"...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať" - Voltaire
Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov - Inak tam nepatria!
Hlavná stránka

Keď farizeji kričia – a keď farizeji mlčia

   figel         Nedávna výmena predsedov v Antikristovom a antisociálnom KDH, keď Pavla Hrušovského nahradil bývalý eurokomisár Ján Figeľ mi pripomenula niečo, čo by nemalo ostať zabudnuté.
Opäť mám pred očami to neuveriteľné farizejstvo, pokrytectvo a dvojtvárnosť Židovskej náboženskej obce na Slovensku, KDH, historika Ivana Kamenca a denníka SME. V hlavných úlohách tu vystupujú: Otomar Kubala – bývalý veliteľ POHG, Ján Figeľ a Arpád Tarnóczy.

Neprijateľný Tarnóczy  

tarnoczi
         Všetko sa to začalo celkom nevinne. Po smrti Jána Langoša bolo treba zvoliť nového šéfa Ústavu pamäti národa. Keďže toto patrilo do sféry SNS, tak táto navrhla do tejto funkcie bývalého politického väzňa a po novembri 1989 poslanca NR SR za HZDS Arpáda Tarnóczyho. Po tomto oznámení nastalo protestné bučanie a ručanie v niekoľkých dejstvách. V hlavných úlohách začali vystupovať, tváriac sa, ako tie najčistotnejšie, najčestnejšie, stále burcujúce a najdemokratickejšie čistoty, tí najúprimnejší hľadači pravdy a tí najstatočnejší bojovníci proti fašizmu, neonacizmu, extrémizmu a intolerancii - Židovská náboženská obec na Slovensku, historik Ivan Kamenec, politici SDKÚ-DS, KDH, SMK, Mária Sabolová a denník SME.

         A tak v tomto denníku vyšiel 27. 11. 2006 článok od Moniky Žemlovej pod nadpisom: Časopis Tarnóczyho zväzu oslavuje antisemitu. Citujem:

kubala         Časopis Svedectvo, ktorý vydáva Zväz protikomunistického odboja, uverejnil v novembrovom čísle oslavný článok o prívržencovi radikálneho „riešenia židovskej otázky“ počas slovenského štátu Otomarovi Kubalovi. Kubala bol šéfom bezpečnosti vojnového slovenského štátu a hlavným náčelníkom Hlinkovej gardy. Predsedom zväzu je bývalý poslanec HZDS Arpád Tarnóczy, ktorý kandiduje na post šéfa Ústavu pamäti národa. Kubalu po vojne chytili v zahraničí a odsúdili na trest smrti. Popravili ho 28. augusta 1946.

         Kubala bol extrémistom vo vtedajšej slovenskej politickej špičke. „Veľmi sa angažoval po potlačení SNP, keď pohotovostné oddiely Hlinkovej gardy robili tú najšpinavšiu robotu v spolupráci s nacistickými okupantmi,“ povedal hovorca Židovskej náboženskej obce Jaroslav Franek. Pohotovostné oddiely sa podieľali na masových vraždách v Kremničke a Nemeckej.

         „Kubala bol veľmi radikálny aj čo sa týka židovskej otázky. Chcel ju riešiť podľa nacistického vzoru,“ dodáva Franek. Hovorí, že mnohí aj dnes proľudácky orientovaní historici sa od Kubalu dištancujú ako od extrémistu. Nominácia Tarnóczyho na šéfa Ústavu pamäti národa pobúrila Židovskú náboženskú obec. Zväz protikomunistického odboja je organizáciou, ktorá oslavuje 14. marec, vlani dokonca aj s prívržencami Slovenskej pospolitosti. Na šéfa Ústavu navrhla Tarnóczyho SNS, ktorej tento post pripadol po koaličnej dohode.

         Tarnóczyho však chce podporiť aj KDH. Poslanec František Mikloško hovoril o Tarnóczyho zásluhách pri prijatí zákona o nemorálnosti komunistického režimu. Ústav pamäti národa by mal pritom dokumentovať aj zločiny fašistického režimu rovnako ako komunistického.

         Tarnóczymu odpor židovskej náboženskej obce neprekáža. „Je to možno názor 0,4 promile občianstva. Ak berieme demokraciu vážne, názor väčšiny je pravda,“ povedal vo štvrtok.  

         Dňa 1. 12. 2006 denník SME opäť trúbi do útoku. Pod nadpisom – Židovská obec vyzvala nevoliť Tarnóczyho – sa prezentuje aj stanovisko predsedníčky klubu  KDH Márie Sabolovej, citujem: „Mal by zvážiť mieru svojej zodpovednosti a vzdať sa kandidatúry. KDH pobúril najmä článok o Kubalovi.“ (PROSÍM ČITATEĽOV, ABY SI TIETO JEJ DVE VETY DOBRE ZAFIXOVALI, LEBO, AKO ĎALEJ SA DOZVIEME, BUDÚ TO VETY ROZHODUJÚCE, SVEDČIACE O JEJ NEKRESŤANSKOM POKRYTECTVE – pozn. autora V. P.).

