"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Čo Nebeský Otec pripomenie Mečiarovi v hodine jeho smrti             

          Bol som jedným z tých, v tom období zmála Slovákov, na ktorom si Mečiar už v polovici roka 1990 odskúšal a zrealizoval svoje paranoidné bludy, dokonca za prítomnosti tisícky poslucháčov. S bohorovným pohľadom a hlasom porozprával publiku, že keď išiel na tento míting už na funkcii ministra vnútra, teda aj s početnou ochrankou nielen v jeho aute, ale aj v ďalších autách, som ho na frekventovanej ceste v Považskej Bystrici počas hustej premávky zablokoval svojim autom, ako som sa mu vyhrážal, ako som mu kládol podmienky. Popravde sa priznám, že keby jeden človek, ktorý bol v tej skupine, ktorá Mečiara žiadala, aby so mnou urobil poriadok, na čo Mečiar bohorovne povedal, „pokiaľ ja budem ministrom vnútra, nič sa Vám nestane“, nepohlo sa v ňom svedomie a nebol by mi necelý deň pred dotyčným mítingom oznámil, čo sa na mňa chystá, bol by som zažil asi životný šok, z ktorého by som sa dlhé roky nebol spamätal. Preto sme pripravili kameru a celý míting sme natáčali. Že dotyčná osoba ma neoklamala, ukázal hneď úvod mítingu, keď Mečiar začal hovoriť to, o čom už v úvode píšem, pričom ja osobne som bol v Kultúrnom dome, kde sa míting pripravoval už dve hodiny...

          Po tomto svoje paranoidné bludy rozvinul do tých najvyšších dimenzií, keď šokovanému publiku vyprával, ako dlhé roky pred Novembrom 1989 všetko pripravoval, ako ŠtB už bola blízko jeho odhalenia – no, pokiaľ by tam boli renomovaní psychiatri, už vtedy by sa začala bitka o jeho posmrtný mozog, ktorý by bol medzinárodne dražený. Toto bol prakticky začiatok súdnych a mediálnych sporov, trvajúcich niekoľko rokov medzi mnou a ním. Môžem povedať, že je málo ľudí na Slovensku, ktorí ho majú tak zmapovaného ako ja, a keby som o tomto všetkom napísal knihu, tak jeho čierna duša v horúcom pekle by bola terčom nekonečných posmechov čiernych duší jemu podobných.

          Mečiar s obľubou tvrdil, že aj po Novembri 1989 je najviac prenasledovaným Slovákom, hoci bol kruto prenasledovaný aj pred novembrom 1989. Keď to mám s takou ľahkou noblesou parafrázovať to jeho prednovembrové prenasledovanie ŠtB, tak musím konštatovať, že ohľadom prenasledovania jeho osoby to bola tá najhumánnejšia ľudskoprávna organizácia. Veď len posúďme, ako mu ŠtB ako prenasledovanému diaľkovo umožnila študovať právo, lebo si bola vedomá svojej prevahy nad ním a ona potrebovala zdatného protivníka. Že jeho prenasledovanie bolo mimoriadne neľudské, keď napr. mnohé prenasledované osoby sa museli na výsluchy ŠtB dostaviť po vlastných nohách, on sa so svojimi prenasledovateľmi vozil v aute Škoda – Rapid, BAO-64-16, dokonca ŠtB neprekážalo ani to, že v Skloobale Nemšová robil podnikového právnika s povesťou prvotriedneho lotra. A tak by som mohol pokračovať donekonečna, napr. o jeho stykoch s generálom Čujkovom, plukovníkom Agejevom, ktorí za ruskú stranu dozerali na Východný vojenský okruh v Trenčíne. A keď náhodou nejaký ten eštebák ktorý nevedel tieto veci o Mečiarovi, len tak náhodou ho začal lustrovať, narazil na špeciálnu blokáciu jeho osoby.

Špinavý podnikový právnik

         

Pán Vranák bol káristom v Skloobale Nemšová, kde vinou podniku utrpel pracovný úraz. Podnikový právnik Mečiar ho v nemocnici presvedčil, aby podpísal, že úraz sa mu nestal v práci, ale doma, že dostane primerané odškodné, pokiaľ tak podpíše. Pán Vranák to podpísal a o niekoľko dní zomrel. Jeho manželka ostala s troma či štyrmi malými deťmi prakticky bez prostriedkov, lebo Mečiar ako podnikový právnik skonštatoval, že jej manžel zomrel na následky úrazu, ktorý utrpel pri domácich prácach. Tieto najťažšie chvíle táto nešťastná žena a jej maloleté deti prežili len vďaka nevýslovnej pomoci najbližších. K článku prikladám mimoriadne závažný dokument z Úradu dôchodkového zabezpečenia, ako reagoval ohľadom odškodnenia. Keďže Mečiar je už v štádiu o ktorom sa hovorí, „dnes si tu, zajtra už nemusíš“, nepochybujem, že v hodine jeho smrti uvidí aj pána Vranáka, ktorého tak cynicky podviedol, a že v horúcom pekle sa bude variť pri tých najvyšších teplotách, že tu mu nepomôžu ani tie jeho paranoidné bludy typu, „ja som Mečiar, kto je viac, všetko rozvrátim za mesiac – a keď sa naseriem, po smrti rozvrátim aj peklo“.

Vladimír Pavlík    

         Facebook Print Friendly and PDF


             
Hlavná stránka