"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Nástup emisných úradníkov na scénu v mene smeráckej mafie             

                   Pred necelými tromi mesiacmi sme na tejto stránke uverejnili dokument pod nadpisom: Ako smerácka mafia zarobila na emisiách a špinu hodila na SNS. Už vtedy som napísal, že táto zločinecká skupina by nemohla fungovať a páchať toto zlodejstvo bez vedomia Fica, Kaliňáka a Magalu. Dnes uverejňujem ďalšie podrobnosti, ktoré sú len malou časťou tohto arcizlodejstva na úkor Slovenskej republiky a jej občanov. Mimochodom, ako sa dalo počuť vedenie polície, už nie je záujem na trestné stíhanie údajných páchateľov v tejto emisnej arcizlodejine – nominantov SNS, lebo sa nepodarilo odhaliť páchateľov. Ha, ha, ha, vedenie slovenskej polície v hlbokom a poníženom predklone pred smeráckou mafiou, ktorá ich tam nominovala, (takto isto to robila aj dzurindovsko - miklošovská mafia) vidiac, že by mohlo prísť k odhaleniu skutočných páchateľov, tak sa zahrali radšej na neschopných trúbirohov – no a na čí pokyn to asi mohlo byť, to by mal pochopiť aj Ficov labrador.

          V roku 2007 sa denník SME vážne zaoberal problematikou rozdeľovania emisných kvót pre firmy zaradené do národného alokačného plánu. V dobe kreovania národného alokačného plánu na obdobie rokov 2008 – 2012 pre podniky spadajúce pod zákon č. 572 o obchodovaní s emisnými kvótami bolo Ministerstvo životného prostredia v rámci koaličnej dohody v rámci vládnych strán v kompetencii SNS. Tam ako „tieňový minister“ pôsobil Pavol Tehlár, ktorý v rámci cielenej reorganizácie ministerstva NA SVOJU SEKCIU DOSTAL AJ PREDMETNÉ EMISNÉ KVÓTY. (Ako som už v prvom článku naznačil, tento pán pracoval pre smerácku mafiu a exministra Chrbeta, nominanta SNS, vedome zavádzal, čo samozrejme potom Fico ako premiér využil na jeho odvolanie a tým pádom mohla smerácka mafia na dotyčnom ministerstve neobmedzene konať.)

          Pravdou je aj to, že prideľovanie emisných kvót pre podniky v zmysle Kjótskeho protokolu a zákona č. 572 už začala predchádzajúca modrá Dzurindova vládna garnitúra, ale Tehlár prideľovanie kvót dotiahol na vyššiu kvalitatívnu úroveň. V októbri 2007 na sekciu nastúpil Peter Solčanský, ktorý plnil Tehlárove pokyny pod hrozbou „ak to neurobíš ty, tak to urobí niekto iný“. Vzťahy Tehlára na jednej strane a na druhej strane predstavitelia teplární ako Hurtík, Sekerka, Druhár,.... boli až okato „transparentné“ a predaj emisných povoleniek v trnavskej, zvolenskej teplárenskej nie je dodnes vyšetrený. Po prevzatí správy ministerstva stranou SMER-SD a ministrom Čaplovičom bol Solčanský prvý, ktorý sa porúčal. Podľa médií bol vysokým štátnym úradníkom (bezmála dva metre), jeho riadil Tehlár a ten bol aj krstným otcom alokačného plánu na roky 2008 – 2012. Po Solčanskom sa porúčal aj Tehlár. Podľa § 8 zákona č. 572 z roku 2004 sa však tento národný avokačný plán vypracoval v spolupráci s ministerstvom hospodárstva (viď citát zo zákona 572/2004).

          V čase prípravy a spracovania bol na MH SR generálny riaditeľ sekcie Ing. Vojtech Ferenc, PhD. z Košíc a riaditeľ odboru priemyslu Ing. Dušan Jurík. Títo menovaní páni sa svojim vplyvom a záujmami v jednotlivých podnikoch najmä na východnom Slovensku aktívne podieľali na prideľovaní počtov emisných kvót pre ich firmy. A čírou náhodou sa títo páni nenápadne objavili na funkciách na ministerstve životného prostredia: Ing. Ferenc, najskôr ako pracovník kancelárie ministra, aby si ľudia na neho zvykli, poprípade, či sa na neho niečo neprevalí a potom sa uvedie do funkcie – a neskôr z neho minister Žiga, tiež z Košíc, urobí štátneho tajomníka. No a štátny tajomník sa musí svojmu kamarátovi Juríkovi odvďačiť, tak ho nechá menovať na funkciu generálneho riaditeľa sekcie!!!

          A tu nastupuje spravodlivosť v podaní strany SMER-SD: Čaplovič odvolal „zodpovedných“ Solčanského a Tehlára a teraz sa tam objavia Ferenc a Jurík, ktorí svojim dielom taktiež prispeli k prideľovaniu alebo neprideľovaniu emisných kvót podnikom.

          V prípade, že by sa od toho spomínaní páni Ferenc a Jurík osobne dištancovali, je možné predložiť písomné dôkazy. Čo na to poviete politicko - ekonomické špičky smeráckej mafie? Kam sa stratila čistota Vašich záujmov o ktorej s obľubou tára najvyššie postavený biely kôň po politickej línii v EÚ Robert Fico? Nie je to náhodou arogancia moci, predstavitelia smeráckej mafie? Alebo Ferenc a Jurík sú už za vodou? Takže sa pýtajme, občania – a čo nám bude odpovedané.

Vladimír Pavlík


oznámenie o podozrení z trestného činu – Neoznámenie trestného činu podľa § 340 ods. 1) Tr. zákona a Neprekazenie trestného činu podľa § 341 ods. 1) Tr. zákona

Ako smerácka mafia zarobila na emisiách a špinu hodila na SNS
http://www.necenzurovane.net/13/interblue.html
 
   PRINT RSS


             
Hlavná stránka