosti je vždy zmena režimu. Nositeľom spravodlivosti môžu byť iba čistí ľudia.

Ospravedlňujem sa za nasledovný príklad. Rozkrádanie a zbedačenie obyvateľstva sa dá prirovnať k arizácii židovského majetku a vyvraždeniu 70 000 Židov. Režim nezavraždil 70 000 občanov, ale päťmiliónom štyristotisíc občanom znížil o 10, niektorým až o 50% životnú úroveň, čo má následok na stav a vek občanov, keď režim ubral každému občanovi iba jeden rok života, potom je to spolu 5 400 000 utratených rokov. Keď pripustíme, že gardisti transportovali Židov v strednom veku a každý prišiel o cca 35 rokov života, je to spolu 2 450 000 rokov. Samovraždu spáchalo do 35 000 ľudí v strednom veku. To je strata 1 225 000 rokv. Politici takto obrali občanov spolu o 6 625 000 rokov života. To sú mladé životy, dôchodci, ale aj produktivita stredného života. Sú to ničím nenahraditeľné škody. Politici a justícia túto matematiku nepoznajú a osobnú zodpovednosť za to odmietajú. Imunita ich chráni iba pred zodpovednosťou. Prezident  riadi kliku prokurátorov a jeho úlohou je beztrestnosť tejto novodobej arizácie. Pre občanov je preto dôležité, kto je generálny prokurátor a kto prezident.

Podľa článku č. 32 Ústavy Slovenskej republiky "Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené". 

Od skompromitovaných politikov a prokurátorov nečakajme nič dobré!!!  Vyzývam všetkých občanov, postaviť sa zločineckej moci na tvrdý odpor!!! 

Keď súhlasíte s týmto názorom, rozmnožujte a rozširujte ho do každej dediny a do každej rodiny!!!

Štefan Martoš

 

    Facebook


Hlavná stránka