         Dňa 2. 12. 2006 pod nadpisom - Opozícia Tarnóczyho nepodporí – sa píše, že menovaný už nemá podporu opozície po tom, čo bolo o ňom napísané. Garantovali to predseda SMK Bugár, predseda KDH Hrušovský a predseda SDKÚ Dzurinda. Svojimi názormi tu nezabudol prispieť aj historik Ivan Kamenec. Pod nadpisom – Kto bude strážiť našu pamäť? – sa stotožňuje s kritikou na Zväz protikomunistického odboja a jeho funkcionárov. Denník PRAVDA z toho dňa píše, že Tarnóczy už nechce šéfovať Ústavu pamäti národa, čo potvrdzuje aj SME z 5. 12. 2006.

Strhávam farizejom masky

         Na tejto internetovej stránke je medzi článkami z roku 2006 aj článok pod nadpisom – Trestné oznámenie na generálneho prokurátora Trnku, ministra Kukana a eurokomisára Figeľa pre podporu a propagáciu fašizmu. TOTO TRESTNÉ OZNÁMENIE SOM DÁVAL KONCOM MARCA 2006, TEDA, OSEM MESIACOV PRED TÝM, AKO SA ZAČALI ÚTOKY NA PÁNA TARNÓCZYHO. POSLANÉ TO BOLO AJ ŽIDOVSKEJ NÁBOŽENSKEJ OBCI A DENNÍKU SME. TAKTIEŽ TO BOLO OSOBNE ODOVZDANÉ AJ JÁNOVI FIGEĽOVI.

         Citujem z časti trestného oznámenia: Dňa 28. júla 2000 poslal Vladimír V. Truchlík, trvalým bydliskom 10/214 A Bods Rd., Riverwood, 2210 Sydney, Austrália list ministrovi zahraničných vecí SR Eduardovi Kukanovi, (zasielam kópiu), kde ho mimo iného upozornil na nevhodné a dehonestujúce správanie Jána Figeľa, v tom čase štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí SR. Spočívalo v tom, že pri jeho návšteve Austrálie sa v Sydney stretol so sympatizantmi vojnového Slovenského štátu. To by vcelku ešte nemuselo nič znamenať, lenže Ján Figeľ sa s prítomnými stretol v klubovni, ktorá je súčasťou kostola, a v tejto klubovni je umiestnená pamätná tabuľa s názvom – SLOVENSKÍ MUČENÍCI, pod ktorou je nápis ZA BOHA A NÁROD, (zasielam farebnú kópiu kostola a pamätnej tabule).

Pán Truchlík ako aktívny účastník zahraničného protifašistického odboja tu ministrovi Kukanovi mimo iného píše:

         Keď som sa v minulom roku začiatkom augusta dozvedel, že prídete k nám do Sydney, ihneď som volal na Vyslanectvo SR a prosil Dr. Turaničovú, aby v žiadnom prípade nearanžovala Váš pobyt s návštevou spomínaného klubu. O to isté som prosil aj honorárneho konzula SR v Sydney pána Miroslava Kolára, u ktorého som mal obzvlášť živé pochopenie. Pri poslednej návšteve štátneho tajomníka MZ SR pána Dr. Figeľa v Sydney bolo stretnutie v spomínanej hale. Ja som sa opýtal Dr. Figeľa, ako sa cíti pod obrazom popraveného prezidenta a pri plakete s takými mučeníkmi. Nedal mi odpoveď – no comment. Podľa všetkého sa tam cítil ako medzi svojimi.

         V odpovedi Eduarda Kukana (zasielam kópiu), nie je žiadna zmienka či náznak odsúdenia Jána Figeľa. Pritom obom musí byť dostatočne známe, že Otomar Kubala ako veliteľ POHG má na svedomí množstvo nevinných ľudských životov, včetne detí a nemluvniat. Pán Truchlík to v dotyčnom liste opisuje takto: Ďalší výtečníci na plakete Otomar Kubala a Timotej Ištók v čiernych uniformách spolu s Nemcami riadili vypaľovanie podhorských dedín a usadlostí, vraždiac starcov, starenky a deti....

Vystavujem záverečný účet

         Napriek tomuto všetkému sa fašizoidný Ján Figeľ stal eurokomisárom, keď to mimo iného neprekážalo ani židovským náboženským obciam, denníku SME, Ivanovi Kamencovi, Márii Sabolovej, KDH a im podobným tzv. bojovníkom proti fašizmu. Pritom už o osem mesiacov od podania tohto trestného oznámenia, čo im bolo veľmi dobre známe, SA NEŠTÍTILI VULGÁRNE, CYNICKY, POKRYTECKY A FARIZEJSKY SPOCHYBŇOVAŤ PÁNA TARNÓCZYHO V SÚVISLOSTI S OTOMAROM KUBALOM. Dokonca im neprekáža, že novým predsedom KDH bol zvolený fašizoidný Ján Figeľ, ktorý taktiež prejavoval svoj kladný vzťah k Otomarovi Kubalovi.

         Preto na základe týchto mnou uverejnených dôkazov očakávam od všetkých tých, ktorí útočili na pána Tarnóczyho nielen to, že sa mu verejne ospravedlnia, ale že budú požadovať aj vysvetlenia od Jána Figeľa. A poslankyni Sabolovej doporučujem, aby do NR SR chodila oblečená v žihľavovej vrecovine, s tŕňovou korunou na hlave, a prosila Nebeského Otca o odpustenie. A po tomto 30-dňovom pôstnom pokání nech odíde z vysokej politiky.

Vladimír Pavlík               

Hlavná stránka